Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Davos : Skellefteå - 11. září 2022   16:30

Skellefteå
04:38' Lindström   • 17:30' Hugg   • 55:49' Jonsson   • 58:43' Wingerli   • 59:59' Hugg
Davos
Christensen, Štolc – Cattaneo, Stalder
Vaillant Arena
Skellefteå

Dlouho to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, ale Skelleftea nakonec vstřelila v posledních pěti minutách tři branky a rozhodla o svém vítězství. Bere tak důležité tři body do tabulky skupiny H.

Děkuji za sledování online přenosu a přeji příjemný zbytek neděle.
59:59'
Skellefteå právě vstřelila branku!
RICKARD HUGG trefuje v poslední vteřině střelou přes celé hřiště prázdnou domácí branku a pečetí vítězství Skelleftey. Bez asistence.
59:44'
Puk končí po vyhození jednoho z hostů mimo hrací plochu, ale rozhodčí signalizují teč a vylučovat se nebude.
59:25'
Hosté dostávají puk do středního pásma.
58:55'
Aeschlimann míří na střídačku, Davos to zkouší v šesti.
58:43'
Oddechový čas domácího týmu.
58:43'
A je možná rozhodnuto! ANDREAS WINGERLI využívá přesilovku a švédský tým má minutu a sedmnáct vteřin před koncem dvoubrankový náskok. Wingerli si sjel od mantinelu na kruh a trefil se přesně k tyči. Asistence: Oskar Nilsson.
58:27'
Hosté hrají přesilovku a drží se v útočném pásmu.
58:12'
Vyloučení v týmu HC Davos:
Egli – 2 min., sekání.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:38'
Mohlo být vyrovnáno! Nördstrom trefil z prostoru mezi kruhy tyč Lindvallovy branky.
55:49'
Rychlá kombinace hostů na jeden dotek okamžitě po buly končí gólem. JONATHAN JONSSON stál na jejím konci a zamířil přesně k tyči. Přemisťující se Aeschlimann tentokrát neměl nárok. Asistence: Rickard Hugg, Filip Sandberg.
55:42'
Anton Olsson střílel od modré, pokus nashvillského prospekta ale Aeschlimannovi příliš starostí nenadělal.
55:00'
Opatrný hokej ve třetí třetině pokračuje, do jejího konce zbývá pět minut.
53:29'
Egli posílal puk z otočky před švédskou branku, hosté ale dobře vyčistili prostor před svým brankářem.
51:20'
Wiesera zastavuje v přechodu do útočného pásma postavení mimo hru.
49:04'
Střela Joakima Lindströma byla nebezpečně tečována přímo před Aeschlimannem, švýcarský gólman byl na svém místě.
48:02'
Krátce po skončení početní převahy se do zakončení ještě tlačili Egli a Knak, ale Lindvall uhájil svoji branku.
47:54'
Stenman se vrací na led, hosté se ubránili. Největší šanci měl v závěru Stránský, ale jeho střelu z první zblokoval Salomonsson.
47:04'
Egli schytal ihned po buly střelu od Wingerliho přímo do tváře a okamžitě odchází do útrob stadionu.
47:01'
Zakázané uvolnění Davosu v přesilovce.
46:25'
Hosté se osvobozují a posílají puk až k Aeschlimannovi.
45:54'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK:
Stenman – 2 min., hákování.
45:28'
Domácí dostali na chvíli svého soupeře pod tlak, ale nakonec se povedlo vyvézt puk Sundsvikovi.
44:38'
První minuty třetí třetiny jsou hodně opatrné, žádný tým nechce za nerozhodného stavu udělat chybu.
41:41'
Linus Lindström pálil z pravého kruhu, švýcarský gólman připravený.
41:10'
Zakázané uvolnění Davosu, hra se stěhuje před Aeschlimanna.
40:01'
Domácím se povedlo hned v úvodu prostřední části využít přesilovku pět na tři a vyrovnat, od té doby jsme branku neviděli, přestože oba týmy měly několik příležitostí. Další třetina začne přibližně v 18:35.
40:00'
39:42'
Wieser je zpět na ledě, domácí v plném počtu.
39:10'
Huggovu střelu Aeschlimann vyrazil, a i když následná dorážka skončila v síti, gól nemůže být uznán, protože rozhodčí těsně předtím přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
38:32'
Hugg z levého kruhu minul švýcarskou branku.
38:14'
Nilsson pálil tvrdě od modré, Aeschlimann připraven.
37:55'
Wingerliho střela byla zblokována do ochranné sítě.
37:42'
Wieser – 2 min., podrážení.
36:39'
Domácí teď opět obléhají branku Lindvalla, ale nemohou se dostat do ideální střelecké pozice.
35:31'
Nejproduktivnější hráč Skelleftey Rickard Hugg se sám postavil k trestnému střílení, ale Aeschlimann jeho pokus vytěsnil ramenem.
35:31'
Trestné střílení pro hosty! Fora fauloval unikajícího Hugga.
34:55'
Elias Salomonsson v souboji před vlastní brankou srazil k ledu jednoho ze Švýcarů, ale zdá se, že rozhodčí mladého švédského obránce, kterého letos draftoval Winnipeg, trestat nebudou.
34:40'
Domácí byli nyní dlouho usazeni v pásmu Skelleftey, jejich tlak nakonec končí střelou Bristedta a zákrokem lapačkou Lindvalla.
33:05'
Joakim Lindström se proháčkoval až před Aeschlimanna, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze švýcarského gólmana.
30:52'
Jung se vrací na led, domácí jsou kompletní.
30:36'
Wingerli v dobré pozici před brankou těsně minul.
29:53'
V oslabení se do přečíslení dva na jednoho dostala dvojice Ambühl – Prassl. Druhý jmenovaný ale neprotlačil puk mezi betony Lindvalla.
28:52'
Jung – 2 min., podrážení.
28:52'
Huggovu střelu tečoval před brankou Jonsson, ale puk končí v ochranné síti.
26:38'
Střela Fory od modré vyplavala před Lindvallem zpoza klubka těl, ale švédský gólman byl na svém místě.
26:05'
Lindvall si teď připsal dva dobré zákroky, velmi nebezpečnou možnost měl zejména Wieser, který pálil z mezikruží.
25:11'
Tak tohle nebyla vůbec povedená početní převaha, Davos se bez problémů ubránil a po většinu času držel puk daleko od své branky.
24:15'
Série přesilovek pokračuje, hosté se v té svojí ale zatím nemohou ani dostat do pásma.
23:11'
Nordström – 2 min., napadení.
22:54'
Také Lundberg se již vrací na led a hraje se po delší době v pěti na obou stranách.
21:59'
Hosté jsou ve čtyřech.
21:38'
Egliho rána těsně minula Lindvallovu branku.
21:06'
Domácí jsou opět usazeni v pásmu a pokračuje jejich dvojnásobná početní převaha.
20:54'
Davos právě vstřelil branku!
MATĚJ STRÁNSKÝ využívá přesilovou hru pět na tři parádní ránou z levého kruhu, která zapadla přesně pod břevno Lindvallovy branky. Asistence: Enzo Corvi, Magnus Nygren.
20:01'
Domácí se v první třetině plné vyloučení dostali do vedení díky Bristedtovi, ale švédskému týmu se povedlo skóre otočit. Po přestávce ale budou muset vedení hájit v dvouminutovém oslabení tří proti pěti. Další třetina začne přibližně v 17:37.
20:00'
19:54'
Hosté v problémech, po Lundbergově zásahu vysokou holí budou hrát dlouhé oslabení ve třech proti pěti.
19:54'
Lundberg – 2+2, vysoká hůl.
18:59'
Bristedt se vrací na led a domácím nyní začíná dlouhá tříminutová přesilovka po vyloučení Pudase, který za bitku dostal trest na pět minut a do konce utkání.
17:30'
Hosté se prosazují při hře čtyři na čtyři. RICKARD HUGG dostal přesnou přihrávku mezi kruhy od Nilssona a posílá švédský tým do vedení. Asistence: Oskar Nilsson, Jonathan Jonsson.
16:59'
Stránský – 2 min., hrubost,
Bristedt – 2 min., sekání.

