Synové slavných otců: Polák a spol. zdědili geny. Švancara? Jiný než táta

Pavel Kouba je stříbrným medailistou z mistrovství světa 1962, jeho syn Petr zase bral druhé místo na evropském šampionátu 1996. Karel Jarolím byl esem Slavie v osmdesátých letech, potomek David prožil skvostnou kariéru v bundeslize. Miroslav a Michal Kadlecové zářili v Německu, v reprezentaci. V poslední době rezonuje výjimečný příběh gólmanské generace Kinských. V anketě TOP 50 nejtalentovanějších teenagerů je hned několik synů slavných otců. Český fotbal může z výjimečného genofondu zase něco skvostného vytěžit.
V úvodu textu jsou zmíněny jen opravdu velmi slavné fotbalové generace, zabřednout více do hloubky, seznam by byl zcela logicky mnohem a mnohem delší. Mnohdy nejde jen o typické spojení otec – syn. Třeba Pavel Stratil reprezentující Československo v sedmdesátých letech je dědečkem Daniela Pudila, také reprezentanta a někdejšího hráče Watfordu, týmu z Premier League. Patrik Berger, dřívější eso Liverpoolu je synovcem Jana Bergera, sparťanské legendy. Nejmladší z rodu Šebrlů, záložník Štěpán, táhne za záchranou Duklu s vrozenou vitalitou otce Romana, olympijského vítěze v desetiboji.
Pořadí na 50. - 41. místě v anketě TOP 50 talentů ZDE>>>
Skvělou zprávou pro český fotbal je, že na konci devadesátých let se hodně výtečných fotbalistů rozhodlo pro založení rodiny. Proto se dnes v anketě TOP 50 nejtalentovanějších teenagerů, kterou každý rok připravuje redakce deníku Sport na základě hlasování mládežnických trenérů napříč Českem, objevují další nositelé slavných fotbalových jmen. A o ně tady jde.
Ve druhé desítce žebříčku je Eric Hunal (19), v současnosti kapitán béčka Slavie ve druhé lize. Už to je samo o sobě solidní vysvědčení, zajímavý údaj v kariérním životopise. Otec Tomáš, odchovanec „sešívaných“, býval křemičitým