26. května 2021 • 12:10

Další záhada kolem Kangy. Měl se narodit čtyři roky po smrti matky

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
14
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem Guélora Kangy vznikly další otazníky. Už před měsícem se v afrických médiích objevily zvěsti, že ročník narození 1990 nemusí v jeho pase úplně sedět. Stejně jako gabonská národnost… Úřady Demokratické republiky Kongo teď přišly s dalšími informacemi, podle kterých matka bývalého záložníka Sparty zemřela už v roce 1986. Kangu bude vyšetřovat Africká fotbalová konferederace (CAF).Údaje, se kterými šikovný fotbalista v únoru 2018 přicházel na Letnou, znějí takto.

Datum narození: 1. září 1990.
Místo narození: Oyem
Národnost: Gabon

V Africe se ale během posledních týdnů stále častěji řeší, že by všechno mělo být úplně jinak.

Kauzu spustila Demokratická republika Kongo, která zveřejnila dokumentaci, jež Kangu uvádí s datem narození 5. října 1985 a dělá z něj rodáka z konžské Kinshasy jménem Kiaku-Kiaku Kanga. Takže z třicetiletého borce by najednou byl pětatřicetiletý.

Nově se ještě objevily informace o záložníkově matce, které tuto verzi potvrzují. Demokratická republika Kongo tvrdí, že zemřela už v roce 1986. Tedy o čtyři roky dřív, než se fotbalista měl podle oficiálních dat narodit… Existuje i podezření, že Kangova matka měla smrt v Kongu fingovat a odcestovat s falešným jménem do Gabonu, kde pak žila pod novou identitou.

Bizarní situací už se podle afrických médií zabývá tamní fotbalová federace (CAF). A pokud dá za pravdu nové verzi, výrazný trest hrozí hlavně Gabonu, který by Kanga tím pádem reprezentoval neoprávněně. Za národní tým celkem odehrál šestačtyřicet zápasů, ve kterých vstřelil dva góly.

V české lize záložník s vynikající technikou strávil dva a půl roku. Za Spartu si připsal 69 ligových startů a 28 branek. Loni v létě se vrátil zpět do Crvené zvezdy Bělehrad, odkud na Letnou původně přicházel. Tradiční srbské značce v právě skončené sezoně pomohl k suverénnímu ligovému titulu i vítězství v národním poháru.

Vstoupit do diskuse
14

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Sparta - Liverpool v TV

Články odjinud


Články odjinud