25. srpna 2018 • 09:30

MLS má senzační rekord, Martínez dal 28. gól. Zlatan taky pálil

Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu? Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu?

Venezuelský útočník Josef Martínez z Atlanty vytvořil 28. gólem v této sezoně MLS nový rekord zámořské soutěže. Pětadvacetiletý fotbalista v pátek rozhodl v 74. minutě o vítězství svého týmu 2:1 na hřišti Orlanda.

Martínez překonal o jednu branku rekord, o který se dosud dělili nejlepší střelec prvního ligového ročníku Roy Lassiter (1996), Chris Wondolowski (2012) a Bradley Wright-Philips (2014).

"Je to pro mě velká úleva," řekl bývalý hráč FC Turín, který MLS hraje od loňského roku a dosud v ní nastřílel 47 gólů v 45 zápasech. K rekordnímu zápisu mu letos stačilo 26 utkání.

"Věděli jsme, že Josef ten rekord překoná, byla to jen otázka času. Je dobře, že se mu to povedlo takhle brzo. Může teď hrát v klidu," řekl trenér Atlanty Tata Martino. Martínez má ještě osm zápasů na to, aby rekord vylepšil. Atlanta je v čele soutěže s náskokem pěti bodů na New York Red Bulls.

V losangeleském derby otevřel skóre Zlatan Ibrahimovic, který poslal Galaxy do vedení v 15. minutě 499. gólem své kariéry. Na konečných 1:1 vyrovnal v úvodu druhého poločasu z penalty Carlos Vela.

Zlatan Ibrahimovic si v zámořské fotbalové lize MLS připsal první hattrick. Hvězdný švédský útočník stihl dát tři góly za 24 minut a rozhodl o vítězství Los Angeles Galaxy nad hosty z Orlanda 4:3.

Témata:  Martínez, rekord, MLS, Sport, fotbal

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)