Třebíč poprvé v sezoně padla, slaví Vrchlabí. Černá šňůra Slavie trvá

Autor: ČTK, ros
0
SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:1. Výroční výhru zařídil Pulkrab
Sparta - Liberec: Řepíkova paráda! Krásně projel obranou hostů a propálil Kváču, 2:1

Hokejisté Třebíče ve 12. kole první ligy přišli jako poslední o neporazitelnost. Ve Vrchlabí prohráli 2:4 a v čele tabulky mají už jen jednobodový náskok před druhými Litoměřicemi, které porazily doma Slavii 4:3. Pražané prohráli pošesté za sebou.

Třebíč v úvodních 11 zápasech sezony ztratila jen dva body a ve Vrchlabí poprvé našla přemožitele. Domácí po čtyřech porážkách z předešlých pěti zápasů vyhráli dvakrát za sebou. V 9. minutě otevřel skóre Ondřej Matýs a v čase 11:56 zvýšil ve vlastním oslabení Marek Voženílek. V 25. minutě snížil Lukáš Doudera, ale ještě ve druhé části vrátili domácím náskok Filip Koffer a Patrik Urban. Druhý Douderův gól pět minut před koncem porážku už jen zmírnil.

Slavii dostal v Litoměřicích do vedení v 7. minutě nejlepší střelec soutěže Tomáš Knotek, na což sice odpověděl Lukáš Pajer, ale ještě v první třetině unikli Pražané do dvoubrankového náskoku. V přesilovce dal Knotek jedenáctý gól v sezoně a 16 sekund před pauzou se prosadil ve vlastním oslabení Tomáš Pšenička. Ve 23. minutě snížil v početní výhodě Rihu Sihnoven a ve 35. minutě vyrovnal Ondřej Procházka na 3:3. V čase 57:55 rozhodl Roman Přikryl.

Prostějov zvítězil na ledě Poruby 5:1 a po domácí porážce se Vsetínem (1:3) si připsal šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Ostravané prohráli potřetí za sebou a z posledních šesti utkání vyhráli jediné. Po třech bodech si připsali Jan Rudovský (2+1) a Tomáš Jáchym (1+2).

Ani ve 12. utkání v sezoně nebodovala poslední Kadaň, která doma podlehla Frýdku-Místku 1:8. Po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali obránce Jakub Teper a útočník Alan Lyszczarczyk. O výhře Benátek nad Jizerou 5:4 v Šumperku rozhodl v čase 47:38 Antonín Dušek.

1. Třebíč 24 17 4 1 2 87:43 60
2. Litoměřice 24 16 2 1 5 94:66 53
3. Sokolov 25 14 3 2 6 87:58 50
4. Jihlava 24 14 2 1 7 94:62 47
5. Vsetín 22 14 0 3 5 86:50 45
6. Prostějov 24 14 1 1 8 84:59 45
7. Slavia 24 12 3 0 9 89:70 42
8. Přerov 23 11 3 2 7 77:52 41