Jihlava s předstihem vyhrála základní část, Slavia už nemá šanci na play off

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Jihlavy vyhráli v 56. kole první ligy doma nad Porubou 2:1 a zajistili si prvenství v základní části. Dukla tak vede o 13 bodů před druhým Vsetínem, kterému zbývá sehrát čtyři zápasy. Valaši vyhráli na ledě Benátek nad Jizerou 2:1 až v prodloužení a ztratili tak i teoretickou šanci na první místo.

Jihlava, která bojuje o návrat do extraligy, si připsala šestý triumf za sebou. Na zásah Jakuba Suchánka z poloviny zápasu sice rychle odpověděl Ctirad Ovčačík, gól Tomáše Čachotského ze 45. minuty už ale znamenal pro Duklu další tři body do tabulky.

Vsetín si připsal třetí výhru v řadě. Vyrovnané utkání rozhodl v 63. minutě Tomáš Pitule, jenž si vybruslil zpoza brány a povedeným zakončením na přední tyč rozjásal příznivce hostů. Tým trenéra Jiřího Dopity tak v tabulce zůstal o dva body před Českými Budějovicemi, které před svými fanoušky porazily 3:2 Třebíč.

Tým Motoru poslal v šesté minutě v přesilovce do vedení Lukáš Endál, ve druhém dějství se role ale obrátily. Hosté dvěma góly v rozmezí sedmi minut zaskočili favorita, jehož ale rychle vrátila do hry branka Martina Nováka. O vítězi utkání tak nakonec rozhodla až 59. minuta, v níž ránu Zdeňka Kutláka chytře tečoval Jakub Babka a vystřelil tím Jihočechům posun na třetí místo o dva body před Kladno, které mělo volný los.

V přetahované o poslední čtyři volná místa do play off si hodně pomohl pátý Přerov. Ten doma zdolal přímého konkurenta v boji o postup Litoměřice 3:1, když dokázal vytrestat soupeřovu nedisciplinovanost. Hosté totiž nabídli domácím hned dvanáct přesilovek, ze kterých padly tři branky.

Důležité tři body si připsal i Prostějov, který na svém ledě deklasoval Ústí nad Labem 7:0 a posunul se na sedmou pozici o skóre před Litoměřice. Jestřábi zdrtili svého soka ve druhé třetině, kdy mu nasázeli hned pět gólů. Po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali Marek Račuk a Lukáš Žálčík.

Šestý Havířov si připsal povinné vítězství 4:2 nad poslední Kadaní a drží si čtyřbodový náskok před devátým Frýdkem-Místkem, jenž vyhrál na Slavii 2:0. Druhým čistým kontem v sezoně k tomu pomohl šestnáctiletý gólman Nick Malík. Frýdek-Místek tak zaostává za Prostějovem a Litoměřicemi o bod. Slavia už přišla o veškerou naději na postup do play off.

56. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Klimša, 59. Martynek. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 482.

Prostějov - Ústí nad Labem 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 15. V. Meidl, 21. Volf, 31. Divíšek, 32. Venkrbec, 36. Račuk, 42. Žálčík, 56. Husa. Rozhodčí: Kašík, Kopeček - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1326.

Benátky nad Jizerou - Vsetín 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Teplý - 6. J. Drtina, 63. Pitule. Rozhodčí: Grech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5, navíc Havlín - Pitule oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 285.

Motor České Budějovice - Třebíč 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Endál, 35. M. Novák, 59. Babka - 26. T. Havránek, 33. R. Havlát. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Votrubec, O. Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 6279.

Přerov - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Pala, 22. T. Sýkora, 55. Navrátil - 28. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner, J. Doležal - Otáhal, Zídek. Vyloučení: 4:12, navíc T. Král (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1923.

Havířov - Kadaň 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 14. Gřeš, 21. Rašner, 34. Rehuš, 47. R. Veselý - 35. M. Zabloudil, 39. Wágner. Rozhodčí: Fiala, Dudek - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1382.

Jihlava - Poruba 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Suchánek, 45. Čachotský - 33. Ovčačík. Rozhodčí: Šutara, Cabák - Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 1801.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91