Gólman Frodl před startem série: Výhoda? Vary musí, ale Slavia chce | iSport.cz
Martin Tomaides
12. března 2018 • 13:53

Gólman Frodl před startem série: Výhoda? Vary musí, ale Slavia chce

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
Pardubice - Třinec: Navazujeme na to, co tady s námi dokázal Láďa Lubina, těší Bělohlava Pardubice - Třinec: Navazujeme na to, co tady s námi dokázal Láďa Lubina, těší Bělohlava
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hladce proklouzla Slavia v prvním kole play off 1.ligy přes Přerov a po výhře 4:0 na zápasy teď pražský tým čeká silný soubor z Karlových Varů. Na ten tým z Edenu vyrukuje i s uzdraveným jedenadvactiletým brankářem Dominikem Frodlem, který překonal virózu a na klíčovou část ročníku je tak připraven. „Varům jsme čtyřmi výhrami v řadě vyslali signál, že se nedáme zadarmo," vzkazuje talentovaný gólman.Tři zápasy ze čtyř jste v sérii proti Přerovu musel vynechat, už jste fit?
„Skolila mě nějaká viróza, doma jsem ležel s prominutím pěkně nas*****. Každý hokejista se na vyřazovací část těší, je to vrchol sezony, takže mě mrzelo, že jsem musel být doma. Měl jsem teď zhruba týden na to, se dát do kupy. Už druhý náš zápas v Přerově jsem byl zdravý a teď jsem připraven na 100%."

Chytal jste jen úvodní bitvu série 27. února, nehrozí, že byste do dalších utkání mohl nastoupit lehce nerozchytaný?
„To si nemyslím, mám za sebou intenzivní trénink, měl jsem skutečně dost času se na všechno připravit. Ta pauza nebyla tak dlouhá, v tom problém opravdu nebude. Vážně už se těším do akce."

Víte, jakou má Slavia v sezoně bilanci s týmem Karlových Varů (1:5, 2:6, 2:1 po s.n., 3:4)?
„Víme, že jsme s nima třikrát rupli, ale jednou jsme je taky dokázali porazit. Ale je fakt, že zápasy u nich se nám nepovedly a i ten první na našem ledě jsme dostali rychtu... Na začátku sezony nám to moc nešlo, ztráceli jsme v Edenu dost zápasů, až pak jsme se zvedli. Celý tým. I se soupeři, jako byly Budějovice, Kladno nebo Vary jsme hráli vyrovnané zápasy."

A jak se vyrovnáte se silnou ofenzivou soupeře, která vám v základní části dávala pořádně zabrat?
„Play off hokej je o něčem trochu jiném. Nám první kolo zase ukázalo, že jsme na svém ledě vyhráli dvakrát 2:1, takže těch branek asi moc padat nebude."

Na silného soupeře, který má ambice postoupit až do extraligy, tedy bude trochu jiný plán, než byl proti Přerovu?
„Určitá specifika tam samozřejmě budou, Vary hrají úplně jiný hokej. Navíc v sérii s Přerovem jsme byli favorité, ale teď to tak není, takže pro nás bude hlavní výhodou to, že Vary musí, ale my chceme. Když u nich urveme nějaký bod, na domácím ledě máme šanci na další."

Může mužstvu pomoci i výhra 4:0 na zápasy, kterou má teď za sebou? Cítíte v kabině větší množství sebevědomí?
„Určitě, výhra byla celkem jasná, k tomu jsme měli pauzu na odpočinek, kdy jsme se všichni mohli dát dohromady. Varům jsme určitě vyslali všemi výhrami jasný vzkaz, že se nedáme zadarmo. Protože Přerov hrál v sezoně výborně a několikrát si na silné týmy vyšlápl."

S vámi teď krátce v týmu působil brankář David Honzík, který to ve Varech velmi dobře zná. Nenechal jste si od něj poradit?
„Vůbec jsme se o tom nebavili, já tohle popravdě nemám rád. Snažím se spíš hlídat si to svoje, než abych se zbytečně soustředil na to, co který hráč dělá. To není moc pro mě."

Mimochodem je to přesně deset let, co Slavia v extraligovém finále Vary vyřídila a došla si pro historicky druhý titul. Vám tehdy bylo 12 let, co si z toho pamatujete?
„Byl jsem tuším někde ve čtvrté nebo páté třídě, na zápasy do O2 Areny jsem pravidelně chodil a rodiče mi dali i lístky na finále. Zajímavé je hlavně to, že jsem se chodil tehdy dívat na Pavla Kolaříka s Honzou Novákem a teď s nima jsem v jednom týmu."

 
Aktuální zápasy
Články odjinud