Vsetín skolil Litoměřice, Motor znovu za tři body! Piráti přehráli Slavii 3:2 | iSport.cz
17. prosince 2019 • 20:48

Vsetín skolil Litoměřice, Motor znovu za tři body! Piráti přehráli Slavii 3:2

Vsetín otočil zápas s Litoměřicemi a slaví dva body (ilustrační foto)
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku

Hokejisté Motoru České Budějovice zdolali v 1. kole nadstavby první ligy doma Havířov 2:1 a vládnou tabulce už o 23 bodů před Litoměřicemi a Přerovem. Litoměřice se i přes porážku 3:4 v prodloužení se Vsetínem posunuly na druhé místo a o skóre předstihly Přerov, který podlehl na vlastním ledě Porubě 1:2.

Suverénní lídr tabulky si připsal osmou výhru za sebou a bodoval už ve ve 24. utkání v řadě. Už v čase 15:08 vedl díky brankám Václava Karabáčka a Martina Nováka 2:0. V 35. minutě snížil ve vlastním oslabení Jan Bambula, ale pak už se skóre nezměnilo.

Vsetín se představil v Litoměřicích stejně jako před deseti dny v posledním kole základní části a na rozdíl o tehdejší prohry 1:2 se tentokrát radoval. Nejdříve v 57. minutě vyrovnal díky Davidu Tůmovi v oslabení a v čase 62:48 rozhodl v přesilové hře obránce Ondřej Slováček.

Po šesti duelech bez bodu uspěla Poruba, která už v polovině úvodního dějství vedla v Přerově 2:0 po gólech Michala Hlinky a Jiřího Zdeňka. Pět minut před koncem jen zkorigoval výsledek Radek Číp.

Chomutov udržel čtvrtou pozici díky výhře nad pražskou Slavií 3:2. Rozhodl o tom dvěma góly americký útočník Darby Llewellyn, který si připsal vítěznou trefu ve 47. minutě.

Vůbec první výhru na cizím ledě si na 16. pokus v sezoně připsal nováček Sokolov, který ve skupině o účast v předkole zvítězil v Prostějově 4:1. Západočeši se vzdálili na rozdíl čtyř bodů poslední Kadani, která prohrála v Jihlavě 2:3. Dukla si upevnila devátou pozici.

O pořadí v play off:

Motor České Budějovice - Havířov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky:
5. Karabáček, 16. M. Novák - 35. Bambula. Rozhodčí: Pavlovič, Jaroš - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5439.

Chomutov - Slavia Praha 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky:
3. a 47. Llewellyn, 5. J. Sklenář - 12. Šmerha, 15. J. Novák. Rozhodčí: Grech, Šindel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 1754.

Litoměřice - Vsetín 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky:
40. Kubát, 41. M. Kadlec, 50. Zygmunt - 13. Kucharczyk, 44. Gorčík, 57. D. Tůma, 63. Slováček. Rozhodčí: Wagner, T. Veselý - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 7:7, navíc Hunkes (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 830.

Přerov - Poruba 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky:
55. Číp - 4. M. Hlinka, 10. Zdeněk. Rozhodčí: Fiala, Obadal - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:9, navíc Šnajnar - Dundáček, Husák všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 1283.

Branky:
27. Račuk - 3. a 30. Bečvář, 44. Švec, 47. J. Vrána. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Zedník, Hranoš. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 453.

Jihlava - Kadaň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky:
29. Piegl, 42. T. Harkabus, 44. Čachotský - 3. D. Zeman, 53. Chlouba. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - O. Polák, Bohuněk. Vyloučení: 7:6, navíc J. Pohl (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváci: 647.

17:30 Jihlava - Prostějov,
18:00 Kadaň - Benátky nad Jizerou, Ústí nad Labem - Třebíč, Sokolov - Frýdek-Místek.