Tým kouče z bufetu potrápil Slavii, Třebíč upevňuje vedení v první lize

1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Naděje na záchranu v soutěži se čím dál víc tenčí, ale nevzdávají se bez boje. Hokejisté Šumperku si v první lize připsali první bod pod trenérem Josefem Málkem v duelu se Slavií. Draci pod koučem, který před rezignací Lukáše Majera běžně pracoval v bufetu na zimáku, nakonec prohráli s Pražany 4:5 po nájezdech. Na šestibodový náskok odskočil B-tým Pardubic, jenž porazil Frýdek-Místek (4:3sn). Lídr z Třebíče si díky výhře 3:2 po nájezdech s Jihlavou upevnil vedení v tabulce. Z vítězství se v 48. kole raduje také Poruba (5:2 Kolín), Sokolov (4:2 Prostějov), Vsetín (3:2 Litoměřice) a Zlín (2:1 Přerov).

Třebíč bodovala podeváté za sebou a z toho posedmé vyhrála. Horácká Slavia přitom po trefách Otakara Šika z 8. a 32. minuty prohrávala už 0:2. Za 156 sekund ale snížil Martin Dočekal a v čase 45:59 vyrovnal obránce Antonín Bořuta.

Poruba si připsala čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Už v 11. minutě vedla 3:0. Skóre otevřel ve 4. minutě Jiří Brodek, v polovině úvodní části zvýšil v přesilové hře Vojtěch Střondala a po 23 sekundách skóroval i Tomáš Šoustal. Kozly ve druhé třetině vrátili do hry Petr Koukal s Martinem Novákem, ale v 37. minutě odpověděl Lukáš Doudera a v 45. minutě se trefil podruhé v utkání Šoustal.

Vsetín otočil nepříznivý stav 0:2. Po 166 sekundách otevřel skóre Josef Jícha a ve 13. minutě zvýšil ve vlastním oslabení Ondřej Procházka. Obrat zahájil 109 sekund před koncem první třetiny Vít Jonák, v 48. minutě vyrovnal Lotyš Daniel Berzinš a v čase 50:23 rozhodl opět Jonák.

Čtvrtý Prostějov po sérii čtyř výher neuspěl a prohrál v Sokolově 2:4. Domácí Baník už v 6. minutě vedl po gólech Štěpána Csamanga a Adama Rulíka 2:0. V čase 11:10 sice snížil Robin Staněk, v 27. minutě však vrátil Sokolovu dvoubrankový náskok Stanislav Vrhel. V oslabení zkorigoval stav Vilém Burian, ale vteřinu před koncem druhé části pojistil náskok Jakub Hajný.

Zlín proti Přerovu dostal do vedení ve 23. minutě obránce Jakub Husa. V čase 46:54 sice odpověděl v přesilovce Jan Süss, ale v 52. minutě rozhodl ve výhodě pěti proti třem Petr Kratochvíl.

Poslední Šumperk podlehl doma pražské Slavii 4:5 po samostatných nájezdech a ztrácí už šest bodů na třinácté Pardubice B. Ty doma v Chrudimi zdolaly Frýdek-Místek 4:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky 48. kola první hokejové ligy

Poruba - Kolín 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 11. a 45. T. Šoustal, 4. Brodek, 10. Střondala, 37. L. Doudera - 25. Koukal, 30. Martin Novák. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Kleprlík, Kučera. Vyloučení: 4:5, navíc T. Šoustal - Morong oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 1089.

Jihlava - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. a 32. Šik - 34. Dočekal, 46. Bořuta, rozhodující sam. nájezd Klímek. Rozhodčí: Hucl, Květoň - Kotlík, Kráľ. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1458.

Sokolov - Prostějov 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 5. Csamangó, 6. A. Rulík, 27. Vrhel, 40. Hajný - 12. Staněk, 32. Burian. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Belko, Baxa. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 402.

Vsetín - Litoměřice 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 19. a 51. Jonák, 48. Berzinš - 3. Jícha, 13. O. Procházka. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2171.

Šumperk - Slavia Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 53. a 58. Š. Jelínek, 6. Žálčík, 29. Eliáš - 19. Závora, 40. E. Kulda, 55. Žejdl, 57. L. Strnad, rozhodující sam. nájezd Všetečka. Rozhodčí: Wagner, Ondráček - J. Dědek, Thuma. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:3. Diváci: 1224.

Zlín - Přerov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 23. Husa, 52. Kratochvíl - 47. Süss. Rozhodčí: Bejček, Sudoma - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 2862.

Pardubice B - Frýdek-Místek 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Hanousek, 31. Lichtag, 47. Matýs, rozhodující sam. nájzezd T. Svoboda - 24. Haas, 32. Macháček, 49. Doktor. Rozhodčí: R. Svoboda, Čáp - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 425.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79