7. listopadu 2021 • 17:03

Ex-liberecký Mara terčem urážek kvůli víře. Spoluhráči bylo do pláče

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V létě si vyprosil odchod z Liberce, potřeboval novou výzvu. V Jeruzalémě ale Kamso Mara nezažívá šťastné období. V dresu tamního Bejtaru se záložník stal terčem urážek od vlastních fanoušků. Ti nekritizovali výkony na hřišti - vadí jim víra. Reprezentant Guinei je totiž muslim.Bejtar sice od loňského roku spoluvlastní královská rodina z Abú Zabí, část fanoušků klubu ale o ničem muslimském nechce ani slyšet. Nacionalistické hnutí, které si říká La Familia, v kotli věší plakáty s nápisy „Smrt muslimům“ a otevřeně vyjadřuje pýchu nad faktem, že za Bejtar nikdy nehrál žádný Arab. Po hráči Alim Mohamedovi, který nyní hraje za Maccabi Haifa, dokonce požadovali, aby si změnil jméno, protože Mohamed zní příliš muslimsky. Majitel klubu tehdy La Familii hrozil žalobou.

Arabové sice za Bejtar nehráli, několik muslimů ale ano, a tím zatím posledním je právě ex-liberecký Kamso Mara. Když Bejtar vyhrál 3:0 na hřišti Maccabi Petah Tikva, členové La Familie začali Maru při děkovačce urážet kvůli jeho víře. Dva se dokonce neúspěšně pokusili proniknout na hřiště.

„Je mi do pláče. Kamso je tady hráč s největším srdcem. Nejdřív kvůli zranění nemohl hrát, ale obětoval tomu všechno. Je to ostuda, co mu provedli. Stojíme za ním,“ řekl izraelským médiím Marův spoluhráč Edwin Gyasi, záložník Ghany.

Mara se do Bejtaru přesunul poté, co se v Liberci rozkmotřil s trenéry. V Izraeli vinou zranění dlouho nehrál, poprvé naskočil až 18. října, v dalších třech zápasech ale vždy nastoupil v základní sestavě. Asi by ale nebylo divu, kdyby se mu z takové atmosféry chtělo zase brzy pryč...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud