Břečka pálil v Turecku, jeho tým vyhrál po sedmi zápasech. Škoda u prohry

Autor: apr
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Český obránce Tomáš Břečka přispěl v turecké lize gólem k výhře Kasimpasy nad Denizlisporem 2:0. Dočkal se tak prvního vítězství v novém působišti. Útočník Milan Škoda byl u prohry Rizesporu s Basaksehirem 1:2, vítězný gól hostů vstřelil v 90. minutě slovenský obránce Martin Škrtel.

Jeho turecká štace nezačala úplně nejlépe. V úvodních pěti duelech Kasimpasa s českým obráncem Tomášem Břečkou čtyřikrát padla a získala jen bod za remízu s MKE Ankaragücü (1:1), navíc s velmi nepříznivým skóre 3:15. Navrch došlo i na vyřazení v poháru, které po prohře 1:3 v Alanyasporu neodvrátila ani domácí výhra 3:2.

V pondělí si však Břečka se svými spoluhráči spravil chuť. Kasimpasa totiž zvládla až životně důležitý duel s Denizlisporem, který vyhrála 2:0.

Výrazně k tomu přispěl i 25letý odchovanec Morkovic, postaral se totiž o úvodní branku střetnutí. V 22. minutě si naběhl na centr spoluhráče, Břečkovu hlavičku ještě brankář Adam Stachowiak vyrazil, ale na následnou dorážku už byl krátký. Pojistku pak přidal v 83. minutě Haris Hajradinovič.

Kasimpasa, která nastoupila bez zraněného Davida Pavelky , zvítězila v lize poprvé od 14. prosince. V tabulce ji po důležitém vítězství nad aktuálně 13. Denizlisporem patří předposlední 17. místo, přičemž ale ztrácí už jen 2 body na záchranu.

V pondělí se dostal do akce v i další český zástupce v turecké lize. Milan Škoda však na rozdíl od Břečky důvod k radosti neměl. Jeho Rizespor podlehl doma Basaksehiru 1:2. Český útočník odehrál celý zápas, gólově se ale neprosadil. Rozhodující trefu naopak obstaral v 90. minutě slovenský stoper Martin Škrtel .