Nevídaný tah kouče Patery: Odvolat brankáře v prodloužení? Jistota | iSport.cz
Jaroslav Kalina
31. října 2016 • 19:15

Nevídaný tah kouče Patery: Odvolat brankáře v prodloužení? Jistota

Autor: Jaroslav Kalina, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE: Šéf rozvoje fotbalu Kotrba o změnách, problémech v Česku i kvótách
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Risk je zisk. O tom se v posledním utkání přesvědčil kladenský kouč Pavel Patera, když za nerozhodného stavu a po uplynutí základní hrací doby odvolal svého gólmana, aby jeho mužstvo mohlo využít početní převahu. Opravdu se tak stalo a Kladno si proti Třebíči vzalo bod na víc. Hazard? Nesmysl. Podle olympijského šampiona z Nagana to byla spíš jistota.Velká kuriozita byla k vidění v první hokejové lize. Předvedl ji neotřelým a sebejistým způsobem trenér kladenských Rytířů Pavel Patera v sobotním zápase s Třebíčí. I po konci třetí třetiny bylo skóre utkání 3:3. Došlo tak na prodloužení tři na tři, ve kterém dostali Kladenští jedinečnou příležitost v podobě přesilovky.

Patera se však rozhodl, že pro využití početní výhody zajde do rizika a odvolal brankáře Miroslava Hanuljaka. Rázem z toho byla přesilovka pět na tři. Plán, který nemá obdoby, vyšel. „Jestli to byl risk? O ten v tomhle případě nejde. Je to spíš jistota. Šance uspět je podle mého názoru osmdesát ku dvaceti,“ řekl pro Kladenský deník člen slavné formace Blue line. Zároveň dodal, že se nejednalo o jednorázovou akci. Hodlá ji ještě využít.

„Velice si vážím vybojovaných vítězství. Znamená to pro mě víc než kanonáda 6:0,“ přiznala kladenská legenda. Podobného utkání se dočkal v sobotu proti Třebíči. Rytíři prohrávali 1:2, ale v poslední třetiny zabrali a otočili stav zápasu. Soupeř sice dokázal vyrovnat, ale v již zmíněném prodloužení rozhodl o výhře 4:3 kladenský Tůma. Díky dvěma bodům z Třebíče je tak Kladno znovu v čele WSM ligy.

Kladenští hokejisté se radují z výhry
Kladenští hokejisté se radují z výhry

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud