1. května 2016 • 10:00

Vaclík si vychytal pětiletou smlouvu, Basilej slaví titul i se Suchým

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Basileje s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým získali sedmý švýcarský titul v řadě. Rozhodla o tom jejich výhra 2:1 nad Sionem, za který 63 minut odehrál záložník Martin Zeman. Celkově 19. mistrovskou trofej Basilej slaví pět kol před koncem ligy, na druhé Young Boys Bern má náskok nedostižných 16 bodů. Basilej si titulem zajistila účast v základní skupině Ligy mistrů, Vaclík se navíc dočkal nového kontraktu.Suchý získal s Basilejí třetí mistrovský titul, Vaclík, který k triumfu dopomohl 11 čistými konty, se švýcarským týmem slaví podruhé.

Těsně před zápasem navíc klub na svém twitteru informoval, že sedmadvacetiletý brankář prodloužil s Basilejí smlouvu do roku 2021.

"Za prodloužení smlouvy jsem rád. Klub má velké ambice, skvělé fanoušky a cítím se tu i s rodinou velmi dobře. Máme ten klub rádi, ale i město a lidi v Basileji, cítíme se tu jako součást velké rodiny," uvedl Vaclík na webu švýcarského celku.

Sedmadvacetiletý Vaclík přišel do Basileje v létě 2014 ze Sparty a v sobotu proti Sionu (2:1) odehrál za švýcarský tým jubilejní 60. zápas v tamní superlize. Titul získal podruhé a dopomohl k němu 11 čistými konty. O dvanácté jej připravil v nastavení sionský záložník Velorjub Salatič.

S Vaclíkem se radoval ze zisku titulu i reprezentační spoluhráč Marek Suchý, který je už trojnásobným švýcarským mistrem. Český obránce letos v lednu prodloužil v klubu smlouvu do roku 2019 s roční opcí.

Basilej slaví sedmý mistrovský titul v řadě. V jeho dresu slaví i čeští fotbalisté Tomáš Vaclík a Marek Suchý.
Basilej slaví sedmý mistrovský titul v řadě. V jeho dresu slaví i čeští fotbalisté Tomáš Vaclík a Marek Suchý.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze