Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Ilves : Salzburg - 11. září 2022   15:00

Salzburg

To byla ode mě poslední informace z tohoto utkání, děkuji všem za pozornost a už za chvíli se budu těšit u online textového přenosu mezi Villachem a Krakovem. Do té doby na počtenou!
Napínavé utkání až do samotného konce je úspěšně za námi! V samostatných nájezdech jsme viděli obrovské drama, Salzburg vedl už o dvě branky, ale domácí Ilves skóre otočil. Hokejisté z Rakouska nakonec vyrovnali zásluhou Bourkeho, který si zároveň připsal rozhodující trefu. Suma sumárum, Salzburg vítězí nad Ilvesem Tampere 2:1 po samostatných nájezdech a odváží si domů cenné dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým EC Red Bull Salzburg. Samostatné nájezdy rozhodla až devátá série, ve které si připsal rozdílovou branku TROY BOURKE. Ten vykoupal domácího brankáře a přisoudil svému týmu bonusový bod navrch.
Samostatné nájezdy začínají.
Je to jasné, o vítězi dnešního utkání musí rozhodnout až samostatné nájezdy, které startují za několik málo okamžiků.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:54'
Ilves chce rozhodnout, ale přes dva bránící hráče před brankou se do střelecké příležitost neprotlačil. Je to jasné, za malou chvíli uvidíme nájezdy.
64:41'
Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas na poradu a do konce prodloužení zbývá ještě devatenáct vteřin. Tolvanen se už chystá v brance.
64:28'
Poslední minuta prodloužení. Domácí odvolali Langhamera z jeho pracoviště a Tolvanena posléze snad zachránila tyčka.
63:49'
Bourke nebyl v dobré pozici a raději vyjel z útočného pásma. O pár vteřin později ztratil kotouč z hokejky a domácí byli blízko rozhodujícímu gólu.
63:28'
Domácí hokejisté mají kotouč na hokejkách a po delší době se přesunuli na druhou stranu kluziště. Tam však hosté zapracovali a obránce Robertson míří dopředu.
62:15'
Benjamin Nissner se tlačil do zakončení po levé straně kluziště, ale přes bránícího protihráče se ke střele nedostal.
62:00'
Dominik Mašín si sebral kotouč v obranném pásmu a schoval se za svou brankou. Domácí hokejisté mezitím poslali na ledovou plochu další čerstvé síly.
61:39'
Peter Schneider se přemístil s kotoučem do útočného pásma, kde se tlačil do zakončení, které mu ovšem nebylo podle představ. Hra pokračuje dál.
60:50'
Haapala udělal zpětný oblouk do obranného pásma, odkud domácí hokejisté založili rychlou protiakci. Ta však ztroskotala na útočné modré čáře.
60:28'
Jako první se do útočného pásma podívali hosté, kteří na nic nečekali a okamžitě ohrozili domácího brankáře. Langhamer si zkontroloval puk.
60:01'
Trojice hráčů na každé straně je už připravena na zahájení prodloužení, které startuje za pár vteřin.
Základní hrací doba je minulostí, domácí Ilves dotáhl skóre zásluhou Joony Ikonena, který nedal Tolvanenovi šanci zasáhnout. Uvidíme, zda o vítězi utkání rozhodne prodloužení či až samostatné nájezdy.
60:00'
59:48'
Čas se rychle krátí. Jokipakka rozehrával na své spoluhráče ve středním pásmu, kde byla hostující obrana připravena a odrazila další atak z domácí strany.
59:08'
Poslední minuta třetí třetiny, vypadá to, že půjdeme do prodloužení. Mezitím se domácí hokejisté dostali do útočného pásma, kde však Tolvanena neohrozili.
58:24'
Domácí mohli rozhodnout. Ikonen se prohnal do útočného pásma a svou střelou z křídla prověřil pozornost brankáře Tolvanena. Hostující gólman puk vyrazil.
57:54'
Schneider si udělal prostor na modré čáře a zkusil okamžitě vypálit. Jeho rána nebyla ovšem přesná a hra pokračuje dál.
57:43'
Airola si dojel kotouč za brankou a domácí hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude pro změnu před Markem Langhamerem.
57:09'
Peter Hochkofler nezpracoval prudkou přihrávku od svého spoluhráče, což znamená jediné. Hra se po zakázaném uvolnění hostí vrátí zpět před Tolvanena.
56:24'
Peter Schneider tlačil do zakončení v útočném pásmu, ale rána hostujícího kanonýra nebyla nikterak přesná. Hra pokračuje v útočné zóně hostující družiny.
56:02'
Troy Bourke vyfasoval od rozhodčích napomenutí na vhazování, které se muselo opakovat. Nyní se zdá být vše v pořádku, hra může znovu pokračovat.
55:48'
Hosté ustáli krušné chvíle v obranném pásmu a Suomi v závěru přesilové hry nastřelil pouze Tolvanena. Ten v posledních minutách opravdu podržel svůj tým.
55:13'
Neuvěřitelnou tutovku měl na hokejce Petri Kontiola, který v luxusní pozici trefil snad přesouvajícího se Tolvanena. Skóre se nemění.
54:43'
Eemeli Suomi si zpracoval přihrávku a domácí mohli kombinovat. Haapalovi se však namotal puk na čepel a domácí útočník nemohl střílet. Škoda pro domácí.
53:53'
Pozor na zadní vrátka. Hosté se ve dvou dostali do útočné akce, ale střela z levé strany nakonec nebyla nikterak přesná. Hra pokračuje dál.
53:44'
A je to obránce Tyler Lewington (SLZ), který stráví několik následujících okamžiků po boku časoměřičů. Hostující bek vyfasoval "dvojku" za zásah do oblasti hlavy a krku.
53:28'
Lancaster nahazoval kotouč do hloubi útočného pásma a domácí jsou snad poprvé ve třetí třetině znovu ve velkém tlaku. Navíc se bude znovu vylučovat.
52:39'
Baltram přimáčkl na mantinel jednoho ze svých protihráčů, ale domácí hráči se přeci jen ještě udrželi na puku a mezitím prostřídali své síly na ledové ploše.
51:35'
Predan urputně bojoval o puk za soupeřovou brankou, ale ke kotouči se již nedostal. O pár vteřin později nepřešli domácí do útoku přes pozornou obranu hostí.
50:35'
Tohle bylo těsné. Jani Nyman se prokličkoval až před branku, ale poté nedokázal uklidit touš za ležícího Tolvanena. Škoda pro domácí.
50:24'
Hra je znovu po pár vteřinách přerušena, za malou chvíli se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře. Salzburg vyměňuje své síly na ledové ploše.
50:20'
Rozhodčí přerušuje hru, píská se zakázané uvolnění hostí. Hra se za malý okamžik vrátí zpátky před brankáře Tolvanena, konkrétně k jeho pravici.
49:56'
Paul Lukas Stapelfeldt se dostal k doraženému kotouči a svou následnou střelou nemířil přesně. Kotouč nakonec končí až v ochranné síti.
49:20'
Aljaz Predan vybojoval puk pro své spoluhráče, kteří však přihrávku na modré čáře nezpracovali a kotouč pro změnu letí až na druhou stranu k Tolvanenovi.
48:45'
Schneider střílel prudce z levého kruhu pro vhazování a nikdo nevěděl, kde je kotouč. Ten má zřejmě ve své moci brankář Langhamer a hra je znovu přerušena.
48:17'
Ikonen může se spoluhráči vystřídat, když jeho formace vyhodila znovu přes všechny čáry na druhou stranu kluziště. Tolvanen znovu pomáhá s rozehrávkou.
47:34'
Bourke předal těsně před útočnou modrou čárou kotouč spoluhráči a hosté zavítali do pásma. Mašín ovšem zapracoval a vyhodil touš na druhou stranu kluziště.
47:10'
Domácí hokejisté se na úvod svého oslabení bez obtíží osvobodili a hosté musí založit novou akci až zpoza vlastní klece, kterou dnes hájí Tolvanen.
46:46'
Sudí má zdviženou pravici a chystá znovu vylučovat. Na trestnou lavici usedl domácí Henrik Haapala (ILV), jenž obdržel dvě trestné minuty za krosček.
46:18'
Aate Tolvanen posunul kotouč za brankou svému spoluhráči a pomohl obráncům s rozehrávkou. Puk nakonec končí až na druhé straně v rohu kluziště.
45:51'
Domácí hokejisté přesunuli hru na druhou stranu kluziště, kde se však s kotoučem na hokejkách dlouho neudrželi. Hra se přelévá ze strany na stranu.
45:40'
Balazs Sebok neuspěl na vhazování a prudká rána Lewingtona od modré čáry zaměstnala brankáře Langhamera.
45:21'
Aljaz Predan dojížděl kotouč v rohu útočného pásma, kde byli domácí obránci úspěšnější a posílají puk zpátky na druhou stranu kluziště.
44:39'
Urputný souboj o kotouče v rohu kluziště vyzněl lépe pro domácí celek, který vyvezl puk alespoň do neutrální zóny. Oba celky posílají na led čerstvé síly.
44:14'
MacWilliam si zpracoval kotouč na modré čáře, ale hosté se už do další dobré kombinace v útočném pásmu nedostali. Domácí hokejisté včas zapracovali.
43:40'
Florian Baltram ještě zůstal usazený v útočném pásmu společně se svými spoluhráči, ale následná střela z levého kruhu pro vhazování nebyla přesná.
43:28'
Lewingtonova prudká rána od modré čáry zaplula přesně do lapačky domácího brankáře, který zároveň přerušil hru.
42:51'
Domácí hokejisté herně pookřáli a už znovu kroužili v útočném pásmu. Tam však byli hosté připravení a Tolvanen tentokrát nemusel řešit vážnější nebezpečí.
41:56'
Tým Ilves právě vstřelil branku! Pozor, máme tu gól ve vlastním oslabení! JOONA IKONEN vystihl nepřesnou hostující rozehrávku a čtyři vteřiny před návratem vyloučeného spoluhráče vyrovnává. Tolvanen neměl šanci na zákrok. Asistence: Dominik Mašín.
41:35'
Přesilová hra hostí rychle utíká. Salzburští hokejisté se dokázali usadit před Langhamerem, kterého však nepřekonali a kotouč letí zpátky k Tolvanenovi.
40:44'
Jeden z hostujících hráčů založil se svým spoluhráčem útočnou akci po pravé straně kluziště, kde však byli domácí připravení. Langhamer nemusel zasahovat.
40:10'
Hosté rozehráli svou přesilovou hru vhazováním ve středovém kruhu, ale domácí hokejisté posílají kotouč až na druhou stranu kluziště k Tolvanenovi.
40:01'
Hráči už krouží po ledové ploše Nokia Areny, třetí třetina startuje za několik okamžiků.
Další třetina začne přibližně v 16:36 hodin.
Také druhá třetina je úspěšně za námi. Po skončení druhé části se na ledě strhla mešní rozmíška mezi hráči, která však nepřinesla nic dramatického. Oba týmy míří do kabin a oproti první třetině jsme v té druhé žádnou branku neviděli. Salzburg tak stále vede v Tampere 1:0.
40:00'
40:00'
V samotném závěru druhé třetiny ještě vyfasoval menší dvouminutový trest Eemeli Suomi (ILV) a hosté si po přestávce zahrají klasickou početní výhodu.
39:51'
Bourke nepřesně přihrával a jeden z domácích hráčů střílel z bezprostřední blízkosti. Brankář Tolvanen zasáhl.
39:07'
Poslední minuta druhé třetiny. Hosté se nemohli vymanit z obranného pásma, čehož mohli domácí využít. Kolotoč přihrávek však kýžené ovoce nepřinesl.
38:05'
Hosté jsou v plném počtu, ani tahle přesilová hra nebyla gólově využita. Tuulola snad dvakrát pálil ze své pozice na kruhu, leč neúspěšně. Hra pokračuje dál.
37:24'
Lancaster zastavil jedoucí kotouč směrem ven v útočného pásma a domácí mohli pokračovat v kombinaci. Hosté však případné střely úspěšně blokují.
36:48'
Jeden z hostujících hráčů zapracoval svou hokejkou u mantinelu a obránce Jokipakka musel couvat pro puk zpátky do středního pásma. Hosté se brání úspěšně.
