Zlín urval výhru i čtvrtfinále, Frýdek-Místek a Slavia do předkola

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Zlína vyhráli v závěrečném 52. kole základní části první ligy doma nad Porubou 3:2 po samostatných nájezdech a postoupili z šestého místa přímo do čtvrtfinále, kde narazí právě na třetí Ostravany. Berani využili zaváhání Přerova, který prohrál na ledě dvanáctého Sokolova 1:3 a klesl na osmé místo. Druhou jistou dvojici pro čtvrtfinále tvoří čtvrtý Prostějov s pátými Litoměřicemi.

Pozice pro předkolo play off uhájily i přes porážky devátý Frýdek-Místek a desátá pražská Slavia. Jedenáctý Kolín totiž prohrál ve Vsetíně 0:4. Frýdek-Místek tak nemusel mrzet výsledek 2:4 v Litoměřicích a Slavii porážka v Pelhřimově s Jihlavou stejným poměrem. Jihlava bude od pátku na dva vítězné zápasy bojovat v předkole se Slavií a Přerov s Frýdkem-Místkem.

Zlín, který loni sestoupil po 42 letech z extraligy, napravil pondělní porážku ve Frýdku-Místku (1:3) a připsal si pátou výhru z posledních šesti zápasů. S Porubou Berani prohrávali, když v polovině úvodní třetiny skóroval zlínský odchovanec Jakub Šlahař. Ve 14. minutě odpověděl kapitán Pavel Kubiš.

Po 109 sekundách závěrečné části otočil v přesilové hře stav Martin Lang, ale v 49. minutě vynutil prodloužení Maxim Vehovský. V rozstřelu se prosadil jako jediný ve druhé sérii Petr Mrázek a zajistil Zlínu klíčovou výhru.

Vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže Jihlava se nedostala přímo do čtvrtfinále vinou horší bilance ze vzájemných zápasů se Zlínem. Do vedení ji proti Slavii dostal 64 sekund před koncem první třetiny Václav Karabáček. Mezi 45. a 47. minutou pojistili náskok obránce Vlastimil Bilčík s Patrikem Miškářem.

V čase 51:48 se poprvé prosadili Pražané díky Lukáši Žejdlovi a za 78 sekund dostal Slavii na kontakt bek Jindřich Barák. V 56. minutě ale zpečetil výhru Dukly Tomáš Harkabus.

Přerov se připravil o čtvrtfinále čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů. Domácí Sokolov, který v pondělí ztratil naději na předkolo play off, vedl od 15. minuty po brance obránce Adama Rulíka. Po deseti sekundách třetí třetiny sice vyrovnal bek František Hrdinka, ale v čase 58:42 vrátil domácím vedení Matěj Zadražil. Půl minuty před koncem zpečetil výsledek při power play do prázdné branky Stanislav Vrhel.

Frýdek-Místek v Litoměřicích nabral ztrátu ve 14. minutě. Za Stadion skóroval Josef Koláček, který pak v čase 26:01 v přesilové hře přidal i druhý gól. Po 122 sekundách třetí části upravil Josef Jícha už na 3:0. Hosty vrátil do hry brankami v 45. a 52. minutě Lukáš Bednář. V čase 55:16 ale v oslabení při power play hostů trefil prázdnou branku Koláček a dovršil hattrick i skóre.

Kolín potřeboval ve Vsetíně k postupu vyhrát a doufat v zaváhání Slavie či Frýdku-Místku. Prohrával ale od 12. minuty, kdy otevřel skóre Fin Riku Sihvonen. V čase 47:01 ještě více zmrazil naděje hostujících Kozlů na play off Slovák Peter Lichanec. Při kolínské power play ještě skórovali Miroslav Holec a opět Lichanec. Ruský gólman Maxim Žukov udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Jistý vítěz základní části Třebíč po potvrzení triumfu po sérii šesti vítězství i podruhé prohrála. Podlehla v Prostějově 2:6. Za Jestřáby si připsali po třech bodech za gól a dvě asistence Jan Bartko, Jakub Illéš a Jan Maruna.

Poslední Šumperk se rozloučil po třech letech s první ligou výhrou nad třináctými Pardubicemi B 5:4 v prodloužení a zaostal tak za nimi nakonec o čtyři body. Rozhodl o tom v čase 62:32 Vojtěch Šuhaj.

52. kolo první hokejové Chance ligy

Vsetín - Kolín 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 48. a 59. Lichanec, 12. Sihvonen, 58. Holec. Rozhodčí: Micka, Mejzlík - Kleprlík, Pěkný. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 1849.

Litoměřice - Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 14., 27. a 56. J. Koláček, 43. Jícha - 45. a 52. L. Bednář. Rozhodčí: R. Svoboda, Čáp - Bohuněk, Maňák. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1030.

Jihlava - Slavia Praha 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 19. Karabáček, 45. Bilčík, 48. Miškář, 56. Harkabus - 52. Žejdl, 54. Barák. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Beneš, Štěpánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 794.

Zlín - Poruba 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. Kubiš, 42. M. Lang, rozhodující sam. nájezd P. Mrázek - 10. Šlahař, 49. Vehovský. Rozhodčí: Šudoma, Koziol - Kučera, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2239.

Prostějov - Třebíč 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky: 4. Bartko, 26. Pěnčík, 30. Illéš, 46. P. Hašek, 48. Venkrbec, 55. Maruna - 21. M. Furch, 33. I. Sedláček. Rozhodčí: Kostourek, Pilný - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 725.

Šumperk - Pardubice B 5:4 v prodl. (3:2, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Eliáš, 4. Matěj Svoboda, 13. Průžek, 29. Žálčík, 63. Šuhaj - 25. a 58. J. Zdráhal, 12. P. Machač, 20. M. Rohlík. Rozhodčí: Vrba, Rapák - Hanzlík, O. Veselý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 949.

Sokolov - Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 15. A. Rulík, 59. M. Zadražil, 60. Vrhel - 41. Hrdinka. Rozhodčí: Valenta, Kosnar - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 415.