6. října 2018 • 22:44

Vaclík pomohl k výhře Sevilly nad Celtou. Barcelona opět ztratila

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance ve španělské lize porazili Celtu Vigo 2:1 a slaví čtvrtou ligovou výhru za sebou. Díky ztrátám Realu Madrid a Barcelony se posunuli na první místo v tabulce.

Sevilla se po rozpačitém úvodu sezony dostala do formy a nepřibrzdila ji ani čtvrteční porážka v Evropské lize v Krasnodaru. K výhře nad Celtou jí opět hodně pomohl Vaclík, který za bezbrankového stavu vychytal Sista a po gólu Sarabii udržel vedení dobrým zákrokem proti Aspasově střele.

Celta hrála od 58. minuty v deseti a vedení domácích navýšil Ben Yedder. Vaclík přišel o třetí nulu v sezoně až pět minut před koncem po Boufalově parádní střele z dálky, po které se natahoval marně.

Barcelona naopak ztratila počtvrté za sebou body, když jen remizovala 1:1 ve Valencii. Tak dlouho na výhru v lize čekala naposledy na jaře 2016.

Katalánci doplatili na to, že inkasovali už po 78 vteřinách, když po rohu zakončil Garay. Barcelona pak soupeře mačkala, držení míče měla 74 procent, ale vytěžila z toho jen vyrovnání po střele Messiho.

Real čeká na gól

Fotbalisté Realu Madrid podlehli v 8. kole španělské ligy Alavésu na jeho hřišti 0:1 a čekají na vítězství už čtyři soutěžní zápasy. Stejný počet utkání čekají i na vstřelenou branku, což je jejich nejdelší střelecký půst od roku 1985.

Oproti zápasu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva se do základní sestavy Realu vrátili Bale, Modrič nebo kapitán Ramos. "Bílý balet" si přes velkou převahu v držení míče mnoho šancí nevytvořil, naopak v 77. minutě jen těsně minul branku domácí útočník Jony.

O výsledku rozhodla akce z páté minuty nastavení, kdy Courtois nedosáhl na centr po rohovém kopu a míč dopravil do branky střídající García. Alavés potvrdil skvělý vstup do soutěže a v čele tabulky bodově dohnal Real i Barcelonu.

Gironě nepomohly ani dvě branky nejlepšího střelce soutěže Stuaniho, Eibaru doma podlehla 2:3. Levante vyhrálo 1:0 v Getafe a připsalo si druhou výhru za sebou.