Inter je mistrem Itálie! Atalanta zaváhala, Jankto skóroval proti AS Řím

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Interu Milán jsou podevatenácté italskými mistry. Titul si zajistili čtyři kola před koncem ligy po remíze Atalanty Bergamo 1:1 v Sassuolu. Milánský tým slaví poprvé od úspěšného ročníku 2009/10, kdy vedle ligového prvenství získal také Italský pohár a ovládl Ligu mistrů.

„Po devíti letech se zhroutilo impérium,“ glosoval kouč Interu Antonio Conte skutečnost, že jeho tým ukončil nadvládu Juventusu Turín. Inter se titulu přiblížil již v sobotu, kdy porazil Crotone 2:0. Definitivního potvrzení se dočkal o den později díky remíze Atalanty Bergamo na hřišti Sassuola.

Atalanta hrála od 23. minuty bez vyloučeného brankáře Pierluigiho Golliniho, přesto sahala po výhře a mohla oddálit oslavy Interu. Po brance Robina Gosense z prvního poločasu vyrovnal v 51. minutě z penalty křídelník Sassuola Domenico Berardi. Šanci k zlomení zápasu zpět na svou stranu dostali hráči Atalanty čtvrt hodiny před koncem, Luis Muriel ale neproměnil penaltu a přisoudil titul Interu.

Pošesté v sezoně se mezi střelce zapsal český reprezentant Jakub Jankto a podílel se na výhře Sampdorie Janov nad AS Řím 2:0. Pětadvacetiletý záložník se v 66. minutě dostal do samostatného úniku a tvrdou střelou na bližší tyč překonal brankáře Daniela Fuzata. Janovský tým využil horšího období Římanů, kteří nevyhráli pět zápasů v řadě včetně semifinálového utkání Evropské ligy, ve kterém je porazil Manchester United vysoko 6:2.

Juventusu zařídil dvěma góly výhru nad Udine Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec sám obstaral obrat ze stavu 0:1. Udine vedlo od 10. minuty, kdy se prosadil Nahuel Molina. Juventus otočil skóre v poslední desetiminutovce, Ronaldo nejprve vyrovnal z penalty a minutu před koncem nejlepší střelec Serie A vstřelil vítězný gól. „Bianconeri“ se díky výhře posunuli na třetí místo tabulky o skóre za Atalantu a před AC Milán.

Neapol remizovala s Cagliari 1:1 a klesla na páté místo mimo pozice pro Ligu mistrů. SSC přišel o výhru ve čtvrté minutě nastavení, kdy vyrovnal záložník Nahitan Nández, a ztrácí na trio týmů před sebou dva body. Zezadu na něj navíc útočí Lazio Řím, které porazilo FC Janov 4:3 a při tříbodové ztrátě má ještě zápas k dobru.

Lazio vedlo deset minut před koncem 4:1, Janovští ale v 80. a 81. minutě vstřelili dva góly a závěr zdramatizovali. Velký podíl na výhře římského celku měl záložník Joaquin Correa, který navázal na povedené střelecké představení z minulého kola proti AC Milán a podruhé za sebou vstřelil dvě branky.

Prosadil se také nejlepší střelec Lazia Ciro Immobile, jenž v prvním poločase proměnil penaltu a skóroval ve čtvrtém zápase v řadě. Italský reprezentant vstřelil devatenáctý gól v sezoně, Ronaldo jich má na kontě o osm více.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovala Boloňa s Fiorentinou 3:3. Hattrickem se blýskl devětatřicetiletý útočník Boloni Rodrigo Palacio.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Lazio Řím - FC Janov 4:3
Branky: 30. a 56. Correa, 43. Immobile z pen., 48. Alberto – 47. vlastní Marušič, 80. Scamacca z pen., 81. Šomurodov

Boloňa - Fiorentina 3:3
Branky: 31., 71. a 84. Palacio – 22. z pen. a 73. Vlahovič, 64. Bonaventura

Neapol - Cagliari 1:1
Branky: 13. Osimhen – 90.+4 Nández

Sassuolo - Bergamo 1:1
Branky: 52. D. Berardi z pen. – 32. Gosens

Udine - Juventus Turín 1:2
Branky: 10. Molina - 83. z pen. a 89. Ronaldo