9. června 2020 • 15:25

Za oběť viru padl i turnaj, kde zářili Karabec a Hložek. CEE Cup byl odložen

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - Českě Budějovice: Hranáčovu hlavičku si Králik srazil za Šípoše, 3:0!
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to dorostenecký turnaj, který v tuzemsku neměl obdoby. Každé léto se do Prahy sjely špičkové tuzemské i zahraniční kluby, aby změřily své síly a představily hvězdy budoucnosti. Loni se tak ukázali například Adam Karabec ze Sparty či Joao Felipe z brazilských Palmeiras, kterého pak koupila Slavia. Jubilejní desátý ročník CEE Cupu se však letos neuskuteční, kvůli pandemii COVID-19 byl odložen o rok. „Je nám to moc líto,“ přiznal ředitel turnaje Roberto De Blasio.Vzhledem k mimořádným opatřením, která byla v době koronavirové pandemie přijata v jednotlivých státech i na mezinárodní úrovni, včetně rozhodnutí fotbalových orgánů (FAČR, UEFA, FIFA) musel i CEE Cup reagovat. V důsledku omezení se muselo v dubnu zrušit plánované odborné kolokvium připravované ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky a Fakultou tělesné výchovy a sportu v pražském Karolinu Univerzity Karlovy.

Následně pořadatelé prestižního mezinárodního mládežnického turnaje CEE Cupu rozhodli ve světle současných událostí o odložení 10. ročníku, který se měl uskutečnit v termínu od 23. do 29. července, až na rok 2021.

„Je nám to moc líto, ale s těžkým srdcem musím oznámit, že letošní jubilejní ročník se neuskuteční. Je pro nás ovšem nadmíru důležité zajistit zdraví mladých hráčů, kteří mají kariéru teprve před sebou a jak už se v minulosti ukázalo, někteří z nich se po turnaji stali hvězdami v dospělé kopané. Právě proto nechceme hazardovat se zdravím a raději nabídneme naše úžasné zápasy s roční pauzou v době, kdy se vše vrátí k normálu doma i ve světě. Důležití jsou pro nás také fanoušci, pro něž chceme uspořádat turnaj v nejvyšší možné kvalitě a nabídnout jim neopakovatelný zážitek, který si jistě právě velká oslava deseti let od založení CEE Cupu zaslouží,“ zdůvodnil roční odklad ředitel CEE Cupu Roberto De Blasio.

Zklamaní hráči Sparty U19 po prohře ve finále CEE Cupu s Palmeiras 0:2
Zklamaní hráči Sparty U19 po prohře ve finále CEE Cupu s Palmeiras 0:2

CEE Cup chce všem stranám dopřát komfort, na který jsou týmy i sportovní příznivci zvyklí a současná pandemická opatření by i navzdory postupnému uvolňování neumožnila toto hlavní kritérium splnit.

Na CEE Cup se přitom sjíždí mládežnické akademie slavných evropských klubů, v posledních letech je doplňují také vyhlášené brazilské velkokluby, které jsou líhní technicky vyspělých fotbalistů a fotbalu v rytmu samby. Z domácí špičky jsou navíc pravidelnými účastníky obě pražská „S“ – Sparta i Slavia, které na jubilejním ročníku nesmějí chybět. Loni se v rudém dresu na turnaji skvělými výkony zaskvěl Adam Karabec, o rok dřív pro změnu Adam Hložek.

„Těšili jsme se na oslavu výročí CEE Cupu, což je také pro Fotbalovou asociaci České republiky velmi kvalitní uznávaná akce a český fotbal je díky tomuto prestižnímu turnaji vidět po celém světě. Všichni se přesto už nyní těšíme na rok 2021, až opět uvítáme všechny zúčastněné kluby,“ uvedl Martin Malík, předseda FAČR.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud