14. listopadu 2015 • 00:30

Výbuchy při zápase v Paříži! Diváci museli na hřiště, mrtví i u stadionu

Autor: , ,
TOP VIDEA
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vlna teroru v Paříži se vážně dotkla i fotbalového zápasu mezi Francií a Německem. Francouzského prezidenta Françoise Hollanda evakuovala ochranka ze stadionu Stade de France po sérii výbuchů. Vystrašení lidé po konci zápasu sestoupili po pokynu pořadelů na hřiště jednoho z největších evropských stadionů, jejich odchod pryč pak proběhl v klidu. Podle prezidenta Francouzské fotbalové federace Noëla Le Graëta zemřeli u stadionu tři lidé.Jak ukazují záběry z televizního přenosu, exploze byla ještě během zápasu jasně slyšet. Přesto se utkání, ve kterém pořadatelská země EURO 2016 zvítězila 2:0, dohrálo až do konce. Po něm museli diváci vstoupit na hřiště a počkat na další pokyny, než mohli začít stadion opouštět.

Opatrnost byla na místě. Jak uvedl pro deník L´Equipe šéf francouzského fotbalu Noël Le Graët, tři lidé po explozích a sebevražených útocích u stadionu zemřeli, další byli zraněni při explozích u jednoho z vchodů.

Celkové informace o obětech a zraněných se různí. Podle posledních informací zemřelo 126 lidí. Asi stovka lidí byla zadržována jako rukojmí v koncertní síni v centru francouzské metropole.

Fanoušci po sérii výbuchů v okolí stadionu obsadili hřiště
Fanoušci po sérii výbuchů v okolí stadionu obsadili hřiště

VIDEO | Výbuchy byly jasně slyšet v závěru zápasu Francie - Německo

 

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze