UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Barcelona - 23. října 2019   14:00

Slavia
Slavia
0:4
(0:0)
Barcelona
Barcelona
48' Fuente   • 51' Mortimer   • 60' Jardi   • 73' Fuente
Slavia
Markovič – Douděra, Matys, Zinhasovič, Kosek (C) – Červ, Křišťan, Vaněk (65. Langhamer) – Joao Felipe (65. Janoušek), Toula (77. Kneifel), Zeronik (77. Alijagić)
Surovčík – Langhamer, Bárta, Alijagić, Hošek, Kneifel, Janoušek
Donatas Rumšas – Dovydas Sužiedėlis, Gevork Arakelian (všichni LTU)
Tréninkové centrum Xaverov
1300 diváků
Barcelona
Tenas – Sergi Rosanas (77. Altimira), Ntite Muken, Medina, Balte Martinez (67. Gomes Silva) – Antonio Jesús, Sanz (67. Rico Pico), Gonzalez – Jardi (67. Barry), Mortimer, De La Fuente (79. Soldevila Puig)

Děkujeme vám za sledování dnešního přenosu, nezapomeňte držet palce Slavii ještě při večerním zápase prvních týmů, hezký zbytek dne!
Slavia nezvládla po vyrovnané první půli zachytit začátek druhého poločasu a inkasovala do šedesáté minuty třikrát. Pražané poté již nenašli síly na zkorigování výsledku. Hosté zapisují ve skupinové fázi UEFA Youth League první výhru.
90+3'
90+3'
Dnešní utkání sleduje 1300 diváků.
90+2'
Louie Barry také nemá dost a utekl sešívaným bekům, zakončoval však z příliš velkého úhlu a jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
90+1'
Koska vysunul na pravé straně Červ, obrana hostů si s jeho výpadem poradila.
90'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec hrací doby.
88'
Langhamerův centr do vápna nenašel nikoho ze sešívaných hráčů, míč si uzmul ve svůj prospěch brankář Tenas.
87'
Na ofenzivním výletě se nacházel Medina, který se z levé strany dostal k zakončení, to ale zamířilo pouze do boční sítě.
86'
Přes Matyse se do úniku dostal Barry, Markovič celou situaci dobře přečetl a sebral útočníku hostů vyloženou příležitost.
83'
Barcelona kombinuje na vlastní polovině, sešívání jen těžko hledají síly na atak rozehrávky španělského celku.
81'
Slavia rozehrávala další roh, ani tento však nebyl úspěšný, Zinhasovič našel pouze rukavice Tenase.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází De La Fuente, přichází Soldevila Puig.
78'
Hra se nyní rozkouskovala množstvím střídání, oba týmy již budou zřejmě pouze dohrávat tuto utkání, Slavia by však určitě ráda uspokojila své fanoušky alespoň jednou brankou.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Zeronik, přichází Alijagić.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Toula, přichází Kneifel.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Rosanas, přichází Altimira.
75'
Žlutou kartu dostává Lukáš Červ (SK Slavia Praha).
73'
Barcelona právě vstřelila branku!
KONRAD DE LA FUENTE řádí! Nyní se dokázal v pokutovém území procpat přes obrannou dvojici Slavie a následně z bezprostřední blízkosti překonal i brankáře Markoviče – 0:4.
71'
Lukáš Červ si počínal nedovoleně, Barcelona tedy může pošetřit další cenné vteřiny.
68'
Mortimer se dokázal prosadit přes Zinhasoviče, následnou střelu útočníka Barcelony vytěsnil do bezpečí!
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Balde Martinez, přichází Gomes Silva.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jardi, přichází Barry.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sanz, přichází Rico Pico.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michal Vaněk, přichází Daniel Langhamer.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Joao Felipe, přichází Jiří Janoušek.
64'
Rohový kop Zinhasovič namířil pouze do bránícího hráče Barcelony, hosté následně vyrazili do brejku čtyři na dva, zakončení na sebe vzal Gonzalez, jeho obstřel skončil mimo.
62'
Hráči FC Barcelona pokračují u míče, mladí slávisté jsou lehce opaření z průběhu druhého poločasu a brání vlastní polovinu hřiště.
60'
Tak to byla velká paráda! JAUME JARDI si z pravé strany navedl míč na osu hřiště a krásnou ranou levou nohou z nějakých dvaceti metrů nedal Markovičovi nejmenší šanci – 0:3.
59'
Na druhé straně podobná situace, centr Douděry v tomto případě stáhl ze vzduchu Tenas.
58'
Sergi Rosanas namířil do šestnáctky Slavie další centr, tento byl však příliš dlouhý a obrana červenobílých zasahovat nemusela.
58'
Žlutou kartu dostává Daniel Kosek (SK Slavia Praha).
57'
Míč se dostal na hranici vápna až k Jakubu Zeronikovi, jeho střela ale postrádala větší důraz a skončila v Tenasově náruči.
56'
Sešívání nic nevzdávají a vybojovali si nyní další rohový kop.
55'
Zeronikova průniková přihrávka skončila až v rukavicích brankáře Tenase.
54'
Jakub Křišťan (SLA) fauloval Sanze a za toto počínání obdržel sešívaný hráč žlutou kartu!
51'
Tak to je pro sešívané hráče velice kruté! Sergi Rosanas se dobře rozběhl po pravé straně a nacentroval přesně na nohu NILSE MORTIMERA, který dokázal usměrnit míč za Markoviče – 0:2.
50'
Žlutou kartu dostává Alvaro Sanz (FC Barcelona).
48'
Slávisté měli velkou šanci, Křišťan ale zakončil levačkou vedle, z následného protiútoku se po chybě Joaa Felipeho prosadil KONRAD DE LA FUENTE, který obstřelil vyběhnutého Markoviče – 0:1.
47'
K exekuci rohového kopu se postavil Zinhasovič, jeho centr vyrazil Tenas do bezpečí.
46'
První akce druhého poločasu vedla přes levou stranu a měl ji na starosti Kosek, jeho centr byl ale zblokován na roh.
46'
Slávisté zatím hrají s Barcelonou smírně, zatím sledujeme vyrovnané utkání. Do největší příležitosti poločasu se dostal v závěru Joao Felipe, ve velké šanci ale nedokázal trefit branku. Druhý poločas začne přibližně v 15:01 a k jeho sledování vás srdečně zveme!
45+1'
45+1'
Centr De La Fuenteho dokázal zneškodnit Markovič.
45+1'
Obrovská šance Joaa Felipeho, ten ale z hranice malého vápna přestřelil! Velká škoda pro Slavii.
45'
Toula se obstojně pere s vysokými stopery Barcelony, v aktuálním souboji mu ale míč odskočil od nohy a hosté si s ním dokázali poradit.
43'
Douděra vystihl rozehrávku Barcelony a následně předal míč Zeronikovi, ten ale vyslal vstříc brance hostů nepříliš povedený pokus, který zamířil mimo.
41'
Lukáš Červ se snažil posouvat těžiště hry na Joaa Felipeho, jeho náběh ale byl příliš brzký a Brazilec se ocitl v postavení mimo hru.
40'
Joao Felipe zastavil unikajícího Mortimera pouze za cenu faulu, karetní trest z toho tentokrát ale nebude.
39'
Zinhasovič to vzal na sebe, jeho střela zamířila pouze vedle pravé tyče.
38'
Sanz fauloval Koska, zajímavá standardní situace také pro domácí hráče.
37'
Slavia z rohu zahrozit nedokázala, naopak se o ohrožení Markoviče snažil z obrovské dálky Mortimer, na štěstí pro slávisty netrefil opuštěnou branku.
36'
Douděra přiťukl na hranici vápna Křišťanovi, jeho rána z velké dálky téměř zaskočila Tenase, který s vypětím sil vytlačil míč na roh!
35'
Lukáš Červ si uzmul míč ve vlastním vápně a dokázal ho vyvézt do bezpečné vzdálenosti od sešívané branky, následně byl navíc faulován.
34'
Markovič dokázal míč vyrazit pouze do zámezí na další rohový kop.
33'
První roh pro hostující Barcelonu.
32'
Matys nyní odehrál na jistotu do autu, o míč se snažil ještě zabojovat Douděra, Medina ho ale pohlídal, aby míč nezískal.
30'
Medina se snažil vysunout na levé straně nabíhajícího De La Fuenteho, ten se dle asistenta rozhodčího ale nacházel v ofsajdovém postavení.
29'
Dlouhý odkop brankáře Tenase mířil na Mortimera, který byl ale dobře strážen Zinhasovičem, navíc byl poté stoper Slavie Mortimerem faulován.
27'
Slávisté se nebojí kombinace ani na vlastní polovině, nyní celou situaci dobře vyhodnotil Zinhasovič a přesně rozehrál na své spoluhráče.
24'
Přímý kop Slavie pokryl Tenas, se kterým se následně srazil Červ, ten poté musel být ošetřován, vypadá to však, že bude připraven pokračovat ve hře, sešívanému záložníkovi byl navíc odpískán faul.
23'
Tu ale dokázal zneškodnit Markovič, který rychle vyhodil míč na Douděru, ten se ještě snažil předat na Zeronika, který byl ale nedovoleně zastaven Sergi Rosanasem, který po právu dostává žlutou kartu.
21'
Dlouhý křižný pas stopera Mukena dokázal dobře zpracovat De La Fuente, toho následně zastavil nedovoleně Douděra, zajímavá standardní situace pro Barcelonu.
19'
O chvíli později se domácí Slavia prezentovala podobnou akcí po stejné ose, tentokrát se hotový útočník Toula k balónu dostal, jeho pokus byl ale sražen mimo.
18'
Jakub Zeronik se snažil najít v pokutovém území Toulu, ten byl na jeho pas příliš krátký.
17'
Tenas zabrnkal na nervy hostujícím příznivcům, klička se mu však nakonec povedla a mohl dále rozehrát.
16'
Už to vypadalo, že se hosté poženou dopředu, Zeronik ale ve spolupráci s Markovičem nepříjemnou situaci v defenzivě vyřešili.
15'
Toula se snažil odskočit při centru, k míči se ale nedostal. Zeronik následně vybojoval další roh, po kterém zakončoval Matys, jeho hlavička ale byla zblokována.
14'
Adam Toula vybojoval rohový kop pro domácí.
13'
Postupný útok sešívaných táhl Douděra, který předal míč na pravé straně Joao Felipemu, ten ale při snaze o centr podklouzl, obrana Barcelony se tedy bez problémů ubránila.
11'
Ale i slávisté zahrozili, alespoň se o to tedy pokusil Červ, jeho rána po přistrčení Koska skončila hodně mimo.
9'
De La Fuente bude zle zatápět sešívaným, zejména poté Douděrovi, který má s jeho uhlídáním velké starosti.
9'
Křižný míč od Douděry se snažil dostihnout Kosek, Sergi Rosanas měl ale k balónu o poznání blíž a odebral Slavii kulatý nesmysl.
7'
Antonio Jesús se snažil vysunout Mortimera, jeho průniková přihrávka ale nebyla přesná a Markovič si v klidu sebral balón.
5'
Barcelona se ujala taktovky a udává tempo hry, De La Fuente znovu pronikl až do šestnáctky, jeho zpětnou přihrávku dokázal zachytit Mortimer, při zpracování si ale pomohl rukou.
4'
Zeronik dostal na hranici vápna nabito od Červa, který předtím dobře vybojoval balón, míč však ztratil, následně se do brejku dostali hosté, zakončení vzal na sebe De La Fuente, jeho rána ale prosvištěla pouze nad brankou!
3'
První střela hostů, k té se dostal Mortimer, jeho přízemní pokus dokázal ztlumit brankář Markovič, který si tak připsal první úspěšný zákrok.
2'
Pražané zatím nastupují v sympatickém ofenzivním postavení, nyní dobře napadal Zeronik a dokázal zablokovat přihrávku pravého beka Rosanase.
1'
První akci Slavie zastavilo ofsajdové postavení, v něm se nacházel Jakub Zeronik.
1'
Jdeme do zápasu! Slavia v klasické červenobílé kombinaci, hosté kompletně ve žlutém.

SK Slavia Praha: Markovič – Douděra, Matys, Zinhasovič, Kosek (C) – Červ, Křišťan, Vaněk – Joao Felipe, Toula, Zeronik
Náhradníci: Surovčík – Langhamer, Bárta, Alijagić, Hošek, Kneifel, Janoušek

FC Barcelona: Tenas – Sergi Rosanas, Ntite Muken, Medina, Balte Martinez – Antonio Jesús, Sanz, Gonzalez – Jardi, Mortimer, De La Fuente
Náhradníci: Vila Rovira – Gomes Silva, Altimira, Rico Pico, Soldevila Puig, Castellano, Barry

Rozhodčí: Donatas Rumšas – Dovydas Sužiedėlis, Gevork Arakelian (všichni LTU).
Pražany ale nečeká vůbec jednoduchý úkol. Proti bude stát celek, jehož jádro vzniká ve slavné akademii La Masia. Červenobílí nemohou počítat ani s tím, že by Slavii fotbalisté Barcelony podcenili. „Získali jsme velký respekt všech našich protivníků,“ přesto před zápasem těšilo manažera akademie Slavie Jiřího Plíška.
Do utkání vede hráče Slavie trenér Martin Hyský, který úzce spolupracuje s trenérem slávistické U19 Pavlem Trávníkem.
Devatenáctka SK Slavia Praha se nachází v odlišné situaci, po prvním duelu a prohře v Miláně 0:4, zvládli sešívaní dorostenci domácí duel s Borusií Dortmund a před zraky necelé tisícovky diváků přehráli německý celek brankou Joaa Felipeho 1:0, rozdíl ve skóre ale mohl být o poznání větší.
Trenérem katalánského celku je Alberto Encinas Pozo.
Mladíci FC Barcelona mají za sebou dvě utkání v letošním ročníku UEFA Youth League, zatím ale příliš spokojení být nemohou. Po porážce v úvodním duelu na půdě Dortmundu 1:2, kdy Španělé dobře vstoupili do zápasu gólem Gomese, ale následně zápas ztratili, podlehli na Johan Cruyff Stadium také Interu 0:3.
Pěkný den všem fotbalovým fanouškům! V rámci třetího kola skupinové fáze UEFA Youth League čeká mladé slávisty duel s věhlasným gigantem FC Barcelona. Ke sledování zápasu z tréninkového centra Xaverov jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.