Pudas – 5 min. + OK, bitka + 2 min., hrubost.
16:59'
Po závaru před Lindvallem se strhla potyčka, ve které byli nejaktivnější Pudas a Stránský. Český útočník se těsně předtím snažil z bezprostřední blízkosti dotlačit puk za švédského gólmana.
15:48'
Na druhé straně pálil Joakim Lindström, Aeschlimann si připisuje další zákrok.
15:27'
Domácí nyní obléhají Lindvallovu branku, nemohou se ale dostat do ideální střelecké pozice.
14:31'
Skellefteå v plném počtu.
13:21'
Möller se dostal v oslabení do brejku, ale jeho sólový únik končí na Aeschlimannovi, který jeho pokus vyrazil ramenem nad branku.
13:18'
Lindholm se vrací na led, domácí krátkou přesilovku pěti proti třem nevyužili.
12:31'
Sandberg – 2 min., sekání.
12:20'
Neskutečné sólo veterána Andrease Ambühla, který se prosmýkl přes tři hráče Skelleftey a dostal se až před Lindvalla, ale po forhendové kličce už neměl dostatek prostoru pro zakončení. Vynutil si ale alespoň faul, rozhodčí signalizuje výhodu.
11:52'
Stránský trefuje z levého kruhu tyč švédské branky!
11:18'
Lindholm P. – 2 min., sekání.
11:18'
Wingerli se ocitl sám před Aeschlimanem a pokoušel se protlačit puk mezi jeho betony, švýcarský gólman si ale prostor pohlídal.
09:41'
Nepřesná přihrávka na útočnou modrou končí zakázaným uvolněním Davosu.
08:48'
Další střelecký pokus Junga, tentokrát ho hosté zblokovali.
08:38'
Na druhé straně pálil Jung, ale Lindvall si s jeho pokusem od modré poradil.
08:12'
Pudasova střela z pravého kruhu neprošla až k Aeschlimannovi.
07:08'
Jonsson je zpět na ledě, Švédi zkrácené oslabení zvládli.
06:01'
Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilovka.
05:08'
Po dalším vyloučení se hraje ve čtyřech na obou stranách.
05:08'
Jonsson – 2 min., nedovolené bránění.
04:38'
Hosté si s nabídnutou dvojnásobnou početní převahou poradili. Aeschlimann vyrazil střelu Nilssona pouze k JOAKIMU LINDSTRÖMOVI, a ten neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Nilsson, Lindholm M.
04:01'
Třetí vyloučení během prvních čtyř minut zápasu. Hosté budou hrát přesilovku v pěti proti třem.
04:01'
Ambühl – 2 min., sekání.
02:55'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Knak.
02:07'
Domácí hokejisté se nakonec šest vteřin před vypršením Granbergova trestu prosazují. LEON BRISTEDT se ocitl nikým nehlídaný na levém kruhu a poslal puk mezi betony Lindvalla. Asistence: Dennis Rasmussen, Marc Wieser.
01:37'
Stránského pokus byl zblokován.
01:14'
Domácí mají sice hned v úvodu zápasu početní převahu, ale zatím se jim vůbec nedaří dostat do pásma, teď dokonce posílají puk na zakázané uvolnění.
00:13'
Granberg – 2 min., vysoká hůl.
00:01'

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Jung, Nygren, Dahlbeck, Fora, Paschoud, Egli D. – Nordström, Corvi, Ambühl – Bristedt, Rasmussen, Stránský – Schmutz, Prassl, Frehner – Canova, Simic, Knak – Egli, Wieser.

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Olsson, Pudas, Lundberg, Salomonsson, Nilsson, Granberg, Forsfjäll – Wingerli, Lindholm P., Lindström J. – Möller, Jonsson, Hugg – Kühnackl, Lindström L., Lindholm M. – Stenman, Robertsson, Sundsvik – Sandberg.

Rozhodčí: Christensen, Štolc – Cattaneo, Stalder.
Skellefteå AIK

Hosté ze švédské Skelleftey jsou v tabulce ve skupiny H na druhém místě se ziskem pěti bodů. Po prohře 2:3 s Davosem porazili v prodloužení 3:2 Třinec na vlastním ledě. V pátek následovala odveta v Třinci, kde hokejisté Skeleftey vyhráli těsně 5:4. Dnes by potřebovali nutně bodovat, ale v Davosu to lehké mít nebudou. Oplatí soupeři porážku?
HC Davos

Vstup do nového ročníku Ligy mistrů Davosu vyšel velmi dobře. Ve skupině H je zatím na prvním místě tabulky s plným počtem devíti bodů a je na dobré cestě za postupem. V úvodním utkání si švýcarský celek vyšlápl na Skelefteu, když ji porazil těsně 3:2 na jejím ledě. Poté následovala dvě střetnutí s Belfastem, ze kterých vytěžil maximum. Nejprve na půdě soupeře vyhrál 6:3, doma pak úspěch navázal po výsledku 5:1. Porazí i dnes podruhé Skelefteu?
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na programu jsou další zápasy hokejové Ligy mistrů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Davos a Skellefteå AIK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.