36:04'
Nissner je sice zpátky na ledové ploše, ale hosté se budou znovu bránit. Vyloučených hráčů přibývá a trest za hráčskou lavici jede odpykat Troy Bourke (SLZ).
35:23'
Schneider vystihl domácí souhru a bekhendovým pokusem osvobodil svůj celek od dalšího nebezpečí. Hosté tohle oslabení už zřejmě ustojí v klidu.
35:12'
Lancaster střílel od modré čáry a Tolvanen nevěděl, kde má kotouč. Ten nakonec vyplaval až v rohu kluziště, kde pokračuje tlak z domácí strany.
34:54'
Tahle přesilová hra domácím hokejistům znovu příliš nedaří. Hostující čtveřice zatím brání pozorně a nepouští soupeře do výraznějších příležitostí.
34:17'
Petri Kontiola posunul kotouč na svého spoluhráče v prostoru modré čáry, ale hosté byli znovu velmi dobře připravení a posílají puk na druhou stranu kluziště.
33:41'
Nissner vybojoval kotouč pro spoluhráče, ale sudí signalizují další nedovolený zákrok. Na trestnou lavici usedá právě Benjamin Nisser (SLZ) za nedovolené bránění.
33:09'
Hosté hrají v plném počtu a tahle přesilová hra nebyla z domácí strany vůbec špatná. Tolvanen kryje další střelu domácích a hra je na chvíli přerušena.
32:14'
Tohle bylo zajímavé. Jokipakka posunul kotouč do strany Haapalovi, jehož ránu zápěstím zastavil přesouvající se Tolvonen.
31:44'
Jyrki Jokipakka vyslal střelu od modré čáry, ale rána domácího beka nevyla přesná. Domácí hokejisté však pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu.
31:17'
Peter Schneider vyšťouchl kotouč z hokejky svému protihráči a následně se vydal napadat domácí rozehrávku. Zkušený útočník našetřil několik cenných vteřin.
31:03'
Eemeli Suomi je zpátky na ledové ploše a bude se vylučovat. Na trestnou lavici za podrážení odjíždí Andrew MacWilliam (SLZ), který oslabuje svůj tým.
30:23'
Spolupráce dvou domácích obránců nevedla k úspěchu. Už to vypadalo, že se bude pískat zakázané uvolnění, ale sudí svůj výrok zřejmě ještě přehodnotil.
29:30'
Eetu Tuulola kombinoval se svými spoluhráči a domácí se konečně udrželi delší dobu v útočném pásmu. Všechny střely ovšem skončily zablokované.
28:54'
Domácí hráči vytvořili menší závar u Tolvanena, který však odolal a následně hosté znovu posílají kotouč až na druhou stranu k brankáři Langhamerovi.
28:17'
Hosté se podobně jako v předchozím oslabení i nyní zatím brání velmi úspěšně. Stapelfeldt se svou letkou vyhodil puk a následně mohl v klidu vystřídat.
27:47'
Suomi se společně se svými spoluhráči nedokázal usadit v útočném pásmu a domácí obránce se musí vrátit pro kotouč až do obranného pásma k Langhamerovi.
27:35'
Joonas Oden ztratil helmu a bude se vylučovat. Obránce Denis Robertson (SLZ) vyfasoval od sudích menší trest za hrubost a už sedí na lavici hanby.
26:48'
Hosté vyšťourali kotouč u mantinelu a Mäntykivi se rozhodl střílet z osy kluziště. Tolvanen ještě zkontroloval kotouč.
26:32'
Eetu Tuulola nemohl pokračovat ve své útočné akci podél mantinelu, jelikož sudí zřejmě odpískal postavení mimo hru. Následuje další komerční přestávka.
26:09'
Domácí hokejisté si vzali kotouč do obranného pásma po vyhraném vhazování ve středním pásmu. Hostující celek předvádí znovu úspěšné napadání.
25:30'
Eemeli Suomi si už najížděl do samostatného úniku, ale přihrávka přes střední pásmo byla příliš prudká. Hra pokračuje dál.
24:57'
Santeri Airola se vrátil zpátky do obranného pásma pro kotouč a domácí mohli podniknout rychlý protiútok. Hostující obrana je dnes zatím pozorná.
