SESTŘIHY: Série Bayernu končí na Lipsku! Pavlenka i Dortmund slaví | iSport.cz
18. března 2018 • 20:30

SESTŘIHY: Série Bayernu končí na Lipsku! Pavlenka i Dortmund slaví

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

SOUHRN 27. KOLA |  Fotbalisté Bayernu Mnichov po třinácti zápasech prohráli. Na hřišti šestého Lipska ztratili vedení a v utkání 27. kola německé ligy podlehli 1:2. V čele tabulky ale mají stále luxusní sedmnáctibodový náskok před Schalke. Dortmund porazil Hannover 1:0 a bodoval ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na Schalke ztrácejí bod. Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

Lipsko - Bayern Mnichov 2:1

Branky: (37. Keita, 56. Werner - 12. Wagner)

SESTŘIH: Lipsko - Bayern Mnichov 2:1. Bundesligový suverén padl po třinácti zápase
720p 360p

Trenér Bayernu Jupp Heynckes se rozhodl některým tahounům dopřát odpočinek, v základní sestavě tak nastoupili například Süle, Bernat nebo Wagner. Posledně jmenovaný poslal mnichovský velkoklub ve 12. minutě do vedení po Rodríguezově centru.

Lipsko ale obhájce titulu zatlačilo a ještě do přestávky vyrovnalo zásluhou Keity. Hosté za celý poločas vystřelili pouze jednou, což se jim ještě v sezoně nestalo.

Po změně stran dokonal obrat Werner, který ukončil bundesligový gólový půst trvající sedm zápasů. Vzápětí mohl i zvýšit na 3:1, trefil však jen boční síť. Přesto Lipsko poprvé v historii Bayern porazilo.

Domácí: 37. Keïta, 56. Werner

Hosté: 12. Wagner

Domácí: Gulácsi – Laimer, Konaté, Upamecano, Ilsanker – Kampl, Demme, Keïta (69. Forsberg), Bruma – Y. Poulsen, Sabitzer (10. Werner, 83. Augustin).

Hosté: Ulreich – Kimmich (79. Rafinha), Süle, Hummels, Alaba – Rudy, Arturo Vidal – T. Müller, James Rodríguez (72. Lewandowski), Bernat (61. Ribéry) – Wagner.

720p 360p

Fotbalisté Dortmundu porazili v 27. kole německé ligy Hannover 1:0 a bodovali ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na druhé Schalke ztrácejí bod.

Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

O výhře Borussie rozhodl Michy Batshuayi, který v Dortmundu, v němž hostuje z londýnské Chelsea, chytil formu. Skórovat mohl už v první minutě, nastřelil však tyč.

V 24. minutě už měl více štěstí, když Schürrle nacentroval od rohového praporku na bližší tyč a čtyřiadvacetiletý Belgičan efektně zakončil patou. Připsal si už šestý bundesligový gól v sedmém zápase za Borussii.

Domácí: 24. Batshuayi

Hosté:

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak (46. Papastathopoulos), Schmelzer (C) – Dahoud, G. Castro (64. Weigl) – Pulisic (70. Philipp), M. Götze, Schürrle – Batshuayi.

Hosté: Tschauner (C) – Sorg (78. Fossum), Sané, Anton – Korb, Schwegler, Klaus, Bakalorz (86. Mania), Ostrzolek – Füllkrug (73. Sarenren-Bazee), Jonathas.

Domácí: Guerreiro, Weigl, Sancho, Philipp, Papastathopoulos, Weidenfeller, Şahin

Branky: 9. Osako, 69. Zoller

Kolín nad Rýnem vedl nad Leverkusenem od deváté minuty, kdy brankáře Lena překonal Osako. Bayer navíc v 33. minutě musel do deseti, neboť byl Alario rovnou vyloučen za úder loktem.

Přesilovku domácí využili v druhém poločase k další brance, kterou přidal Zoller. Kolín se posunul na předposlední pozici a má pětibodovou ztrátu na záchranu.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0. Domácí se odpoutali z posledního místa tabulky
720p 360p

Domácí: 9. Osako, 69. Zoller

Hosté:

Domácí: T. Horn – Maroh, Meré, Heintz – Risse, Höger (59. S. Özcan), Koziello, Hector (C) – Osako, Zoller (80. C. Pizarro), Bittencourt (71. Clemens).

Hosté: Leno (C) – Jedvaj (46. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger (46. Pohjanpalo), Aránguiz – Brandt, Havertz, Bailey (73. Bellarabi) – Alario.

720p 360p

Schalke vyhrálo ve Wolfsburgu 1:0, minimálně o týden odložilo mistrovské oslavy vedoucího Bayernu Mnichov a pojistilo si druhé místo v tabulce. Na třetí Dortmund mají "Königsblauen" čtyřbodový náskok, ale úhlavní rival odehrál o zápas méně.

Wolfsburg v 76. minutě zahodil velkou šanci na vedoucí gól, když Paul Verhaegh z penalty nepřekonal brankáře Ralfa Fährmanna. Štěstí měli hosté i o deset minut později, kdy si Robin Knoche srazil do vlastní sítě střelu náhradníka Breela Embola.

Domácí:

Hosté: 86. Knoche (vl.)

Domácí: Casteels – Verhaegh (C) (90+1. Steffen), Bruma, Knoche, William – Arnold, Guilavogui, Bazoer (80. Osimhen) – Didavi, Dimata, Brekalo (89. Origi).

Hosté: Fährmann (C) – Stambouli (65. Insua), Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Meyer, Bentaleb, Oczipka – Harit (60. Embolo) – Burgstaller (80. Di Santo).

