Autor: ČTK, ros
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Třebíče ve 12. kole první ligy přišli jako poslední o neporazitelnost. Ve Vrchlabí prohráli 2:4 a v čele tabulky mají už jen jednobodový náskok před druhými Litoměřicemi, které porazily doma Slavii 4:3. Pražané prohráli pošesté za sebou.

Třebíč v úvodních 11 zápasech sezony ztratila jen dva body a ve Vrchlabí poprvé našla přemožitele. Domácí po čtyřech porážkách z předešlých pěti zápasů vyhráli dvakrát za sebou. V 9. minutě otevřel skóre Ondřej Matýs a v čase 11:56 zvýšil ve vlastním oslabení Marek Voženílek. V 25. minutě snížil Lukáš Doudera, ale ještě ve druhé části vrátili domácím náskok Filip Koffer a Patrik Urban. Druhý Douderův gól pět minut před koncem porážku už jen zmírnil.

Slavii dostal v Litoměřicích do vedení v 7. minutě nejlepší střelec soutěže Tomáš Knotek, na což sice odpověděl Lukáš Pajer, ale ještě v první třetině unikli Pražané do dvoubrankového náskoku. V přesilovce dal Knotek jedenáctý gól v sezoně a 16 sekund před pauzou se prosadil ve vlastním oslabení Tomáš Pšenička. Ve 23. minutě snížil v početní výhodě Rihu Sihnoven a ve 35. minutě vyrovnal Ondřej Procházka na 3:3. V čase 57:55 rozhodl Roman Přikryl.

Prostějov zvítězil na ledě Poruby 5:1 a po domácí porážce se Vsetínem (1:3) si připsal šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Ostravané prohráli potřetí za sebou a z posledních šesti utkání vyhráli jediné. Po třech bodech si připsali Jan Rudovský (2+1) a Tomáš Jáchym (1+2).

Ani ve 12. utkání v sezoně nebodovala poslední Kadaň, která doma podlehla Frýdku-Místku 1:8. Po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali obránce Jakub Teper a útočník Alan Lyszczarczyk. O výhře Benátek nad Jizerou 5:4 v Šumperku rozhodl v čase 47:38 Antonín Dušek.

1. Litoměřice 48 32 3 2 11 176:128 104
2. Vsetín 48 30 2 3 13 177:112 97
3. Třebíč 48 25 7 3 13 136:99 92
4. Jihlava 48 27 4 3 14 179:134 92
5. Přerov 48 21 7 5 15 143:105 82
6. Sokolov 48 22 5 3 18 150:133 79
7. Slavia 48 20 7 4 17 157:139 78
8. Prostějov 48 22 3 5 18 162:145 77