24:17'
Salzburští hokejisté hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše, domácí svou přesilovku nevyužili. Mezitím Bourke bojoval o kotouč u mantinelu, leč neúspěšně.
23:30'
Ani nyní se domácím borcům příliš nedařilo. Jeden z nich nezpracoval prudkou přihrávku na levou stranu a hosté se v dalších vteřinách osvobozují.
22:50'
Hráči v zelených dresech se však nedokážou usadit před hostujícím brankářem, natož založit nějakou rychlou kombinaci. Hosté se zatím v klidu brání.
22:03'
Haapala byl faulován a obránce Tyler Lewington (SLZ) vyfasoval dvě trestné minuty za hrubost. Domácí hokejisté budou hrát další přesilovou hru v utkání.
21:46'
Neskutečné! Les Lancaster ujížděl do úniku a následně se ještě dostal k dorážce, která však skončila na tyčce.
21:05'
Chay Genoway střílel od modré čáry, ale rána hostujícího obránce nebyla přesná. Langhamer měl zakrytý výhled, ale nakonec nemusel zasahovat.
20:30'
Teď ovšem střílel velmi nebezpečně útočník Schneider, jehož rána nebyla přesná. V dalších vteřinách se domácí hokejisté osvobozují a hra pokračuje dál.
20:25'
Hosté ještě dohrávají svou přesilovou hru z konce první třetiny. Zatím se však nedokážou na delší časový úsek usadit v útočném pásmu před Langhamerem.
20:01'
Hráči jsou zpátky na ledové ploše, utkání může pokračovat.
Další třetina začne přibližně v 15:50 hodin.
Úvodní dějství je úspěšně za námi a kromě několika šancí zejména na hostující straně jsme viděli jednu branku. Tu připravil svou přesnou přihrávkou Schneider, který našel Thomase Raffla a rakouský kanonýr se v prostoru před brankou již nemýlil. Pokud chtějí domácí hokejisté pomýšlet dnes na body, budou muset v útočném pásmu zabrat.
20:00'
19:57'
Salzburští hokejisté se však do nějaké další gólové příležitosti už nedostali a hra se momentálně odehrává ve středním pásmu. První třetina tedy pomalu končí.
19:32'
Tak pozor. Obránce Les Lancaster (ILV) nakonec vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za krosček a hosté si zahrají další přesilovou hru.
19:32'
Hosté byli na konci první třetiny aktivní a jeden z nich se ještě zřejmě střetl v brankovišti s Langhamerem, který je po kontaktu trochu otřesený. Vše ale bude v pořádku.
19:06'
Obrovský závar u Langhamera! Kotouč nakonec vyplaval v mezikruží a Schneider se opřel do střely. Domácí gólman zasáhl.
18:41'
Hra je znovu přerušena. Troy Bourke nemohl pokračovat v útoku, když se píská postavení mimo hru. Na ledovou plochu míří elitní formace Salzburgu.
18:32'
Eetu Tolvanen musel být v pohotovosti a sudí následně ukazují zřejmě přihrávku rukou. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostujícího Salzburgu.
18:11'
Jeden z posledních útoků ze strany hostí. Hubner se rozhlédl a následně vyslal propagační pokus od mantinelu. Langhamer kotouč viděl a ukryl jej v lapačce.
17:50'
Haapala našel na modré čáře Löofa, který však nejprve nezpracoval kotouč a posléze si na střelu netroufl. Hosté vzápětí sbírají kotouč na své hokejky.
17:20'
První třetina se blíží ke konci. Lewington byl připravený střílet od modré čáry, ale hostující bek se k puku už nedostal.
16:49'
Mašínova letka nemohla pokračovat v útočném pásmu, když rozhodčí viděl postavení mimo hru a píská. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
16:30'
Dominik Mašín našel v obranném pásmu spoluhráče a český obránce následně počkal na své spoluhráče. Hosté však výborně rozehrávku napadají.
15:28'
Les Lancaster se přihrávkou svému spoluhráči zbavil napadajícího Schneidera, ale domácí se už ke střele nedostali. Tohle oslabení Salzburg ustojí.
14:46'
Jeden z hostujících hráčů se včas vrátil do obranného pásma a svižným vyhozením poslal pozdrav až na druhou stranu. Langhamer pomáhá s rozehrávkou.
