Vsetín porazil béčko Pardubic a jde do čela, Poruba přišla o neporazitelnost

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Vsetína zdolali v 7. kole první ligy doma Pardubice B 2:1 a dostali se do čela tabulky o bod před Porubu, která doma podlehla Přerovu 1:2 po samostatných nájezdech. Ostravané jako poslední ztratili neporazitelnost. Vítěz minulého ročníku Zlín po úvodních třech porážkách uspěl počtvrté za sebou, v Praze vyhrál nad Slavií 3:2 v prodloužení.

Vsetín musel proti záložnímu týmu Dynama dohánět ztrátu, protože 11 sekund před koncem úvodního dějství skóroval Tomáš Urban v přesilové hře. V 37. minutě vyrovnal obránce Ondřej Smetana a v čase 44:53 rozhodl v početní výhodě další zadák Robin Staněk. Valaši před vlastním publikem napravili porážku 2:6 s Porubou z minulého domácího zápasu.

Poruba dovedla do nastavení čtvrtý ze sedmi duelů v sezoně a poprvé v něm neuspěla. Po 22 sekundách druhé části ji sice dostal do vedení Marek Tvrdoň, ale ve 26. minutě vyrovnal Daniel Ministr. O čtvrté výhře Zubrů v ročník rozhodl ve čtvrté sérii rozstřelu Darek Hejcman.

Zlín prolomil v Edenu bezbrankový stav v čase 31:55, kdy využil přesilovou hru Jan Süss. Krátce před koncem druhé části zvýšil v oslabení Fin Jesse Paukku. Ve třetí třetině Slavia srovnala krok díky dvěma trefám Jaroslava Brože z 53. a 55. minuty. Nakonec se radovali hosté, v čase 64:04 rozhodl Jakub Šlahař. Slavia si po středeční první výhře v sezoně nad Pardubicemi B polepšila na pět bodů a posunula se z posledního na 12. místo.

Na třetí místo před Jihlavu se dostal Sokolov, který vyhrál v Kolíně 3:1. Jihlavská Dukla si po úvodní třech výhrách připsala třetí porážku z posledních čtyř zápasů, v Litoměřicích podlehla 2:7. Stadion zabral po čtyřech porážkách a oslavil třetí vítězství v sezoně. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel finský útočník Rihu Sihvonen.

Vítěz základní části minulého ročníku Třebíč doma porazila nováčka Znojmo 4:1. Na dno klesl Frýdek-Místek, který prohrál v Prostějově 1:4. Utrpěl čtvrtou porážku za sebou a celkově šestou ze sedmi utkání. Za Jestřáby dvakrát skóroval Jiří Fronk.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72