Nový Schickův domov: nenáviděný vetřelec Lipsko obešel pravidla | iSport.cz
4. září 2019 • 13:52

Nový Schickův domov: nenáviděný vetřelec Lipsko obešel pravidla

Autor: Michael Durčák
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se zeptáte fanoušků napříč Německem, který tým jim skutečně leží v žaludku, odpověď je téměř vždy stejná – RB Lipsko. Umělý klub, který využil kličky v pravidlech tamní asociace DFB a v roce 2009 zahájil jízdu německým fotbalem, se v pondělí stal nejméně na rok novým domovem Patrika Schicka.Na začátku bylo slovo, a to z úst legendárního Franze Beckenbauera. Ten v roce 2006 poradil svému rakouskému příteli Dietrichu Mateschitzovi, aby jeho firma investovala do fotbalu v Německu. A protože tou firmou byl Red Bull, mohl si to známý miliardář dovolit.

Pro Mateschitze to nebylo nic nového. Red Bull už o rok dříve převzal klub v Salcburku, jemuž dal do názvu své jméno a dominuje s ním rakouskému fotbalu. Nyní si po letech evropského strádání zahraje Ligu mistrů.

Jenže – úspěch je jedna věc, Red Bull však podle jeho kritiků krade svým týmům duši.

Společnost se pokusila během let 2006 až 2009 investovat hned do několika týmů v Německu. Nejprve nabídla rakouská společnost investici ve výši 50 milionů eur do dnes již neexistujícího týmu FC Sachsen Lipsko, který se s finančními potížemi potácel ve čtvrté lize, ale německý fotbalový svaz celou věc vetoval. Důvodem byl strach z přílišného vlivu společnosti na chod klubu a vetknutí jména společnosti do názvu klubu, tak jako tomu bylo v případě Red Bull Salzburg.

Výrobce energetických nápojů poté postupně kontaktoval tradiční kluby ze západního Německa – St. Pauli sídlící v Hamburku, jehož vedení okamžitě poslalo celou věc k ledu poté, co zjistilo, že Red Bullu jde o víc než klubový sponzoring,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
34. kolo
Články odjinud


Články odjinud