14. listopadu 2015 • 19:00

Francouzi trnuli! Jednomu přežila sestra, další truchlí za sestřenici

Autor: ,
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednou z obětí pátečních teroristických útoků v Paříži byla i sestřenice francouzského reprezentanta Lassany Diarry, jenž v době atentátů hrál na Stade de France přípravný zápas s Německem. Jeho spoluhráč Antoine Griezmann měl sestru v koncertní síni Bataclan, kam směřoval jeden z útoků, masakr ale přežila."Moje sestřenice Asta Diakiteová je mezi oběťmi toho střílení. Byla mým vzorem, podporovala mě, byla to moje velká sestra," napsal na sociálních sítích "s těžkým srdcem" Diarra.

Během tragických událostí v Paříži zemřelo 128 lidí, z toho nejvíce v Bataclanu. Na koncertu americké rockové kapely Eagles of Death Metal tam čtyři teroristé s automatickými puškami zabili 85 osob a další zranili.

Griezmann musel s ostatními hráči i diváky po skončení utkání čekat v útrobách stadionu, před nímž při útocích zemřeli další čtyři lidé. Se sestrou se čtyřiadvacetiletý útočník Atlética Madrid prý dokázal spojit až po třech hodinách. "Díky Bohu se moje sestra dostala z Bataclanu. Všechny moje modlitby jsou s oběťmi a jejich rodinami," napsal Griezmann na svém twitterovém účtu.

VIDEO | Výbuchy byly slyšet v závěru zápasu Francie - Německo

 

Vyděšení diváci seběhli po bombových útocích u stadionu z tribun na hřiště
Vyděšení diváci seběhli po bombových útocích u stadionu z tribun na hřiště

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze