16. září 2023 • 21:35

Zlín stále bez výhry, padl i se Sokolovem. Vsetín přestřílel Slavii

2
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Hokejisté Zlína neuspěli ani ve druhém kole první ligy, kterou v minulé sezoně vyhráli, ale v baráži o extraligu podlehli Kladnu. Po středeční domácí prohře s Porubou 3:4 po samostatných nájezdech podlehli svěřenci trenéra Miloše Říhy v Sokolově 2:5. Naopak stoprocentní zůstali poražený finalista Vsetín, Litoměřice a Jihlava, druhé výhry si připsaly i Sokolov a Poruba.

Sokolovský Baník vykročil za druhým úspěchem v polovině úvodní třetiny, kdy využil přesilovou hru Daniel Kružík. V 17. minutě sice Berani odpověděli zásluhou Jiřího Suhrady, ale ke konci druhé části unikli domácí do dvoubrankového náskoku. Gólmana Daniela Hufa překonali Martin Osmík a Štěpán Csamangó. Pak vykřesal v početní výhodě Zlínu naději Martin Lang, v 55. minutě ale využil přesilovku i domácí Roman Přikryl a v závěru ještě pečetil výsledek Daniel Vrdlovec.

Vsetín se Slavií sice prohrával po 52 sekundách po brance Tomáše Knotka, ale do 13. minuty otočil stav na 5:1. Prosadili se dvakrát Roman Půček, jednou pětinásobný extraligový mistr s Třincem Erik Hrňa, Daniels Berzinš a exslávista Jan Kern, který využil přesilovku a završil kanonádu Valachů v úvodní části. V té se ještě trefil podruhé Knotek, ale domácí hned po 10 sekundách druhé části opět odskočili díky Vítu Jonákovi. Za Pražany opět zkorigoval stav Robin Všetečka. Na startu třetí třetiny využil přesilovku Valachů Tomáš Vávra a vzápětí dovršil hattrick hostující Knotek.

Litoměřice se dostaly do vedení po 98 sekundách po trefě Australana Kaleho Costy. Krátce po polovině utkání odpověděl v početní výhodě Jan Veselý, Stadionu vzápětí vrátil náskok Petr Ton a za 16 sekund opět vyrovnal Zdeněk Doležal. V 38. minutě se ale postaral o vítěznou branku v přesilovce Přemysl Svoboda, který se ještě podruhé zapsal mezi střelce sekundu před koncem při power play.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově musela dohánět ztrátu po 104 sekundách, kdy po souhře s Oskarem Haase skóroval Michal Hotěk. V polovině úvodní části vyrovnal Radek Pořízek a v 18. minutě otočil skóre Okatak Šik. Ve druhé třetině zvýšil Tomáš Havránek a po 60 sekundách závěrečné části pečetil výsledek Fabien Kočí.

Poruba doma zdolala Kolín 3:2 díky podařené úvodní třetině, kterou vyhrála 3:0. V 8. minutě se jako první zapsal mezi střelce Ondrej Šedivý, další góly přidali Lotyš Franks Razgals a Petr Mrázek. V dresu Kozlů zápas zdramatizoval trefami v 31. a 57. minutě Vojtěch Síla, ale domácí neporazitelnost uhájili.

První body si připsal vítěz základní části z minulé sezony Třebíč, která vyhrála v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:4 po samostatných nájezdech. Za Horáckou Slavii si připsal tři body za dvě branky a přihrávku Matěj Psota a tři asistence nasbíral Martin Dočekal, který navíc rozhodl v 10. sérii rozstřelu.

Nováček Znojmo čeká na první zisk. Po domácí prohře s Jihlavou 2:3 podlehl stejným poměrem v Přerově. Gólem a asistencí pomohl k výhře Zubrů David Březina, stejnou bilanci měl za poražené Martin Šťovíček.

2. kolo první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Frýdek-Místek 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Pořízek, 18. O. Šik, 37. T. Havránek, 41. F. Kočí - 2. Hotěk. Rozhodčí: R. Svoboda, Jechoutek - Jindra, Kotlík. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 630.

Poruba - Kolín 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. O. Šedivý, 15. Razgals, 18. P. Mrázek - 31. a 57. Síla. Rozhodčí: Kubičík, Koziol - Veselý, Peluha. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 629.

Litoměřice - Prostějov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 38. a 60. P. Svoboda, 2. Costa, 34. Ton - 32. J. Veselý, 35. Z. Doležal. Rozhodčí: Horák, Micka - Maňák, Augusta. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 800.

Sokolov - Zlín 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 10. Kružík, 36. Osmík, 40. Csamangó, 55. R. Přikryl, 59. Vrdlovec - 17. Suhrada, 50. M. Lang. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Belko, Sýkora. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 563.

Vsetín - Slavia Praha 7:4 (5:2, 1:1, 1:1)
Branky: 4. a 11. R. Půček, 6. Hrňa, 7. Berzinš, 13. Kern, 21. Jonák, 41. Vávra - 1., 16. a 42. T. Knotek, 37. Všetečka. Rozhodčí: Grygera, Rapák - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 2531.

Přerov - Znojmo 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 14. J. Adámek, 24. Březina, 25. Hejcman - 5. L. Adámek, 39. Šťovíček. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Mikšík, Bezděk. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 1145.

Pardubice B - Třebíč 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 7. Žálčík, 13. Pochobradský, 17. J. Mikyska, 59. Lichtag - 1. a 48. Psota, 10. Bittner, 49. Frömel, rozhodující sam. nájezd Dočekal. Rozhodčí: Wagner, Hucl - Štěpánek, J. Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 358.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72