Motor ovládl šlágr proti Vsetínu 5:0, Litoměřice nasázely Pirátům osm gólů

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Motoru České Budějovice rozdrtili v 26. kole první ligy dosud druhý Vsetín 5:0 a vedou tabulku stále o 17 bodů před Přerovem, který díky vítězství nad Porubou 6:1 Valachy předstihl. Teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů si připsala Jihlava, která zdolala Frýdek-Místek 2:0.

Motor se ujal vedení ve 13. minutě, kdy využil přesilovou hru Zdeněk Doležal. Pět minut před koncem druhé třetiny se prosadil v další početní výhodě Miroslav Holec a za 54 sekund skóroval David Gilbert. Ve 49. minutě využil už třetí přesilovku Václav Karabáček a 28 vteřin před koncem ještě dovršil výsledek Jan Veselý.

Brankář Milan Klouček udržel díky 21 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. České Budějovice bodovaly už podevatenácté za sebou a během této série jen dvakrát prohrály. Vsetín vyšel naprázdno poprvé po devíti duelech, z nichž osm vyhrál.

Přerov nasměroval ke čtvrtému vítězství z pěti duelů dvěma góly během prvních šesti minut Roman Pšurný, který si celkem připsal tři kanadské body. Poruba prohrála potřetí za sebou.

Vsetínský útočník Radim Kucharczyk se zpoza branky snaží překvapit Milana Kloučka v brance Motoru

Před Vsetín se dostaly i Litoměřice, které doma vyhrály nad Chomutovem 8:3. Čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky zazářil finský útočník Markus Korkiakoski. Dvakrát skórovali také jeho krajan Kristian Kangas a Peter Jánský.

Teprve druhou výhru při svém šestém utkání v roli hlavního kouče na lavičce Jihlavy oslavil trenér Viktor Ujčík, který nahradil Petra Vlka. Dukla zvítězila díky dvěma gólům Michala Poletína. Gólman Jan Brož předvedl 24 zásahů a vychytal první nulu v ročníku.

I třináctý venkovní zápas v sezoně prohrál nováček Sokolov, na ledě Benátek nad Jizerou 1:4. Na patnácté pozici má stále čtyřbodový náskok před poslední Kadani, jež prohrála doma s Třebíčí 1:3. Čtrnácté Ústí nad Labem podlehlo na vlastním ledě Prostějovu 4:5 po samostatných nájezdech a připsalo si jedenáctou porážku z dvanácti duelů.

26. kolo první hokejové Chance ligy:

Benátky nad Jizerou - Sokolov 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 14. A. Dlouhý, 23. A. Najman, 35. D. Špaček, 36. Hampl - 40. T. Rohan. Rozhodčí: J. Ondráček, Pavlovič - Axman, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 203.

Motor České Budějovice - Vsetín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 13. Z. Doležal, 35. Holec, 36. Gilbert, 49. Karabáček, 60. J. Veselý. Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6, navíc N. Pavel (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 6244.

Jihlava - Frýdek-Místek 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. a 49. Poletín. Rozhodčí: Skopal, Souček - O. Polák, Flegl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 999.

Litoměřice - Chomutov 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Branky: 4. a 47. Korkiakoski, 6. a 34. Kangas, 22. a 60. Jánský, 24. Voženílek, 29. Střondala - 17. Hlava, 32. Seemann, 60. J. Sklenář. Rozhodčí: Grech, Barek - Janíček, Hnát. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 1350.

Přerov - Poruba 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 6. R. Pšurný, 6. Hrabal, 26. Popelka, 27. Süss, 44. F. Dvořák - 45. Szturc. Rozhodčí: Dědek, Obadal - V. Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1484.

Kadaň - Třebíč 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 44. L. Chalupa - 26. Bittner, 31. R. Havlát, 53. Vodný. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 298.

Ústí nad Labem - Prostějov 4:5 po sam. nájezd (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Jakub Müller, 7. Grim, 20. Maršoun, 31. Severa - 35. a 38. Žálčík, 4. L. Krejčík, 53. Miškář, rozhodující sam. nájezd Nouza. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:3, navíc Račuk (Prostějov) do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 416.

1. Č. Budějovice 30 26 0 3 1 141:62 81
2. Přerov 30 16 5 3 6 85:57 61
3. Litoměřice 30 17 3 3 7 113:76 60
4. Chomutov 30 17 1 1 11 98:77 54
5. Slavia 30 15 4 1 10 86:78 54
6. Vsetín 30 16 1 3 10 93:79 53
7. Poruba 2011 30 15 2 0 13 97:93 49
8. Havířov 30 15 1 1 13 76:70 48