Autor: ČTK, ros
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté vedoucí Poruby prohráli v 6. kole první ligy na ledě nováčka Vrchlabí 2:3 a po první porážce v sezoně vedou neúplnou tabulku už jen o bod před druhou Jihlavou. Dukla vyhrála na hřišti dalšího nováčka Šumperku 3:2.

Vrchlabí, které se vrátilo do druhé nejvyšší soutěže po devíti letech, po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu vstoupilo do sezony až v sobotu a prohrálo na ledě Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Při domácí premiéře oslavilo první výhru.

Nad Porubou vedlo ve 24. minutě už 3:0. V úvodním dějství zařídil dvěma góly vedení Martin Heřman a další přidal Ondřej Matýs. Poruba se ještě ve druhé třetině dostala na kontakt díky trefám Fina Markuse Korkiakoskiho a Petra Kanka, ale Vrchlabí těsný náskok uhájilo.

Šumperk ani v šestém utkání v ročníku na vítězství nedosáhl a má na kontě jediný bod. Nad Jihlavou sice Draci vedli od 15. minuty díky brance Daniela Spratka, ale ještě v úvodní části vyrovnal Tomáš Černý. V polovině utkání otočil stav Matěj Zadražil a ve 49. minutě zvýšil Filip Eliáš. Šumperk už jen zkorigoval výsledek v přesilové hře díky Petru Gewiesemu.

Hokejisté Vrchlabí porazili první Porubu

O bod za Jihlavou je na třetí pozici Sokolov, který vyhrál v předehrávce 26. kola doma nad Benátkami nad Jizerou 5:1. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci se o to postaral Martin Kadlec, který ve 34. minutě zvýšil už na 5:0. Dvakrát se trefil Michal Gut.

Čtvrtý Vsetín zdolal na vlastním ledě Havířov 4:2. Valaši před maximální povolenou návštěvou při současných opatřeních 1000 diváků prohrávali po první třetině 0:1. Ve 13. minutě otevřel skóre Martin Adamský. Devětatřicetiletá předsezonní posila Havířova z Třince, která v extralize nastřílela za Plzeň a Oceláře v 932 duelech 222 gólů, si připsala ve čtvrtém soutěžním duelu v novém působišti první trefu.

Ve druhé třetině ale otočili stav Patrik Machač s Janem Klozem. Po 71 sekundách závěrečné třetiny sice vyrovnal Roman Szturc, ale ve 49. minutě vrátil Vsetínu vedení v početní výhodě Machač a výsledek ještě dovršil Adam Hořanský. Valaši vyhráli i čtvrtý domácí duel v sezoně.

Frýdek-Místek si ve svém třetím duelu v ročníku připsal druhou výhru a vyhrál v Kadani 3:2. Navázal tím na sobotní domácí vítězství nad Ústím nad Labem 6:0. O tříbodovém zisku v Kadani rozhodl v 51. minutě Jonáš Peterek. Trhači ani ve čtvrtém utkání v sezoně nebodovali.

Sobotní debakl ve Frýdku-Místku (0:6) odčinilo Ústí nad Labem, které doma vyhrálo nad Prostějovem 4:1. Dvěma asistencemi se na tom podílel i útočník Daniel Vrdlovec, čerstvá posila Slovanu z pražské Slavie.

6. kolo:

Ústí nad Labem - Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky:
6. Trávníček, 25. Matějček, 42. M. Tůma, 56. T. Pšenička - 8. Žálčík. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Podrazil, J. Dědek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 798.

Šumperk - Jihlava 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky:
15. Spratek, 53. Gewiese - 18. T. Černý, 31. M. Zadražil, 49. F. Eliáš. Rozhodčí: M. Dědek, Fiala - Hranoš, Gančarčík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 512.

Vsetín - Havířov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky:
22. a 49. P. Machač, 34. J. Kloz, 56. Hořanský - 13. Adamský, 42. R. Szturc. Rozhodčí: J. Doležal, Ondráček - Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Kadaň - Frýdek-Místek 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky:
13. R. Havel, 28. Chlouba - 6. R. Veselý, 18. Šedivý, 51. Peterek. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Baxa, Belko. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 235.

Vrchlabí - Poruba 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky:
3. a 17. M. Heřman, 24. O. Matýs - 27. Korkiakoski, 34. Kanko. Rozhodčí: Pilný, Zavřel - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 762.

Předehrávka 26. kola:

Sokolov - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky:
4., 30. a 34. M. Kadlec, 1. a 24. Gut - 42. Čederle. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 5:7, navíc Štibingr (Benátky n.J.) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 220.

1. Poruba 6 4 1 1 27:11 14
2. Jihlava 6 4 1 1 19:14 13
3. Sokolov 6 3 2 1 26:15 12
4. Vsetín 6 3 1 2 19:13 11
5. Slavia Praha 5 2 2 1 16:10 10
6. Ústí nad Labem 6 2 2 2 16:21 9
7. Kladno 5 2 2 1 19:13 8
8. Litoměřice 5 1 3 1 21:25 8