14:05'
Henrik Haapala servíroval kotouč svým spoluhráčům do dobrých střeleckých pozic, ze kterých se však domácí hokejisté neprosadili. Hosté odolali.
13:34'
První přesilová hra pro domácí tým. Na trestnou lavici zavítal střelec zatím rozdílové branky Thomas Raffl (SLZ), jenž obdržel dvě minuty za držení.
13:16'
Teď se ovšem opřel do střely domácí Nyman, kterému ale střela příliš nesedla, což byla pro domácí celek velká škoda.
12:40'
Domácí hokejisté podnikli rychlý útočný výpad středem kluziště, ale hosté byli připravení na svých místech a nedovolili domácím borcům dostat se do šance.
12:01'
Trenéři během komerční pauzy sdělili své postřehy a především pokyny směrem ke svým svěřencům. Budeme pokračovat vhazováním v neutrální zóně.
12:01'
Máme tu další komerční přestávku, byť to chvíli navíc vypadalo, že rozhodčí signalizuje příliš mnoho hráčů ze strany domácích. Vylučovat se však nebude.
11:42'
Matias Mäntykivi byl chvíli usazen se svou útočnou letkou v pásmu soupeře, nicméně domácí hokejisté se k nějaké výraznější střele už nedostali.
11:11'
Predan nejprve nedosáhl na prudkou přihrávku od spoluhráče a posléze střílel Harnisch. Langhamer byl připravený na svém místě.
10:36'
Luca Auer byl v dobré střelecké pozici v útočném pásmu, ale hostující útočník se nakonec ke střele nedostal. Langhamer tentokrát nemusel zasahovat.
10:23'
Jokipakka uklidnil hru v obranném pásmu a vyslal své spoluhráče dlouhou přihrávkou do útoku. Tam ovšem nikdo v zeleném dresu nebyl, hra pokračuje dál.
09:34'
Peter Hochkofler se prohnal s kotoučem po levé straně do útočného pásma a následně prověřil pozornost domácího brankáře. Ten bez problémů puk vyrazil.
09:05'
Florian Baltram se dostal až před branku a následně prověřil Langhamera svou bekhendovou střelou. Hra je přerušena.
08:49'
Troy Bourke svým dobrým napadáním získal kotouč pro svůj celek a hosté mohou ještě kombinovat v útočném pásmu před brankářem Langhamerem.
07:48'
První vážnější zákrok hostujícího Tolvanena. Eetu Tuulola vyslal jedovatou ránu z pravého kruhu, která však nebyla gólově přesná.
07:40'
Centr první elitní formace hostí se probíjel do útočného pásma, kde měl ke kotouči příliš daleko a poslední domácí obránce bez velkých problémů získal puk zpět.
07:18'
Nissner neuspěl na vhazování, ale i přesto se hosté dostali do útočného pásma. Schneider ještě bojoval o kotouč, který se mu však zamotal mezi bruslemi.
06:59'
Teď byli domácí hokejisté příliš netrpěliví a rozhodčí píská postavení mimo hru domácího celku. Za malou chvíli se bude opět vhazovat ve středním pásmu.
06:20'
Balazs Sebok se natáhl svou hokejkou po kotouči a domácí hokejisté poprvé v utkání zůstali chvíli usazeni v útočném pásmu. Nic z toho však nebylo.
05:44'
Salzburští hokejisté ještě udrželi na chvíli hru v útočném pásmu, kde však dlouho nezůstali a domácí hokejisté získali puk zpátky na své hokejky.
05:14'
Tolvanen vyjel ze svého pracoviště rozehrál na své spoluhráče. Ti ovšem pouze tečovali kotouč do útočného pásma a raději odjeli prostřídat své síly.
04:47'
Tohle bylo těsné! Benjamin Nissner vyslal prudkou střelu z levého kruhu a kotouč orazítkoval pravou tyčku.
04:09'
Schreier se svou formací zavítal do útočného pásma a následně prudce vypálil od modré čáry Stapelfeldt. Langhamer odolal.
03:54'
MacWilliam nezpracoval prudkou přihrávku v obranném pásmu a musel rychle couvat zpátky. Hostující obránce však celou situaci bez obtíží zvládl.
03:12'
Salzburg právě vstřelil branku! Hosté svou první přesilovou hru využívají a jdou do vedení. Schneider zvedl hlavu a našel na ose kluziště připraveného THOMASE RAFFLA, který bez obtíží usměrnil kotouč do sítě. Domácí musí dotahovat. Asistence: Peter Schneider, Benjamin Nissner.
02:54'
Peter Schneider kombinoval se svým spoluhráčem, ale odražený kotouč zkontroloval svým přesným pohledem domácí brankář Langhamer. Hra pokračuje.
02:40'
Bude se poprvé vylučovat. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici domácí Aku Räty (ILV) a hosté si zahrají svou první přesilovou hru v utkání.
01:51'
Jokipakka uklidnil hru za svou brankou a domácí hokejisté založili rychlou útočnou akci. Ta však skončila u mantinelu v obranném pásmu hostujícího týmu.
01:12'
MacWilliam nahazoval puk od modré čáry a následně ještě střílel Schneider! V obou případech dokázal Langhamer zasáhnout.
00:51'
Jarkko Parikka rozehrál rychle na svého spoluhráče a kotouč se dostal až na druhou stranu kluziště. Tam byli připravení hostující obránci z Rakouska.
00:10'
Hosté vyhráli úvodní vhazování a jeden z hráčů nahodil kotouč do útočného pásma. V osobním souboji u mantinelu byli hosté aktivní, ale střela mířila mimo branku.
00:01'
Hráči jsou připraveni ve středovém kruhu na úvodní vhazování, utkání může odstartovat.
Ještě jednou přeji všem příjemné a zároveň trochu zamračené nedělní odpoledne u sledování hokejové Ligy mistrů. Utkání mezi Ilvesem Tampere a Salzburgem startuje přesně v 15.00 hodin a vy si níže může přečíst sestavy obou celků pro dnešní mač. Příjemnou zábavu.

Ilves Tampere: Langhamer (Málek) – Parikka, Lancaster, Jokipakka, Mašín, Lööf, Latvala, Czuczman, Airola – Suomi, Sebok, Oden – Nyman, Tikka, Ikonen – Haapala, Kontiola, Tuulola – Ruokonen, Mäntykivi, Räty.
Trenér: Jouko Myrrä

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – MacWilliam, Lewington, Robertson, Genoway, Stapelfeldt, Schreier, Maier, Steffler – Raffl, Nissner, Schneider – Baltram, Bourke, Thaler – Huber, Wukovits, Hochkofler – Harnisch, Auer, Predan.
Trenér: Matt MacIlvane

Rozhodčí: Magnusson, Heikkinen – Hautamaki, Sormunen.
Krásné nedělní odpoledne u dalšího pokračování hokejové Ligy mistrů. Bitvy v základních skupinách jsou již v plném proudu a dnes se společně zaměříme na odvetu mezi Tampere a Salzburgem. Utkání v základní skupině E startuje přesně v 15.00 hodin, buďte u toho s námi!
Salzburg neprožívá úplně špatný ročník Ligy mistrů. Rakouští hokejisté v každém ze tří odehraných utkání bodovali, dvakrát dokonce utkání dovedli až do vítězného konce. Rakouský tým nejprve vyzrál na Stavanger v poměru 3:2 v prodloužení, následně sice nezvládl domácí bitvu se svým dnešním soupeřem 2:3 znovu v prodloužení, ale naposledy vyloupil norský Stavanger. Salzburští hokejisté vstřelili tři branky, které stačily na celkové vítězství 3:2.
Ilves Tampere odehrál dosud tři utkání v letošním ročníku Ligy mistrů a dvakrát musel skousnout porážku. V každém ze tří zmiňovaných utkání se však jednalo o velmi vyrovnané výsledky. Finský celek nejprve nestačil na švýcarský Fribourg těsně 2:3, ale posléze si spravil chuť, když porazil Salzburg na jeho ledě 3:2 v prodloužení. Naposledy však hokejisté z Finska vyšli bodově i gólově naprázdno, když klopýtli v domácí odvetě proti Fribourgu, tentokrát 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.