Budějovice ve šlágru kola zdolaly Vary, Kladno nestačilo na Havířov

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice zdolali ve šlágru 37. kola první ligy druhé Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech a zvýšili náskok na rozdíl tří bodů. Třetí Kladno ztrátu Energie nevyužilo, protože prohrálo v Havířově 1:2.

Ve vyprodané Budvar Aréně před 6421 diváky se dostaly do vedení ve 26. minutě Karlovy Vary. Ve vlastním oslabení otevřel skóre Jakub Flek. Ve třetí třetině už domácí přesilovku zužitkovali a Luboš Rob mladší vyrovnal. V rozstřelu rozhodl zápas v páté sérii Petr Vampola.

Kladno sice v Havířově vedlo už po 52 vteřinách hry, kdy se prosadil v početní výhodě David Tůma, ale pětizápasovou vítěznou sérii v Havířově nenatáhlo. Ve 13. minutě vyrovnal Patrik Luža a v úvodu druhé třetiny zaznamenal vítěznou branku ve vlastním oslabení Jan Hudeček.

Slavia nestačila na Přerov

V přímém souboji o čtvrté místo podlehla Slavia doma Přerovu 1:2 a po porážce v Kladně 2:7 stále čeká na první body v novém kalendářním roce. Pražany dostal v šesté minutě do vedení Martin Šagát, ale hosté duel otočili ve druhém dějství. O vyrovnání se postaral Milan Procházka a ve 28. minutě rozhodl v přesilové hře pěti proti třem Radomír Pala.

Slavii odsunul až na šestou pozici Prostějov, který doma zdolal Ústí nad Labem 4:3. Jestřábi zabrali po dvou utkáních bez bodu a dvěma góly k tomu pomohl útočník Jan Starý.

Po pěti porážkách za sebou a čtvrtečním debaklu ve Vsetíně 0:11 se dočkala vítězné radosti poslední Kadaň, která doma zdolala sedmou Třebíč 3:2.

Do osmičky pro play off se posunul Frýdek-Místek, který vyhrál nad Vsetínem 4:0 a přeskočil Valachy v tabulce. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohli útočníci Aron Chmielewski a Ondřej Kovařčík, brankář Lukáš Daneček udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Sérii devíti porážek, při které dosáhly na jediný bod, ukončily Litoměřice. Zdolaly předposlední Benátky nad Jizerou 5:4.

37. kolo první hokejové WSM ligy:

Slavia Praha - Přerov 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Šagát - 24. Milan Procházka, 28. Pala. Rozhodčí: J. Doležal, Škrobák - Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 6:10, navíc Račuk (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1232.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 9. Stříbrný,, 9. Pavlas, 30. J. Veselý,, 30. Bílek, 48. Machala - 39. a 45. T. Hanousek, 19. J. Mikyska, 58. Hrníčko. Rozhodčí: M. Sýkora, Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc Kuťák - Stříbrný oba 10 min., D. Málek 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1048.

Prostějov - Ústí nad Labem 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 20. a 42. Starý, 39. M. Drtina, 55. L. Luňák - 23. Kružík, 35. Husák, 54. Roubík. Rozhodčí: Dědek, Zbořil - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1656.

Kadaň - Třebíč 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Szathmáry, 12. Hejcman, 21. Kůs - 4. Paták, 24. Kusko. Rozhodčí: Luczków, Kostourek - Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 283.

Frýdek-Místek - Vsetín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 9. O. Kovařčík, 14. L. Kovář, 54. Chmielewski, 59. Kofroň. Rozhodčí: Přikryl, Vrba - Lukš, Měkýš. Vyloučení: 4:4, navíc Frolo (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2456.

Motor České Budějovice - Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 45. Rob, rozhodující sam. nájezd Vampola - 26. Flek. Rozhodčí: Wagner, T. Veselý - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6421.

Havířov - Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Luža, 23. Hudeček - 1. D. Tůma. Rozhodčí: Skopal, Fiala - Reich, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1985.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80