Dva obraty: Pardubice B i Slavia končí, dál jdou Přerov a Jihlava

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Přerova a Jihlavy otočili série předkola play off první ligy a postoupili do čtvrtfinále. Přerov v rozhodujícím třetím utkání doma porazil Pardubice B 3:2 a od soboty bude hrát s druhým týmem tabulky Vsetínem. Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově zdolala pražskou Slavii 3:0 a utká se s vítězem základní části Porubou.

Přerov, který první duel prohrál v pondělí v Chrudimi na ledě záložního týmu Dynama 0:4 a ve středu doma zvítězil 3:2, se ujal vedení v čase 7:19 díky brance Jakuba Zembola. Ve 13. minutě zvýšil slovenský obránce Vojtech Zeleňák. V polovině druhé třetiny pojistil náskok v přesilové hře David Dobša. Hosté se nevzdali. Ve 49. minutě snížil Ondřej Chabada a v čase 57:22 je dostal na kontakt Michal Pochobradský. Těsný náskok ale už Zubři udrželi.

Jihlava na úvodní prohru v Praze odpověděla vítězstvím 7:2 a v rozhodujícím duelu vedla od 13. minuty díky gólu Tomáše Harkabuse. Po 175 sekundách závěrečné části posunul Duklu ještě blíže k postupu Šimon Jelínek a dvě vteřiny před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Marek Chvátal. Brankář Adam Beran udržel díky 26 úspěšným zákrokům poprvé v letošním play off a podruhé v sezoně čisté konto.

Předkolo play off první hokejové ligy - 3. zápasy:

Přerov - Pardubice B 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 8. Zembol, 13. Zeleňák, 32. Dobša - 49. Chabada, 58. Pochobradský. Rozhodčí: Jechoutek, Kubičík - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 4:2, navíc Hrádek (Pardubice B) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1220. Konečný stav série: 2:1.

Jihlava - Slavia Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Šik, 43. Š. Jelínek, 60. Chvátal. Rozhodčí: Horák, R. Svoboda - Jindra, Štěpánek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 923. Konečný stav série: 2:1.