Autor: ČTK, adl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté druhých Litoměřic prohráli v 15. kole první ligy na ledě třetího Prostějova 2:4 a promarnili šanci umazat sedmibodovou ztrátu na vedoucí Třebíč, která měla volný los. Po sedmi porážkách se dočkala úspěchu pražská Slavia, která zvítězila v Sokolově 4:3 po samostatných nájezdech.

Prostějov vyhrál poosmé z posledních deseti zápasů, Litoměřice si po šňůře sedmi vítězství připsaly třetí porážku v řadě. Sice se ujaly ve 4. minutě vedení díky Josefu Jíchovi, ale za 88 sekund vyrovnal Petr Mrázek, v čase 11:26 v přesilové hře otočil stav Šimon Jelínek a v 15. minutě zvýšil Tomáš Jiránek. Na začátku druhé části dostal Stadion na kontakt Ondřej Procházka, ale v 58. minutě pojistil výhru při power play do prázdné branky Jan Štefka.

Slavia po sedmi duelech bez bodu klesla na 15. místo a po úspěchu v Sokolově se posunula o pozici výš. Domácí Baník dostal v polovině první třetiny do vedení Jan Pohl, v 38. minutě během 13 sekund otočili stav Martin Weinhold s Tomášem Pšeničkou a 47 vteřin před koncem druhé části vyrovnal Otakar Šik na 2:2. Po 65 sekundách třetí třetiny vrátil Slavii vedení Lukáš Žejdl, ale v čase 55:33 vynutil prodloužení Vojtěch Tomi. V nájezdech se prosadili jen slávisté Tomáš Knotek a Filip Vlček.

I podruhé pod staronovým trenérem Karlem Suchánkem, který nahradil odvolaného Jiřího Šejbu, uspěla Poruba. Po sobotním domácím vítězství nad Havířovem (5:4 po nájezdech) vyhrála ve Frýdku-Místku 5:2. Ostravané sice prohrávali od 4. minuty, kdy proměnil přesilovku pěti proti třem Jakub Teper, ale v čase 6:55 zahájil obrat z trestného střílení Kanaďan Samuel Bitten. Ve druhé třetině upravili na 3:1 Petr Stloukal s Pavlem Jenyšem, který skóroval v přesilovce. Ve 48. minutě se trefil znovu Stloukal a na snížení Matouše Čmiela ještě odpověděl Tomáš Gřeš.

Petr Stloukal z Poruby vstřelil na ledě Frýdku-Místku dva góly

Počtvrté z uplynulých pěti duelů vyhrála Jihlava, která uspěla v Kolíně po výsledku 7:3. Kozlové si připsali teprve druhou porážku z posledních sedmi utkání. Čtyřmi asistencemi pomohl k výhře Dukly Tomáš Čachotský.

Po třech porážkách za sebou zabral Šumperk a rozdrtil doma poslední Kadaň 5:0. V barvách Draků si připsal čtyři body za tři branky a jednu asistencí Lukáš Žálčík. Trhači nebodovali ani v patnáctém utkání v sezoně.

Havířov vyhrál nad Přerovem 3:2 v prodloužení a radoval se po dvou porážkách. Sice dvakrát prohrával, ale obrat dovršil v čase 62:25 Antonín Pechanec. Zubři neuspěli poprvé po třech vítězstvích.

Po šňůře čtyř výher neuspěly podruhé za sebou Benátky nad Jizerou, které doma prohrály se Vsetínem 2:4. Valaši venku zvítězili potřetí za sebou.

Ústí nad Labem sice počtvrté za sebou bodovalo, ale doma s Vrchlabím ztratilo vedení 3:1 a prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech. Hosté uspěli po dvou duelech bez bodu a rozhodl o tom v šesté sérii rozstřelu Tomáš Zeman.

Chance liga - 15. kolo:

Benátky nad Jizerou - Vsetín 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Jiruš, 40. Čederle - 26. Klímek, 28. Gago z tr. střílení, 47. R. Půček, 60. Jonák. Rozhodčí: Hucl, Petružálek - Hnát, Sedláček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 201.

Havířov - Přerov 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. Hudeček, 59. Š. Kratochvil, 63. Pechanec - 26. T. Doležal, 44. Herman. Rozhodčí: Mrkva, Koziol - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 719.

Šumperk - Kadaň 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 3., 14. a 25. Žálčík, 5. Macuh, 37. Lednický. Rozhodčí: Čech, Zavřel - Maštalíř, Žídek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1001.

Frýdek-Místek - Poruba 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 4. Teper, 57. Matiaško - 29. a 48. Stloukal, 7. Bitten z tr. střílení, 40. Jenyš, 58. Gřeš. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Kučera, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 818.

Kolín - Jihlava 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)
Branky: 11. D. Šafránek, 12. Matyáš Svoboda, 26. Morong - 9. a 21. Lichanec, 13. Skořepa, 22. L. Mareš, 24. Eliáš, 52. Helt, 58. V. Brož. Rozhodčí: Micka, Květoň - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 7:7, navíc L. Krejčík (Kolín) 5 min. Využití: 0:4. Diváci: 936.

Prostějov - Litoměřice 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 6. P. Mrázek, 12. Š. Jelínek, 15. Jiránek, 58. Štefka - 4. Jícha, 23. O. Procházka. Rozhodčí: Cabák, Marek - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 996.

Ústí nad Labem - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 24. a 39. Š. Bláha, 27. M. Tůma - 37. Matýs, 42. Mrňa, 47. Chrtek, rozhodující sam. nájezd T. Zeman. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Štofa, Coubal. Vyloučení: 7:6, navíc Milfait (Ústí nad Labem) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 731.

Sokolov - Slavia Praha 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 10. J. Pohl, 40. Šik, 56. Tomi - 38. Weinhold, 38. T. Pšenička, 42. Žejdl, rozhodující sam. nájezd T. Knotek. Rozhodčí: Horák, Valenta - Kokrment, Tvrdík. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. Diváci: 558.

16:00 Slavia Praha - Prostějov,
17:30 Jihlava - Šumperk, Vsetín - Kolín, Litoměřice - Ústí nad Labem, Třebíč - Sokolov,
18:00 Poruba - Benátky nad Jizerou, Přerov - Frýdek-Místek, Vrchlabí - Havířov.