Bundesliga | Bayern vyhrál popáté za sebou, s nováčkem si poradil i v deseti | iSport.cz
24. září 2021 • 23:05

Bayern vyhrál popáté za sebou, s nováčkem si poradil i v deseti

Autor: ČTK, krm
0
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?
Příhoda a KR: Dočkal měl být vyloučen, VAR a sudí upřeli Plzni penaltu

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v předehrávce 6. kola německé ligy Fürth 3:1, přestože proti nováčkovi hráli takřka celý druhý poločas v oslabení. Po úvodní remíze vyhráli v sezoně páté utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před Wolfsburgem, který má sobotní zápas k dobru.

Skóre otevřel v 10. minutě Thomas Müller, po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Joshua Kimmich. Tři minuty po začátku druhého poločasu ale dostal za ostrý faul červenou kartu Benjamin Pavard a bavorský tým se v deseti na výhru ještě hodně nadřel. Ve vyhrocené atmosféře dostal žlutou kartu v 64. minutě i trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Uklidnění úřadujícím šampionům přinesl v 68. minutě vlastní gól Sebastiana Griesbecka, po němž Bayern vedl už o tři branky. V závěru už jen zkorigoval stav přesnou hlavičkou Cedric Itten.

Gólově se dnes v dresu favorita neprosadil Robert Lewandovski a jeho úspěšná střelecká série se zastavila na 15 bundesligových zápasech. Polský reprezentant tak těsně nedosáhl na historický rekord Gerda Müllera, který dokázal skórovat v 16 utkáních bundesligy v řadě.