5. června 2018 • 17:57

Co dělá Tomáš Došek? Hraje čtvrtou ligu na Slovensku a jezdí dodávkou

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dával góly v dresu Slavie, Plzně, či Zbrojovky, v posledních letech ale poněkud zmizel z fotbalové mapy. Útočník Tomáš Došek teď s rodinou žije na Slovensku a fotbal už ho živí jen částečně. O svém současném působení se rozpovídal pro klubové stránky Brna na sobotní rozlučce Luboše Kaloudy.Ještě nedávno kopal za Koloveč, z Plzeňského kraje ale zmizel. „Narodilo se nám dítě a žena se chtěla vrátit na Slovensko. Nastupuji teď ve čtvrté lize za Slovan Hlohovec. Místní mi říkají zlatá česká tvrdá koruna," smál se na brněnské exhibici.

Holohlavého útočníka už neživí jenom fotbal. „Nějaké peníze mi dávají, jinak ale pracuji ve firmě majitele klubu. Jezdím s dodávkou a rozvážím zboží. V Plzni jsem vlastnil posilovnu, ale kvůli stěhování na Slovensko jsme ji prodali," objasnil svou situaci.

39letý útočník zůstává věrný svému postu. „Rok dozadu to šlo, nastřílel jsem přes dvacet branek. Teraz mi to tam moc nepadá, dal jsem asi jen dvanáct gólů. Oni tam na Slovensku mají menší brány než tady, to je pak ťažké," míchal češtinu a slovenštinu. V Hlohovci ale nebude pokračovat dlouho. „Mám asi o deset kilo víc a je to znát, už se mi nechce běhat. Dohraju sezonu a už hrát nebudu," potvrdil.

A s přebytečnými kily evidentně nebojuje sám. Vtipně popsal i to, jak se daří jeho dvojčeti Lukášovi. „Byl u mě minulý týden na návštěvě. Trochu přibral, má asi 105 kilo. Chrápe a nic nedělá. Asi šetřil víc než já," prohlásil na adresu bratra. Ten už se fotbalu po operaci kolene nevěnuje vůbec.

Tomáš Došek v dobách, kdy oblékal dres Slavie
Tomáš Došek v dobách, kdy oblékal dres Slavie

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze