27. ledna 2019 • 22:34

Real vyhrál, ale přišel o stopery. Vaclík s nulou, výhry slaví Barcelona i Atlético

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Real Madrid v 21. kole španělské ligy zvítězil na hřišti Espaňolu 4:2 a v tabulce se posunul na třetí místo. Dvěma góly se na výhře podílel Benzema. Barcelona zvítězila v Gironě 2:0 a vyhrála už poosmé v řadě. Argentinský kanonýr Lionel Messi skóroval v sedmém soutěžním utkání za sebou a 19. gólem si upevnil vedení v tabulce střelců La Ligy. Brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville čistým kontem k vítězství 5:0 nad Levante. Andaluský celek ukončil čtyřzápasové čekání na výhru. Uspělo také Atlético Madrid, které porazilo v malém derby Getafe 2:0.

Útočník Realu Benzema otevřel skóre už ve 4. minutě, kdy doklepl vyraženou střelu do odkryté brány Espaňolu. Po čtvrthodině hry přidal gól i produktivní kapitán Realu Ramos, který zužitkoval rohový kop.

Domácí sice snížili zásluhou Baptistaa, jenž se trefil podruhé v ročníku, ale v závěru první půle vstřelil druhou branku v zápase Benzema. Francouzský útočník prožil naposledy dvougólový večer proti Plzni v Lize mistrů. S devíti ligovými brankami je nejlepším střelcem královského klubu, skóroval ve třetím soutěžním duelu za sebou.

Po změně stran se prosadil i střídající Bale. To už ale Madrid hrál bez kapitána Ramose, který musel střídat kvůli zranění. A hřiště předčasně opustil i druhý stoper Raphael Varane, který dostal 20 minut před koncem červenou kartu za podražení unikajícího hráče domácích.

Espaňol pak už Rosalesovým gólem jen upravil skóre na konečných 2:4 a prohrál potřetí za sebou. Real je třetí a na druhé Atlético mu schází pět bodů.

Karim Benzema se raduje ze své druhé trefy do sítě Espaňolu Barcelona v zápase, který Real Madrid nakonec vyhrál 4:2

Barcelona vyhrála poosmé v řadě

Katalánský klub poslal do vedení v 9. minutě svým prvním soutěžním gólem v dresu Barcelony obránce Nélson Semedo. K portugalskému hráči se míč se štěstím odrazil ve vápně a Semedo ho bez váhání levačkou napálil k pravé tyči Bonovy branky. Hostům zkomplikovalo situaci vyloučení Espinosy, jenž po ostrém zákroku na začátku druhého poločasu dostal druhou žlutou kartu.

Na 2:0 pro hosty zvýšil svým 19. gólem v soutěži Messi, který je spolu s 10 přihrávkami neproduktivnějším hráčem španělské ligy.

Barcelona si spravila chuť po středeční porážce 0:2 od Sevilly ve Španělském poháru. Z prvního místa má náskok pěti bodů na druhé Atlético Madrid. Girona nevyhrála v lize už osm zápasů.

Vaclík vychytal nulu

Sevilla byla od začátku aktivnější, už ve třetí minutě selhal v obrovské šanci útočník Ben Yedder. Před koncem poločasu nemířila přesně ani čerstvá posila z Ajaxu Amsterodam Wöber a Mesova střela trefila jen tyč.

Krátce po změně stran už se ale domácí dočkali, v 48. minutě vstřelil po spolupráci s Mesou svou desátou ligovou branku v sezoně Ben Yedder. Po hodině hry přidal další zásah Silva a na konečných 5:0 upravili postupně Vázquez, z penalty Sarabia a premiérovým gólem v La Lize Promes. Vaclík na druhé straně příliš práce neměl, v jediné šanci hostů ho po tečované Bardhiho střele zachránila tyč.

Atlético Madrid porazilo v malém derby Getafe 2:0. Druhý tým tabulky rozhodl o svém vítězství dvěma góly v prvním poločase. Nejprve se v 27. minutě trefil přízemní střelou kanonýr Griezmann a stal se po Lionelu Messim druhým hráčem, který dal minimálně deset gólů v každé z posledních sedmi sezon La Ligy.

O deset minut později přidal druhý gól z dorážky Saúl. Hosté navíc dohrávali závěr zápasu bez dvou vyloučených.

Villarreal se nadále výsledkově trápí a po porážce 0:3 ve Valencii nevyhrál už osm zápasů. "Netopýři" se přiblížili na rozdíl dvou bodů k pohárovým příčkám. O jejich vítězství rozhodly góly Diakhabyho a Čeryševa, který se trefil proti svému bývalému klubu. V závěru přidal třetí branku Rodrigo.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

FC Sevilla - Levante 5:0
Branky: 48. Ben Yedder, 60. Silva, 71. Vázquez, 78. Sarabia z pen., 90.+1 Promes

Atlético Madrid - Getafe 2:0