Motor ve šlágru Chance ligy vynuloval Vsetín. Druhý už je Chomutov

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Českých Budějovic vládnou první lize už o 30 bodů. Motor ve 13. kole nadstavby o pořadí v play off vyhrál ve Vsetíně 3:0 a ještě zvýšil svůj obří náskok. Na druhu pozici se posunul Chomutov díky domácímu vítězství nad Litoměřicemi 3:1 a přestihl jak Valachy, tak Přerov, který podlehl na ledě Slavie 2:4.

České Budějovice po středeční domácí prohře se Slavií 2:3 v prodloužení dosáhly na sedmou výhru z posledních osmi utkání. Vsetín utrpěl druhou porážku za sebou a s Motorem ani počtvrté v sezoně nebodoval.

Jihočeši se dostali Na Lapači do vedení čtyři vteřiny před koncem úvodní třetiny díky přesilovkové trefě Jiřího Šimánka. V druhé třetiny pojistili výhru Vít Christov a Lukáš Endál. Brankář Milan Klouček udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Chomutov zabral po dvou nezdarech. Prohrával sice s Litoměřicemi od třetí minuty po gólu Daniela Voženílka, ve druhé části ale otočili stav Filip Suchý s Nicolasem Hlavou, který je v závěru pojistil výhru 3:1.

Série tří vítězství Přerova skončila na Slavii, která naopak potřetí v řadě uspěla. Zubr sice dvakrát odpověděl na vedení Pražanů, ale ve 27. minutě se postaral o vítěznou branku Marek Ryzák a krátce po polovině utkání dovršil výhru Slavie Jiří Doležal, který si vedle branky připsal v i dvě asistence.

Na šestém místě před Slavií se udržel Havířov, který vyhrál v Ostravě nad Porubou 2:1. Vítězný gól dal obránce Daniel Krenželok, který nastoupil za Havířov poprvé na výpomoc z extraligových Vítkovic.

Další krok k postupu do předkola play off udělala devátá Jihlava, která vyhrála v Ústí nad Labem 6:3 a má náskok 11 bodů před jedenáctým Frýdkem-Místkem i dvanáctou Třebíčí. Těm unikl na rozdíl čtyř bodů i desátý Prostějov díky vítězství 5:2 v Benátkách nad Jizerou.

13. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:

O pořadí v play off:

Slavia Praha - Přerov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 8. V. Bílek, 22. Šmerha, 27. Ryzák, 32. J. Doležal - 16. Číp, 23. Navrátil. Rozhodčí: Grech, Souček - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1298.

Poruba - Havířov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 59. M. Hlinka - 30. Malina, 36. D. Krenželok. Rozhodčí: J. Doležal, Vrba - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1005.

Chomutov - Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 57. Hlava, 28. F. Suchý - 3. Daniel Voženílek. Rozhodčí: Ondráček, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4, navíc Strejček (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 2134.

Vsetín - Motor České Budějovice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Šimánek, 29. Christov, 33. Endál. Rozhodčí: Barek, Pilný - J. Novák, Hranoš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3520.

O účast v předkole play off:

Ústí nad Labem - Jihlava 3:6 (1:2, 1:4, 1:0)
Branky: 11. Krliš, 39. T. Pšenička, 55. P. Svoboda z tr. střílení - 12., 17. a 21. Skořepa, 25. Poletín, 32. Lichanec, 39. Pekr. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 689.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 33. Chrtek, 54. Wiencek - 3. Chlán, 6. Nouza, 37. Divíšek, 54. Husa, 57. Březák. Rozhodčí: Pavlovič, Valenta - Šimán, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Sokolov - Kadaň 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. z tr. střílení a 65. Kverka, 30. T. Rohan, 41. Vracovský - 19. Homer, 33. Žolobov, 56. Jan Müller. Rozhodčí: Petružálek, Šindel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4, navíc Eliáš (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 653.