Otec nikdy v Jugoslávii nebojoval, říká Simič. Ve válce přišel o strýce | iSport.cz
14. listopadu 2017 • 11:55

Otec nikdy v Jugoslávii nebojoval, říká Simič. Ve válce přišel o strýce

TOP VIDEA
Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink
SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí? SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jugoslávská válka je pro jeho rodinu velmi citlivé téma. Proto Stefana Simiče, čerstvého člena české seniorské reprezentace, zasáhla chybná interpretace webu TN.cz a některých balkánských médií. V nedávném období se hodně řešilo, jestli počká na nominaci českého týmu, nebo zvolí nabídky srbského, chorvatského či bosenského národního týmu.„Mám tam ještě rodinu, vyrostl tam můj táta. Bojovali za Bosnu, byla tam válka. Pro naši rodinu to znamená hodně,“ citoval Simiče web TN.cz a některá balkánská média.

„V rozhovoru pro jeden tisk došlo k nešťastnému nedorozumění mezi mnou a novinářem a z určité chyby v komunikaci mezi námi bylo následně v článku uvedeno, že můj otec bojoval za Bosnu v jugoslávské válce. Tato informace je chybná – můj otec nikdy ve válkách v Jugoslávii nebojoval a já považuji za velmi důležité, abych tuto nepravdu, kterou jsme já a pan novinář špatnou vzájemnou komunikací vytvořili, uvedl na pravou míru,“ sdělil obránce italského Crotone, kde je na hostování z AC Milán.

Stefan Simič si v zápase odbyl reprezentační debut
Stefan Simič si v zápase odbyl reprezentační debut

Potvrzuje, jak důležitá otázka to pro něj je. Jeho rodiče, matka i otec, oba původem z Bosny, totiž právě kvůli válce v polovině devadesátých let z Balkánu odešli do Česka.

Jeho otec Radoja Stefanovi o hrůzách války často dlouho vyprávěl, narukovali do ní totiž jeho bratři, jednoho z nich Radoja ve válce dokonce ztratil.

Stefanův otec měl zároveň i blízké přátele mezi Chorvaty a Srby, a odmítl střílet na kamarády.

„Považuji za důležité tuto věc osvětlit,“ uvedl 22letý Stefan Simič.

Rodinný původ a historie je pro Simičovi na jednu stranu těžká věc, na druhou stranu je to taky bohatství, které na mladém obránci oceňoval i kouč jednadvacítky Vítězslav Lavička, který o odchovanci Slavie říkal, že je kosmopolitní a charizmatický.

Simič: Reprezentovat Česko jsem se rozhodl, protože k němu mám nejblíž
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud