Černý den favoritů! Kladno i Motor prohrály, Jihlavě nepřijel soupeř

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Kladna bez Tomáše Plekance překvapivě podlehli ve 34. kole první ligy třináctým Benátkám nad Jizerou 1:3 a neuspěli poprvé po sedmi zápasech. Vedoucí Jihlava díky zaváhání Kladna nadále vede o tři body a navíc má duel k dobru. Souboj Dukly s Kadaní musel být odložen, jelikož hostující mužstvo uvízlo kvůli počasí na dálnici.

Kladno se dostalo do vedení ve 14. minutě zásluhou přesilovkové trefy útočníka Adama Kubíka. Domácí otočili skóre zkraje třetí části během necelých tří minut po brankách útočníků Jana Ordoše a teprve sedmnáctiletého Adama Najmana, vnuka bývalého slavného hráče a trenéra Josefa Augusty. První výhru Benátek nad Jizerou po čtyřech porážkách zpečetil gólem do prázdné branky útočník Jaroslav Vlach.

České Budějovice podlehly Přerovu 1:2 a kvůli první prohře po čtyřech výhrách v řadě zůstali na třetí pozici. Branky Přerova vstřelili útočníci Jaroslav Moučka a Marek Sikora. Za Motor snížil v 54. minutě kanadský centr David Gilbert.

Slavia porazila Prostějov 4:3, přestože po úvodní dvacetiminutovce prohrávala 0:2. Ve druhé třetině Pražané třemi góly zvrátili vedení na svoji stranu. Jestřábi v 51. minutě srovnali, ale střední útočník Filip Vlček rozhodl dvacet vteřin před koncem základní hrací doby o prvním triumfu Slavie po čtyřech prohrách.

Vsetín šel do vedení v 11. minutě zásluhou nejlepšího střelce soutěže Luboše Roba. Na další branky si diváci na Lapači museli počkat do závěrečné třetiny, v níž Havířov během 25 sekund otočil průběh zápasu. Jenže i svěřenci Jiřího Dopity předvedli obrat. Vyrovnání zařídil 23. gólem v sezoně Rob a vítězný zásah si v 56. minutě připsal forvard Ondřej Kopta. Valaši z páté příčky ztrácí na Prostějov jen dva body a nadto sehráli o duel méně.

Poruba si poradila s posledním Ústím nad Labem 5:1. Slovan sice od čtvrté minuty vedl, ale ostravský celek třemi brankami v prostřední části rozhodl o druhém triumfu po sobě. Jednadvacetiletý útočník Jan Dufek si zapsal tři body za dvě branky a přihrávku.

Výsledky 34. kola první hokejové Chance ligy:

Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky:
41. Ordoš, 44. Najman, 60. J. Vlach - 14. Kubík. Rozhodčí: J. Doležal, Souček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc Havlín (Benátky n. J.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 611.

Vsetín - Havířov 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky:
11. a 48. Rob, 56. Kopta - 46. Rehuš, 47. R. Veselý. Rozhodčí: Čech, Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2420.

Poruba - Ústí nad Labem 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky:
30. a 42. Dufek, 22. Pastor, 38. Ovčačík, 53. Guman - 4. Davídek. Rozhodčí: Koziol, Obadal - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4. Bez využití.  Diváci: 175.

Přerov - Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
11. Moučka, 23. Sikora - 54. Gilbert. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití.  Diváci: 1740.

Slavia Praha - Prostějov 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky:
29. Bezúch, 34. Brož, 36. J. Veselý, 60. Vlček - 11. Pšenička, 12. Nouza, 51. Dvořáček. Rozhodčí: Šindel, Vrba - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 481.

Zápas Jihlava - Kadaň byl kvůli nepříznivému počasí odložen.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91