14. září 2022 • 13:50

Dočkal a návrat do Sparty? Nohy mi necukají, říká bývalý kapitán

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Bitva o Eden! Přetopená kabina a hanlivý nápis v ní. Frodl: Kuchta měl sklopit uši
Eden v emotivních plamenech! Vyhrocené momenty remízové bitvy Slavie se Spartou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevýrazné výkony i výsledky a v aktuální ligové tabulce 4. místo za dietních 13 bodů. Sparta opět neplní očekávání fanoušků a na přetřes zákonitě přichází i absence kreativity v záložní řadě. O tu se až do konce minulé sezony staral Bořek Dočkal, který se ovšem s profesionální kariérou na sklonku posledního ročníku rozloučil. Nenapadnou ale někdejšího lídra týmu myšlenky na návrat, když sleduje aktuální tápání svých někdejších parťáků? „Sám jsem nevěděl, jak se budu cítit po pár týdnech volna,“ přiznal Dočkal v podcastu Cesty vítězů, který připravuje bývalý kapitán basketbalové reprezentace Pavel Pumprla ve spolupráci s webem iSport.cz. „Teď ale cítím, že jsem udělal správné rozhodnutí.“S fotbalem skončil teprve ve 33 letech a mnozí se ptali, jak dlouho ve sportovním „důchodu“ vydrží. „I já byl zvědavý, jestli mi nebude fotbal chybět, až se půjdu poprvé podívat na Letnou na kluky, ale zjistil jsem, že nohy mi necukají,“ odmítl nicméně Dočkal myšlenky na případný comeback. „Už když jsem se do Sparty vracel po angažmá v Číně, tak jsem plus minus věděl, že po konci smlouvy, která byl na tři a půl roku, možná skončím,“ svěřil se ligový šampion ze sezony 2013-2014.

Pozvání od Pavla Pumprly, který v rámci programu Athletes PRO nabízí sportovcům konkrétní návody a inspirace, jak se ve světě neztratit ani po ukončení kariéry, Dočkal neodmítl. Oba spojuje mimo jiné i plnění kapitánských povinností. „Snažil jsem se být hlavně dobrý člověk a spoluhráč. Kapitánství pak z toho přirozeně vyplynulo,“ nabídl svůj recept Dočkal.

  • Jak připravoval Adama Hložka na odchod do zahraničí?
  • Kdy sám poznal, že už to na hřišti není ono?
  • Co mu na jeho rozhodnutí ukončit kariéru říkali spoluhráči?
  • Jak vzpomíná na éru Vítězslava Lavičky ve Spartě a co mu na ní nejvíc učarovalo?
  • Jak bude trávit první volnou zimu po několika letech?

Vstoupit do diskuse
8

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud