15. června 2020 • 20:04

Naděje pro Piráty? Od města dostali klíčovou dotaci, pomůže mládeži

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Proč je pro Spartu Asger Sørensen důležitý? Tým zůstane konzistentní, spojuje Čechy a cizince
Teplice - Olomouc: Jako Pat a Mat! Po souhře se Stoppenem fauloval Beneš a dostal červenou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zastupitelé Chomutova schválili dotaci 2,4 milionu korun pro hokejový klub Piráti Chomutov, který je v insolvenci kvůli dluhům po předchozích majitelích. Dotaci chce prvoligový klub použít na sportovní přípravu dětí.Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti. Tým v dlouhodobé části druhé nejvyšší soutěže obsadil čtvrté místo a měl jisté čtvrtfinále play off. To ale bylo po vypuknutí pandemie koronaviru zrušeno a kvůli ekonomickým problémům klub v březnu propustil všechny hráče starší 22 let.

V současnosti dluží klub provozovateli zimního stadionu na Zadních Vinohradech, tedy společnosti Kultura a Sport Chomutov, zhruba 1,3 milionu korun. Podle jednatelky společnosti Věry Fryčové nemusí klub platit úroky. To dnes na zasedání kritizoval opoziční zastupitel Marian Bystroň (PRO Chomutov). Podle něj město poskytuje dotaci v podobné hodnotě, jako by byla dlužná částka s úroky.

Co říkáte na problémy v Chomutově? Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

Klub dluží i svým hráčům a dalším hokejovým subjektům. K získání prvoligové licence musí pohledávky vyřešit do konce července.

„Piráti Chomutov jsou na tom špatně, velmi špatně. My tu stojíme a žádáme vás o dotaci, která byla pozdržena a v podstatě je pro nás klíčová,“ uvedl místopředseda výkonného výboru klubu Jiří Sochor. Doplnil také, že dotace je důležitá pro fungování hokejové mládeže.

Chomutovský klub se do finančních potíží nedostal poprvé. Kvůli neuhrazeným závazkům mu v minulosti hrozila i ztráta extraligové licence, se všemi problémy se ale dokázal nakonec vypořádat.

Piráti Chomutov Vše o klubu ZDE

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport 15. června Titulní strana deníku Sport 15. červnaFoto Sport

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud