17. ledna 2018 • 21:38

Favorité vítězili! Kladno a Karlovy Vary venku s nulou, uspěl i Motor

Hokejisté Kladna utkání jednoznačně ovládli
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů? LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů?

České Budějovice ve 40. kole první hokejové ligy porazily Litoměřice 1:0 a připsali si šestou výhru za sebou. V čele tabulky si udržely tříbodový náskok na Karlovy Vary, které zdolaly Frýdek-Místek 4:0 a bodovaly podvanácté v řadě. Kladno díky výhře 5:0 na ledě poslední Kadaně ukončilo sérii tří proher a zůstalo na třetím místě.

O výhře Motoru rozhodl čtyřiadvacetiletý útočník Filip Vlček už ve třetí minutě. K triumfu Jihočechů významně přispěl brankář David Gába, jenž zastavil všech 36 střel hostů a zaznamenal třetí čisté konto v sezoně. Za Stadion premiérově nastoupil osmnáctiletý gólman Jakub Škarek, kterého Litoměřice získaly z extraligové Jihlavy na střídavé starty do konce ročníku. Účastník mistrovství světa do 20 let v Buffalu pochytal 29 střel.

Pod výhru karlovarské Energie se nejvýrazněji podepsal střední útočník Petr Stloukal, který se bodově podílel na všech trefách a vylepšil si statistiky o dvě branky a dvě nahrávky. Frýdek-Místek prohrál třetí duel po sobě.

Kladno si po 31 minutách hry vypracovalo třígólový náskok, který ještě v posledním dějství zvýraznilo dvěma brankami. Rytíři na druhé Západočechy ztrácejí sedm bodů.

Prostějov v derby proti Přerovu uspěl 6:4 a zvítězil potřetí ze čtyř soubojů. Jestřábi sice prohrávali, ale následně odpověděli pěti brankami za sebou, včetně dvou tref v přesilovce a jedné v oslabení. Přerov se v závěrečné dvacetiminutovce díky třem brankám dostal domácím na dostřel, ale forvard Matouš Venkrbec zpečetil gólem do prázdné branky plný bodový zisk Prostějova.

Slavia si z Havířova odvezla vítězství 2:1. Pražané šli do vedení ve čtvrté minutě zásluhou gólu útočníka Martina Šagáta v oslabení. Vyrovnání zařídil forvard Radek Pořízek ve 43. minutě. Rozhodující akce zápasu se zrodila o pět minut později, kdy útočník Zdeněk Doležal proměnil trestné střílení.

Třebíč si poradila s Benátkami nad Jizerou 4:1 a uspěla potřetí za sebou. Horácká Slavia se v úvodní části ujala dvoubrankového vedení. Ve 44. minutě vstřelil kontaktní branku osmnáctiletý centr Kryštof Hrabík ve dvojnásobné početní výhodě. Třebíč ale v závěru duelu při power play domácích dvakrát skórovala. Benátky prohrály posedmé v řadě.

Vsetín udolal Ústí nad Labem 3:2 po samostatných nájezdech a odešel jako vítěz posedmé z uplynulých devíti utkání. Valaši po 23 minutách vedli 2:0, ale domácí ještě v prostřední části stačili vyrovnat. V penaltovém rozstřelu přiřkli Vsetínu bod navíc útočníci Martin Podešva a David Březina. Ze čtyř střelců Slovanu se neprosadil žádný.

Výsledky 40. kola první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Třebíč 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Hrabík - 3. R. Erat, 12. Paták, 59. J. Wasserbauer, 60. Dolníček. Rozhodčí: Grech, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 171.

Motor České Budějovice - Litoměřice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Vlček. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 5049.

Frýdek-Místek - Karlovy Vary 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. a 45. Stloukal, 22. Podlipnik, 55. Kohout. Rozhodčí: Dědek, Zbořil - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 1237.

Havířov - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Pořízek - 4. Šagát, 48. Z. Doležal z trest. střílení. Rozhodčí: Šutara, Fiala - Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1601.

Kadaň - Kladno 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 13. a 21. Kubík, 31. Redlich, 54. Pekr z trest. střílení, 58. J. Kloz. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Beneš, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc Trefný (Kadaň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 400.

Prostějov - Přerov 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)
Branky: 19. M. Drtina, 36. L. Luňák, 38. Divíšek, 41. Ščotka, 42. Rašner, 59. Venkrbec - 15. Plášek, 43. Illo, 46. Pšurný, 58. T. Doležal. Rozhodčí: Čech, Skopal - Reich, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3187.

Ústí nad Labem - Vsetín 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Severa, 40. Gengel - 9. Kucharczyk, 23. Kucharczyk, rozhodující sam. nájezd Podešva. Rozhodčí: Škrobák, Sýkora - Votrubec, Ševc. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 609.

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.