Frölunda přejela Plzeň. Indiáni v prvním utkání semifinále LM padli 3:6 | iSport.cz
8. ledna 2019 • 20:20

Frölunda přejela Plzeň. Indiáni v prvním utkání semifinále LM padli 3:6

Vojtěch Němec (v popředí) cloní ve výhledu brankáři Gustafu Lindvallovi během zápasu čtvrtfinále play off Hokejové ligy mistrů  HC Škoda Plzeň - Skelleftea AIK
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

Pro hokejisty Plzně skončilo úvodní semifinále Ligy mistrů na ledě Frölundy vysokou porážkou, která je pro Škodu vůbec první v tomto ročníku soutěže. Západočeši sice vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale ještě v průběhu druhé třetiny třikrát inkasovali během tří minut a 12 sekund a prohráli 3:6. Všechny branky hostů dal americký bek Conor Allen. V dresu vítězů stihli tři body útočníci Rhett Rakhshani (2+1) a Ryan Lasch (1+2). Odveta je na programu za týden.

Domácí lídr švédské nejvyšší soutěže se sice jako první provinil proti pravidlům, jenže Gulaš možnost nevyužil a na druhé straně se naopak prosadil Mustonen, poté co k němu Milčakov vyrazil Ekbomovo nahození.

Odpovědět mohl Kodýtek, místo toho ale potrestal ve 12. minutě Allenovo hákování Rakhshani. Plzeňští pak nevyužili dva po sobě následující tresty domácích, v oslabení je ale vrátil do zápasu Allen a odčinil předchozí prohřešek.

V polovině 25. minuty se navíc po pěkné individuální akci prosadil znovu a bylo vyrovnáno. Brzy poté v přesilovce Kracík tečí těsně před brankovištěm jen o kousek minul a hosty to muselo mrzet - v končící 28. minutě během signalizované početní výhody švédského celku vrátil vedení na stranu domácích s posvěcením videorozhodčího Lasch.

Navíc krátce před polovinou utkání zvýšil povedenou ranou od modré čáry Grönlund a Milčakova nahradil v brance Plzně Frodl. Ani to však Indians nezastavilo a Hjalmarsson ho připravil o čistý štít po pouhých 77 sekundách ranou k tyči. Šéf plzeňské střídačky Čihák zareagoval oddechovým časem.

Jenže gól naděje na další stíhací jízdu nepřicházel. Ve třetím dějství naopak nabídla Plzeň sérií tří trestů domácím jednu početní výhodu za druhou a poslední z hříšníků Straka pobyl na trestné lavici jen pár sekund. Na hrozivých 6:2 zvýšil druhou trefou večera Rakhshani. Alespoň malou šanci na finále vykřesal do odvety zkompletováním hattricku na konci 51. minuty Allen.

Domácí: 05:44. Mustonen, 11:43. Rakhshani, 27:54. Lasch, 29:49. Grönlund, 31:07. Hjalmarsson, 48:00. Rakhshani

Hosté: 18:48. Allen, 24:31. Allen, 50:58. Allen

Domácí: Gustafsson (Mattsson) – Lindström, Sigalet, Grönlund, Genoway, Moverare. Ekbom, Westerlund – Friberg, Lundqvist, Rakhshani – Fagemo, Carlsson, Lasch – Westerholm, Mustonen, Fjällström Rosseli-Olsen, Hjalmarsson, Stålberg – Raymond

Hosté: Miltchakov (30. Frodl) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Němec. Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Kindl, Kracík, Čerešňák – Kantner, Preisinger, Indrák

Kauokari, Vikman (oba FIN) – Pihlblad, Nyqvist (oba SWE)

Frölundaborgs Isstadion, Göteborg

2975 diváků

Domácí: Aus den Birken (Allavena) – Abeltshauser, Seidenberg, Bodnarchuk, Joslin, Aulie, Button, Mayenschein, Quaas – Kasner, Voakes, Mauer – Ehliz, Hager, Wolf – Parkes, Stajan, Mitchell – Shugg, Eder Andres, Eder Tobias.

Hosté: Michalek (17. – 20. Herzog) – Regner, Heinrich, Štajnoch, Raymond, Pallestrang, Trattnig, Winkler, Jakubitzka – Hughes, Duncan, Raymond – Herburger, VandeVelde, Harris – Hockhofler, Rauchenwald, Huber – Cijan, Schiechl, Baltram.

Olympia-Eissportzentrum, Mnichov

6 142 (vyprodáno) diváků

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby