Favorité vrátili úder. Jihlava dala gól po 135 minutách, slaví i Vsetín

Autor: ČTK, adl
1
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté Litoměřic, Vsetína, Třebíče i Jihlavy odpověděli v druhých zápasech čtvrtfinále play off první ligy na čtvrteční úvodní porážky a vyrovnali stav sérií na tři vítězné zápasy na 1:1. Vítěz základní části Litoměřice porazily Prostějov 7:3, druhý Vsetín zdolal Slavii 2:0, třetí Třebíč zvítězila nad Sokolovem 4:2 a Jihlava vyhrála nad Přerovem 1:0 v prodloužení.

Litoměřice po čtvrteční porážce 2:4 sice prohrávaly v čase 4:08 po brance Petra Mrázka, ale hned za 46 sekund vyrovnal Josef Koláček a ve 13. minutě v přesilové hře otočil stav Martin Procházka. Ten se podruhé prosadil v čase 23:36 a upravil na 3:1. V 28. minutě v přesilovce pěti proti třem snížil také druhým gólem v utkání Mrázek. Za necelých šest minut vrátil Stadionu dvoubrankový náskok obránce Jiří Ticháček.

V 46. minutě sice v další početní výhodě dostal Jestřáby zpět na kontakt Petr Beránek, ale v čase 55:13 pojistil vedení domácích v přesilovce Lukáš Válek. Ten 91 sekund před koncem skóroval při power play do prázdné branky z vlastního obranného pásma znovu a výsledek ještě zpečetil 43 vteřin před koncem Ondřej Procházka.

Vsetín odpověděl na úvodní porážku 1:2. Ujal se vedení po 84 sekundách třetí třetiny při hře čtyř proti čtyřem díky gólu Adama Zemana a při power play ze středního pásma dovršil výsledek 28 vteřin před koncem Adam Hořanský. Gólman Jakub Málek udržel díky 17 úspěšným zákrokům čisté konto.

Třebíč ve čtvrtek prohrála 1:2 a o den později se radovala z vedení už po 107 sekundách po gólu Adama Gajarského. V 9. minutě sice ve vlastním oslabení vyrovnal Marek Sloboda, ale ve 13. minutě vrátil Horácké Slavii náskok znovu Gajarský. Po 75 vteřinách druhé části za Baník v početní výhodě odpověděl Jaromír Kverka. Po 23 sekundách závěrečného dějství se za domácí prosadil Vojtěch Střondala a v čase 59:43 dovršil výsledek při power play Michal Vodný.

V Jihlavě, která prohrála v úvodním souboji 0:2, tentokrát branka v základní hrací době nepadla. Až v čase 75:17 po přihrávce Matouše Menšíka rozhodl střelou z levého kruh Richard Cachnín. Gólman Maxim Žukov si připsal nulu díky 26 zásahům.

Čtvrtfinále play off první hokejové Chance ligy - 2. zápasy:

Vsetín - Slavia Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 42. A. Zeman, 60. Hořanský. Rozhodčí: Bejček, Tvrdoň - Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3300. Stav série: 1:1.

Třebíč - Sokolov 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. a 13. Gajarský, 41. Střondala, 60. Vodný - 9. M. Sloboda, 22. Kverka. Rozhodčí: Čech, Květoň - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1819. Stav série: 1:1.

Litoměřice - Prostějov 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Branky: 13. a 24. Martin Procházka, 56. a 59. Válek, 5. Koláček, 34. Ticháček, 60. O. Procházka - 5. a 28. P. Mrázek, 46. P. Beránek. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Jindra, Beneš. Vyloučení: 7:6, navíc Jícha (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 1180. Stav série: 1:1.

Jihlava - Přerov 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 76. Cachnín. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1777. Stav série: 1:1.

Další program:

Pondělí 14. března - 3. zápasy:
18:00 Prostějov - Litoměřice, Slavia Praha - Vsetín, Sokolov - Třebíč, Přerov - Jihlava.