Kadeřábek 1+1 při výhře Hoffenheimu, slaví i Schick. Lipsko smetlo Hertu 6:0

Autor: ČTK, apr
1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Český reprezentant Pavel Kadeřábek gólem a asistencí přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy k výhře Hoffenheimu 3:1 nad Wolfsburgem, který poprvé v bundesligovém ročníku prohrál. Leverkusen v základní sestavě s útočníkem Patrikem Schickem zdolal Mohuč 1:0. Záložník Vladimír Darida si s Herthou Berlín odvezl z Lipska debakl 0:6.

Účastníka Ligy mistrů Wolfsburg poslal v 25. minutě do vedení Baku, jenže domácí v nastavení úvodního dějství zásluhou Kramariče vyrovnali. V 74. minutě Kadeřábek ve vápně našel zakončujícího Baumgartnera. O osm minut později nikým nehlídaný sparťanský odchovanec zblízka dorazil do branky Raumeho střelu z přímého kopu, která skončila na tyči. Hoffenheim triumfoval po čtyřech kolech.

Vítězství Leverkusenu zařídil v 62. minutě Wirtz. Bayer naplno bodoval ve druhém kole po sobě a ve čtvrtém z posledních pěti, v neúplné tabulce se posunul na druhé místo za obhájce titulu Bayern Mnichov.

Vicemistr poslední sezony Lipsko vyhrál po třech kolech. V obou poločasech vstřelil po třech gólech. Dvakrát se mezi střelce zapsal Nkunku. Hertha prohrála po dvou ligových výhrách, Darida střídal už o poločase.

Jiný berlínský celek Union, který je ve skupině Evropské konferenční ligy s pražskou Slavií, porazil doma Bielefeld 1:0. V 88. minutě rozhodl Behrens, který při prohře 1:3 na hřišti Slavie vstřelil jediný gól svého týmu.

Mönchengladbach zdolal doma Dortmund 1:0. V 37. minutě se prosadil švýcarský reprezentant Zakaria. O tři minuty později dostal druhou žlutou kartu v utkání hostující záložník Dahoud. Mönchengladbach vyhrál druhé z posledních tří kol, Dortmund prohrál v bundeslize po sérii tří výher.

Frankfurt doma remizoval s Kolínem nad Rýnem 1:1 a v šestém soutěžním duelu po sobě uhrál nerozhodný výsledek, z toho popáté v řadě 1:1. Hosté, za něž celé utkání strávil mezi náhradníky český reprezentant do 21 let Tomáš Ostrák, remizoval v bundeslize 1:1 potřetí za sebou.

Lipsko - Hertha Berlín 6:0
Branky: 16. a 70. Nkunku, 23. Poulsen, 45.+3 Mukiele, 59. Forsberg z pen., 77. Haidara

Union Berlín - Bielefeld 1:0
Branka: 88. Behrens

Mönchengladbach - Dortmund 1:0
Branka: 37. Zakaria

1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58