Domácí: Grün, Itter, Malli, Origi, Osimhen, Steffen, Uduokhai

Hosté: Nübel, Di Santo, Embolo, Insua, Konopljanka, Pjaca, Schöpf

Hosté: Insua

Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Arno Blos

Volkswagen Arena, Wolfsburg

Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3

Branky: 33. Drmič, 72. Stindl, 90. Ginter - 13. Hübner, 58. Kramarič z pen., 73. Grillitsch

SESTŘIH: Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3. Domácí zachránili bod v poslední minutě
360p

Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem útočil na šestou příčku, ale přišel o ni v poslední minutě zápasu na hřišti Mönchengladbachu, který vyrovnal na konečných 3:3.

Domácí: 33. Drmić, 72. Stindl, 90. Ginter

Hosté: 13. Hübner, 58. Kramarić, 73. Grillitsch

Domácí: Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi, Wendt (81. Johnson) – J. Hofmann, Cuisance – Herrmann (70. Raffael), Stindl (C), T. Hazard – Bobadilla (21. Drmić).

Hosté: Baumann – Akpoguma, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Amiri (81. Nordtveit), Polanski (C) (54. Uth), Grillitsch, N. Schulz – Kramarić, Gnabry (75. Szalai).

720p 360p

Z výhry se radoval také Vladimír Darida, jehož Hertha zvítězila 2:1 v Hamburku a napravila předchozí čtyři ztráty. Naopak Hamburk se neprobral ani pod novým trenérem Christianem Titzem a v posledních osmi zápasech získal jen tři body. Darida měl jednu nebezpečnou střelu, ale gólmana nepřekonal.

Domácí: 25. Santos

Hosté: 56. Lazaro, 63. Kalou

Domácí: Pollersbeck – Sakaj (C), G. Jung, van Drongelen, Santos – Holtby (65. Wood), Steinmann – Ito (71. Jatta), Hunt, Kostić – Arp (78. Waldschmidt).

Hosté: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Maier (88. Skjelbred), Lustenberger – Lazaro, Darida, Mittelstädt (60. Kalou) – Ibišević (C) (71. Selke).

Branky: 6. Boateng, 23. Jovič, 42. Rebič

SESTŘIH: Frankfurt - Mohuč 3:0. Domácí rozhodli v prvním poločase, hosté jsou na sestup
720p 360p

Domácí: 6. K-P. Boateng, 23. Jović, 42. Rebić

Hosté:

Domácí: Hradecky – D. da Costa, Falette, Hasebe, D. Abraham (C), Willems (82. G. Fernandes) – M. Wolf, de Guzmán, K-P. Boateng (75. Gaćinović) – Jović, Rebić (71. Tawatha).

Hosté: F. Müller – Balogun, Gbamin, A. Diallo – Onisiwo, N. de Jong (46. Latza), Maxim (46. Öztunali), Serdar, Brosinski (C) – Ujah (55. Muto), Quaison.

720p 360p

Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie pomohli fotbalistům Brém k výhře 3:1 v Augsburgu. Werder bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhrál, a na dvanáctém místě bundesligové tabulky se vzdálil na osm bodů pásmu sestupu.

Hrdinou Brém byl Ishak Belfodil, který si v 6. minutě pohrál s obráncem a skóroval, před poločasem pak se štěstím zvýšil a následně přihrál i na třetí gól. Pavlenku překonal jen Rani Khedira, na jehož hlavičku neměl český gólman nárok. Mezi střelce se mohl zapsat i Gebre Selassie, ale svou hlavičku poslal pouze do břevna. Domácím nepomohl ani Jan Morávek, který odehrál druhý poločas.

Domácí: 64. R. Khedira

Hosté: 6. Belfodil, 41. Belfodil, 83. M. Kruse

Domácí: Hitz – Schmid, Kačar (46. Morávek), Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) – Richter (80. Córdova), Ku, Caiuby – Gregoritsch.

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Delaney (65. Junuzović) – Belfodil (90+1. Jóhannsson), M. Kruse (C), Kainz (86. Friedl).

Branky: 53. Petersen - 4. a 75. Gomez

SESTŘIH: Freiburg - Stuttgart 1:2. O vítězství hostů se postaral dvěma góly Gómez
720p 360p

Po zimním přestupu ožil Mario Gómez, který opustil Wolfsburg a vrátil se po devíti letech do Stuttgartu, s nímž získal v roce 2007 mistrovský titul. Dvaatřicetiletý kanonýr dal v deseti jarních utkáních šest branek a všechny venku. Na jeho hlavičku po standardní situaci ze čtvrté minuty odpověděl po přestávce Nils Petersen, který přehodil brankáře Rona-Roberta Zielera. Čtvrt hodiny před koncem však znovu zaúřadoval Gómez, který nadvakrát překonal gólmana Freiburgu.

Domácí: 53. Petersen

Hosté: 4. Mario Gómez, 75. Mario Gómez

Domácí: Schwolow – Kübler (76. Stenzel), Gulde, Söyüncü, Günter – Höfler, Koch – Höler (46. Kath), Haberer, Terrazzino (80. Kleindienst) – Petersen (C).

Hosté: Zieler – Beck, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa – Thommy (60. Akolo), Ascacibar (90+1. Mangala), Aogo, Gentner (C) – Ginczek (78. Kamiński), Mario Gómez.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)

1.  Norimberk 0 0 0 0 0:0 0
2.  Mainz 0 0 0 0 0:0 0
3.  Leverkusen 0 0 0 0 0:0 0
4.  Bayern 0 0 0 0 0:0 0
5.  Dortmund 0 0 0 0 0:0 0
6.  Mgladbach 0 0 0 0 0:0 0
7.  Frankfurt 0 0 0 0 0:0 0
8.  Augsburg 0 0 0 0 0:0 0