8. ledna 2022 • 21:43

Litoměřice otočily skóre proti Frýdku a slaví 13. výhru v řadě. Třebíč padla

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Litoměřic vyhráli v 35. kole první ligy doma nad Frýdkem-Místkem 5:2 a prodloužili svou sérii vítězství na 13 zápasů. V čele mají už devítibodový náskok, protože druhá Třebíč podlehla na vlastním ledě Ústí nad Labem 2:3. Na lavičce Vrchlabí si odbyl úspěšnou premiéru nový hlavní trenér Tomáš Jirků, jehož tým porazil Benátky nad Jizerou 3:1.

Proti Frýdku-Místku musely Litoměřice dohánět dvoubrankovou ztrátu. V čase 4:23 otevřel skóre Jakub Šlahař, který ve 25. minutě svým druhým gólem využil přesilovkou hru. Za 92 sekund ale zahájil obrat Filip Přikryl, v polovině utkání vyrovnal Roman Přikryl a trefami v 32. a 35. minutě upravil na 4:2 Ondřej Procházka, který bude se spoluhráčem Martinem Procházkou vypomáhat na střídavý start extraligovému Kladnu. V závěru ještě dovršil výsledek také druhým gólem v utkání Filip Přikryl.

Ústecký Slovan dostal v Třebíči do vedení 47 sekund před koncem první třetiny v přesilovce čtyř proti třem Štěpán Havránek a v 35. minutě mu zajistil dvoubrankový náskok Tomáš Bernat. Horácká Slavia dokázala srovnat krok, když ještě ve druhé třetině skóroval Martin Šťovíček a ve 45. minutě se prosadil Martin Vodný. V čase 53:39 rozhodl o důležitých bodech hostů do boje o záchranu Ondřej Bláha.

Třicetiletý Jirků nahradil odvolané trenéry Petra Hlaváče a Martina Koudelku a vede tým Vrchlabí s asistenty Janem Starým a Jánem Bendíkem. Na úvodní branku domácího Pavla Mrni odpověděl v závěru první třetiny Adam Najman a Vrchlabí rozhodlo ve třetí třetině. V 55. minutě využil přesilovou hru Tomáš Kaut a za 61 sekund pojistil výsledek svým druhým gólem v utkání Mrňa.

Slavia vyhrála pátý z posledních šesti zápasů, proti šestnáctému Havířovu vedla v čase 11:45 už 4:0. Po 20 sekundách hry otevřel skóre Václav Veber a za 20 vteřin se trefil další obránce Mikuláš Hovorka. V 10. minutě zvýšil v oslabení Jaroslav Brož a další branku přidal Daniel Kružík. Havířov sice na začátku druhé části během 31 sekund díky Adamu Křemenovi a Vlastimilu Dostálkovi snížil na 2:4, ale šestou porážku za sebou neodvrátil.

Poruba v zápase plném obratů prohrávala doma se Šumperkem po dvou třetinách 3:4, ale vyhrála 6:4. Bodovala tak pošesté za sebou a popáté zvítězila. Rozhodl přesně dvě minuty před koncem slovenský útočník Martin Réway. Gól a tři asistence si za vítěze připsal Radim Toman, dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Kanaďan Samuel Bitten.

Po třech zápasech bez bodu se radoval Kolín, který zvítězil v Přerově 2:1. Už po 39 sekundách otevřel skóre Vojtěch Síla a v 11. minutě zvýšil Jan Veselý. Ruský gólman Kozlů Georgij Kuzněcov inkasoval z 45 střel jen jednou, když jej v polovině třetí třetiny překonal Jiří Krisl.

Za Prostějov nastoupil v Sokolově útočník Marek Račuk, který se tam vrátil po necelých dvou letech z extraligového Kladna. Se svými staronovými spoluhráči musel strávit porážku 4:5, o které rozhodl v čase 58:02 Daniel Přibyl. Dva góly za Baník dal Tomáš Vracovský. Jestřábům nepomohly ani tři body beka Miloslava Jáchyma za dvě trefy a jednu asistenci.

Chance liga 35. kolo:

Slavia - Havířov 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Veber (Kružík, Knotek), 1. Hovorka (Duda, Machač), 10. Machač (Brož), 12. Kružík (Knotek, Kafka) – 23. Křemen (Tjurin, Lytvynov), 24. Dostálek (Hudeček, Doktor). Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využitíV oslabení: 1:0 Diváci: 815.

Poruba - Šumperk 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Toman (Carter, Bitten), 11. Bitten (Carter, Toman), 23. Bitten (Réway, Stloukal), 49. Guman (Toman, Szathmáry), 58. Réway (Toman, Guman), 60. Szathmáry (Bitten, Husa) – 6. Kratochvíl (Pěnčík, Kindl), 7. Drtil (Macuh, Furch), 25. Kohút (TS), 35. Kindl (Žálčík, Březák). Rozhodčí: Cabák, Marek – Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 685.

Litoměřice - Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. F. Přikryl (Holý, Kadlec), 31. R. Přikryl (Válek, Výtisk), 32. O. Procházka (Sihvonen, Jebavý), 35. O. Procházka (Kracík, M. Procházka), 57. F. Přikryl (Marcel, Klikorka) – 5. Šlahař (Lyszczarczyk), 25. Šlahař (Teper, Šedivý). Rozhodčí: Sýkora, Květoň – Beneš, Štěpánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Třebíč - Ústí nad Labem 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Šťovíček (Bittner, Střondala), 45. Vodný (Krliš, Nedvídek) – 20. Havránek (Drtina, Vrdlovec), 35. Bernat (Severa, Trefný), 54. O. Bláha (Brož). Rozhodčí: Hucl, Šudoma – Polák, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 712.

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Mrňa, 55. T. Kaut (P. Urban, Linhart), 56. Mrňa (M. Voženílek, T. Kaut) – 19. A. Najman (Rychlovský, J. Šír). Rozhodčí: Pilný, Čáp – Baxa, Kreuzer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 610.

Sokolov - Prostějov 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 3. Vracovský (Hašek), 11. Šmerha (Novák, Kverka), 18. Vracovský (Jandus, Zeman), 51. Bílek (Šmerha, Jiskra), 59. D. Přibyl (Kverka, Weinhold) – 24. M. Jáchym (Koblížek, Štefka), 43. P. Beránek (T. Jáchym), 51. Motloch (M. Jáchym, P. Beránek), 54. M. Jáchym (Štefka, Janeček). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Hnát, Dědek. Vyloučení: 4:7, navíc Kloz (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 532.

Přerov - Kolín 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Krisl (Kubeš, F. Dvořák) – 1. Jankovský (Jan Veselý, Piegl), 11. Jan Veselý (Šafránek, Piegl). Rozhodčí: Zavřel, Tvrdoň – Měkýš, Kučera. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 831.

17. Kadaň 48 0 0 0 48 26:239 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Středa 12. ledna - 36. kolo:
17:30 Havířov - Třebíč, Benátky nad Jizerou - Litoměřice, Jihlava - Vsetín,
18:00 Ústí nad Labem - Sokolov, Frýdek-Místek - Slavia Praha, Kolín - Vrchlabí, Šumperk - Přerov.