4. října 2017 • 20:15

Mountfield HK - Bern 5:4. Východočeši drží v Lize mistrů naději na postup

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Vybojované vítězství 5:4 nad Bernem v pátém utkání základní skupiny Ligy mistrů zajistilo hokejistům Mountfieldu HK průběžné druhé místo a naději na postup do další fáze. Svěřenci Václava Sýkory sice v domácím utkání vedli už 4:1, ale Švýcarům se podařilo duel zdramatizovat a o postupujícím rozhodne vzájemný duel na švýcarské půdě.

Vedení se dočkali Hradečtí už ve třetí minutě, kdy se trefil při Andersonově vyloučení Bednář. Po Gregorcově střele mu přihrál před odkrytou branku Cingel a čtyřicetiletý lídr Mountfieldu slavil trefu proti celku, s kterým v roce 2013 při svém krátkém angažmá získal titul v NLA.

V šesté minutě zvýšil Dragoun, který z levého kruhu z úhlu prostřelil gólmana Genoniho. Za deset minut sice snížil tečí Randegger, ale ještě v úvodním dějství vrátil domácím dvoubrankový náskok z dorážky po Dragounově střele Köhler.

SESTŘIH | Podívejte se na nejdůležitější momenty zápasu

Po 106 vteřinách druhé třetiny při Kämpfově trestu ještě zvýraznil vedení po přihrávce Červeného doklepnutím do prázdné branky Šimánek. Hned za 74 sekund odpověděl při Muškově trestu z dorážky Moser. Východočeši se pak neprosadili při Rüfenachtově trestu na pět minut a do konce utkání a v 38. minutě upravil na rozdíl jediného gólu Kämpf.

V 54. minutě uklidnil domácí druhou trefou v utkání Šimánek, a přestože za dvě minuty snížil Bodenmann, výhru Mountfield udržel. Sedláček pochytal v power play šance Raymonda a Untersandera.

Domácí: 02:14. Bednář, 05:05. Dragoun, 17:31. Köhler, 21:46. Šimánek, 53:41. Šimánek

Hosté: 15:15. Randegger, 23:00. Moser, 37:44. Kämpf, 55:56. Bodenmann

Domácí: Sedláček (Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Čáp, Pláněk, Rosandič, Pohl – Jarůšek, Zigo, Červený "A" – Bednář "C", Kukumberg, Cingel – Köhler "A", Dragoun, Šimánek – Dvořák, Vopelka, Muška. Trenér: Václav Sýkora.

Hosté: Genoni (Caminada) – Noreau, Gerber, Anderson, Krueger, Untersander, Burren, Kamerzin, Randegger – Moser "C", Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Bodenmann – Kämpf, Ebbett "A", Raymond – Heim, Meyer, Pyörälä. Trenér: Kari Jalonen.

Piechaczek (GER), Hribik – Frodl, Hynek (všichni CZE)