24. června 2015 • 14:13

Kde uvidíte EURO 2016? Turnaj opět odvysílá Česká televize

Autor: ,
Nizozemští fotbalisté nemůžou uvěřit české radosti po prohraném zápase, který rozhodla šílená hrubka v nastaveném čase
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii v příštím roce bude vysílat Česká televize, jež nabídne v přímých přenosech a záznamech všech 51 duelů turnaje. Veřejnoprávní televize vysílala všechny kontinentální šampionáty od roku 1968 s výjimkou roku 2008, kdy turnaj přenášela Prima."Česká televize se spolu s dalšími pětadvaceti veřejnoprávními stanicemi zapojila do kontinentální smlouvy Evropské vysílací unie. Dlouhá jednání s UEFA se nám dnes podařilo úspěšně finalizovat a vrcholnou fotbalovou akci příštího roku tak bude opět vysílat Česká televize," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Mistrovství Evropy se bude ve Francii konat od 10. června do 10. července. Poprvé se na tomto turnaji představí 24 týmů, mezi nimiž by nechtěla chybět česká reprezentace. "Já to vítám, protože veřejnoprávní televize je pro občany České republiky to nejpříjemnější, protože to není placená televize. Doufám, že se podaří, aby vysílala za účasti našeho národního týmu," řekl ČT předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.

Fotbaloví reprezentanti bojují o účast na ME 2016 v kvalifikaci, před závěrečnými čtyřmi zápasy jim patří v tabulce skupiny A druhé postupové místo.

Mužstva na finálovém turnaji odehrají v šesti čtyřčlenných skupinách a následné vyřazovací části celkem 51 zápasů. "Předpokládáme, že v přímých přenosech a záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje. V případě účasti české reprezentace pak i bohatý doprovodný program mapující komplexně nejen vlastní zápasy, ale i přípravu a program našeho celku," uvedl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze