Slavia U19 - Barcelona U19 0:4. Porážka mladíků v UEFA Youth League | iSport.cz

Slavia - Barcelona 0:4. Domácí mladíci bojovali, ale góly střílel soupeř

Autor: iSport.cz
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita

Na triumf s Dortmundem fotbalisté Slavie do 19 let nenavázali, ve třetím duelu UEFA Youth League na domácí půdě v Horních Počernicích padli s Barcelonou 0:4. Domácí mladíci odehráli s favoritem vyrovnaný první poločas, ten druhý začali velkou šancí, následně ale dostali rychlý gól a soupeř pak přidal ještě další tři branky.

Slávisté nenavázali na minulé nečekané vítězství 1:0 doma nad Dortmundem a po polovině skupiny klesli na poslední místo čtyřčlenné tabulky. Podruhé ze tří zápasů utrpěli debakl 0:4, stejným poměrem podlehli i na úvod v Miláně Interu. Do další fáze postoupí první dva týmy skupiny, Slavii v příštím utkání čeká 5. listopadu odveta v Barceloně.

Domácí:

Hosté: 48. Fuente, 51. Mortimer, 60. Jardi, 73. Fuente

Domácí: Markovič – Douděra, Matys, Zinhasovič, Kosek (C) – Červ, Křišťan, Vaněk (65. Langhamer) – Joao Felipe (65. Janoušek), Toula (77. Kneifel), Zeronik (77. Alijagić)

Hosté: Tenas – Sergi Rosanas (77. Altimira), Ntite Muken, Medina, Balte Martinez (67. Gomes Silva) – Antonio Jesús, Sanz (67. Rico Pico), Gonzalez – Jardi (67. Barry), Mortimer, De La Fuente (79. Soldevila Puig)

Domácí: Křišťan, Kosek, Červ

Hosté: Rosanas, Sanz

Donatas Rumšas – Dovydas Sužiedėlis, Gevork Arakelian (všichni LTU)

Tréninkové centrum Xaverov

1300 diváků

Mladí slávisté přežili v úvodu šanci katalánského favorita a ve zbytku první půle byli dokonce mírně aktivnější. V největší možnosti selhal těsně před pauzou Joao Felipe, který už v domácím poháru nastoupil i za A-tým. Sám před brankou trestuhodně přestřelil.

I druhý poločas začal slávistickou šancí, ale hned vzápětí po chybě Felipeho otevřel skóre Konrad De La Fuente. V 51. minutě po brejku zvýšil Nils Mortimer a po hodině hry překonal gólmana Markoviče, který už také hrál za "áčko", povedenou střelou z hranice vápna Jardi. De La Fuente si pak pohrál s dvěma obránci a v 74. minutě zpečetil výhru hostů.

Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startuje Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké mistry. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.