Komplikace pro Třinec, prohrál v Belfastu. Sparta znovu padla s Luleou

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejistům Třince se v Lize mistrů situace nevyvíjí ideálně. Oceláři si značně zkomplikovali boj o postup do play off v Belfastu. S týmem ze Severního Irska nečekaně prohráli 2:3 po nájezdech. Třetí porážku v sezoně si připsala Sparta, která na hřišti Luley padla 2:5. Pražané přitom nad dosud neporaženým švédským týmem dvakrát vedli. Postup do vyřazovací části si budou muset vybojovat v dvojzápase s finským Jukuritem.

Belfast šel do vedení v desáté minutě, kdy zkusil štěstí od modré čáry Cullen a kotouč skončil trošku překvapivě za Kacetlovými zády. Vyrovnat mohl záhy Hrehorčák, brankáře Jonese však překonat nedokázal. Zahanbit se nenechal ani Kacetl při Butcherově šanci.

Před polovinou základní doby se dočkal znovu severoirský celek, když prohřešek třineckého kapitána Vrány potrestal Conway. Belfast pak navíc nevyužil další početní výhodu.

Hosty vrátil do hry v 51. minutě Vrána, když se prosadil dobře mířenou ranou z kruhu pro vhazování. Slezané vyrovnali v čase 57:39, po závaru v Jonesově brankovišti se zapsal mezi střelce Marcinko.

Úřadující extraligový šampion mohl ještě v závěru základní doby dokonat obrat. Na začátku 59. minuty dostal trest na pět minut a do konce utkání domácí bek Ruopp, Růžička ve svých šancích ale neuspěl.

V první minutě prodloužení napálil Marinčin tyčku, Giants nakonec zvládli dlouhé oslabení bez úhony, a když těsně před koncem neproměnil svou možnost Voženílek, muselo se rozhodnout až v samostatných nájezdech. Rozstřel se protáhl až do desáté série, když po základních pěti byl stav 2:2. V osmé sérii ještě odpověděl Daňo na Gilbertův zásah, ale Hudáček už po Cooperově brance porážku neodvrátil.

Sparťané narazili na soupeře, jemuž před týdnem podlehli doma těsně 2:3. A protože finský Jukurit uspěl na ledě posledního Aalborgu, bylo v sázce druhé místo. Pražané dvakrát vedli, ale nakonec potřetí ze čtyř odehraných utkání prohráli a jsou s tříbodovým mankem na druhou postupovou pozici třetí.

Skóre otevřel v 19. minutě výstavní ranou Krejčík, když napálil puk do horního růžku branky střežené Lassinanttim. Na druhé straně využil Honka ve 26. minutě Kovářova zakrytého výhledu a bylo to 1:1. Ve 37. minutě sparťané znovu vedli, když se Konečný neukvapil se zakončením a s přehledem dal druhý gól hostů.

Zbytek zápasu už vyzněl jasně pro favorizovaný švédský celek. Lulea ještě do druhé přestávky otočila skóre, když potrestala prohřešky sparťanů proti pravidlům. Ve 39. minutě vyrovnal Brännström a jen o 34 sekund později využil další přesilovku Tyrväinen.

Ve 45. minutě dostal až příliš mnoho prostoru v útočném pásmu zkušený Komarov a zvýšil na 4:2. Dvořáčkovo podražení pak v závěru ještě potrestal Shinnimin a potvrdil tříbodový zisk pro domácí.

Domácí: 09:08. Cullen, 29:45. Conway, . Cooper

Hosté: 50:10. Vrána, 57:40. Marcinko

Domácí: Jones (Whistle) – Raine (A), Ruopp, Foley, Bast, Cullen, Baum – Cooper (A), Lake, Gilbert – Butcher, Conway, Goodwin (C) – Angeli, Owre, McAuley – Soy, Long (TS).

Hosté: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Doudera, Zahradníček, Čukste, Ročák, Jeřábek, Zeleňák – Růžička (A) (TS), Vrána (C), Roman – Svačina, Hudáček, Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Hrehorčák – Lyszczarczyk.

Schukies (GER), Dalton (GBR) – Rodger (GBR), Fraley (GBR).

SSE Arena, Belfast, Velká Británie

3102 diváků

Domácí: 25:48. Honka, 38:33. Brannstrom, 39:06. Tyrvainen, 44:29. Komarov, 57:05. Shinnimin

Hosté: 18:41. Krejčík, 36:50. Konečný

Domácí: Lassinantti (Ward) – Gustafsson, Sellgren, Engsund, Honka, Sjalin, Pyrochta, Andersson – Komarov, Connolly, Shinnimin – Brannstrom, Tyrvainen, Emanuelsson – Komarek, Froberg, Rask – Kant, Mattson, Berglund – Mužík.

Hosté: Kovář (Kořenář) – Krejčík, Moravčík, Polášek, Mikliš, Němeček, Jandus, Jurčina, – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, G. Thorell, Kaše – Buchtele, Přibyl, Forman – Konečný, Vitouch, Dvořáček.

Stricker, Bjork – Lundgren, Jonsson.

2845 diváků

Domácí: 15:00. Akeson, 27:14. Luke, 32:20. Schönbrauer, 38:14. Adam, 57:59. Schönberger

Hosté: 17:19. Elie, 32:49. Nygard

Domácí: Miska (Bugl) – Brandt, Daschner, Manning, Scheid, Bourque, Kohl, Klein, Lampl – Leier, Zengerle, St. Denis – Schönberger, Brunnhuber, Turnbull – Eckl, Adam, Akeson – Tuomie, Samanski, Lipon

Hosté: Tomkins (Hildeby) – Lindroth, Pokka, Lennström, Nyström, Göransson, Tornberg, Bergqvist – Nygard, Johansson, Lindqvist – Nilsson, Elie, Aslund – Jakobsson, Ejdsell, Viksten – Lawer, Westfält, Björklund

Baca, Hunnius – Heffner, Hofer

Domácí: 41:56. Ikonen

Hosté: 03:12. Raffl, . Bourke

Domácí: Langhamer (Málek) – Parikka, Lancaster, Jokipakka, Mašín, Lööf, Latvala, Czuczman, Airola – Suomi, Sebok, Oden – Nyman, Tikka, Ikonen – Haapala, Kontiola, Tuulola – Ruokonen, Mäntykivi, Räty.

Hosté: Tolvanen (Kickert) – MacWilliam, Lewington, Robertson, Genoway, Stapelfeldt, Schreier, Maier, Steffler – Raffl, Nissner, Schneider – Baltram, Bourke, Thaler – Huber, Wukovits, Hochkofler – Harnisch, Auer, Predan.

Magnusson, Heikkinen – Hautamaki, Sormunen

Nokia Arena, Tampere

Domácí: 02:07. Bristedt, 20:54. Stránský

Hosté: 04:38. Lindström, 17:30. Hugg, 55:49. Jonsson, 58:43. Wingerli, 59:59. Hugg

Domácí: Aeschlimann (Senn) – Jung, Nygren, Dahlbeck, Fora, Paschoud, Egli D. – Nordström, Corvi, Ambühl – Bristedt, Rasmussen, Stránský – Schmutz, Prassl, Frehner – Canova, Simic, Knak – Egli, Wieser.

Hosté: Lindvall (Hellnemo) – Olsson, Pudas, Lundberg, Salomonsson, Nilsson, Granberg, Forsfjäll – Wingerli, Lindholm P., Lindström J. – Möller, Jonsson, Hugg – Kühnackl, Lindström L., Lindholm M. – Stenman, Robertsson, Sundsvik – Sandberg.

Christensen, Štolc – Cattaneo, Stalder

Vaillant Arena

Domácí:

Hosté: 02:03. Huuhtanen, 18:06. Pitkänen, 29:28. Jormakka

Domácí: Sørensen (Lillie) – Koch, Drugge, Carstensen, Knudsen, Nielsen, Carroll, Frederiksen, Boesen – Jul Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Spelling, Bjorkstrand, Gooch – Ladehoff, Rollin Carlsson, Hojbjerg – Nielsson, Marcussen, Anker.

Hosté: Tuohimaa (Silvennoinen) – Nässen, Larsen, Häkkilä, Lundgren, Romppanen, Zábranský, Forsblom, Peltomäki – Jormakka, Immonen, Aaltonen – Kovařčík O., Kovařčík M., Huuhtanen – Puistola, Pitkänen, Tuomaala – Piitulainen, Batna, Oden.

E. Druseiks, K. Nielsen – A. Ankerstjerne, F. Andersen.

Cool East Arena

Domácí:

Hosté: 38:46. Sprunger, 41:10. Marchon, 59:36. Bertschy

Domácí: Holm (Partanen) – Ulriksen, Lefebvre, Rokseth, Klavestad, Sveum, Aarthun, Higson – Bittner, Gervais, Mauldin – Hoff, Beck, Karlsen – Kissel, Paulsen, Kristiansen – Faret, Hurrod, Strandborg, Henriksen

Hosté: Hughes (Berra) – Jecker, Gunderson, Vainio, Diaz, Dufner, Sutter, Scheidegger, Chavaillaz – Marchon, Desharnais, Sprunger – Jörg, Walser, Rossi – Mottet, Bykov, Bertschy – Kuokkanen, Schmid, Binias

Eriksson, Hansen – Sostumoen, Waldejer

DNB Arena, Stavanger, Norsko

Domácí: 08:06. Lanzinger, 10:54. Collins, 48:28. Wallenta, 49:22. Desjardins, 58:24. Lindner, 59:56. Collins

Hosté: 15:45. Polák, 45:04. Polák

Domácí: Lamoureux (Schmidt) – Després, Kulda, Lindner, Mattinen, Joslin, Payr, Urbanek, Geifes – Grafenthin, Collins, Lanzinger – Sabolič, Desjardins, Tomaževič – Rebernig, Rauchenwald, Richter – Tschurnig, Moderer, Wallenta.

Hosté: Stojanovic (Zabolotny) – Ježek, Kinnunen, Gula, Šaur, Husák, Doetzel, Dziurdzia – Kasperlík, Rác, Sawicki – Račuk, Němec, Michalski – Csamango, Arrak, Brynkus – Wronka, Polák, Sointu.