11. listopadu 2008 • 18:25

Lener: Prohra s Curychem nám pomohla

Autor:
Slavomír Lener
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Linköpingu jdou do středečního zápasu Ligy mistrů proti Slavii povzbuzeni pondělní výhrou nad Skellefteou a návratem do čela švédské ligy.V nové klubové soutěži se svěřenci českého trenéra Slavomíra Lenera pokusí o první bodový zisk a poslední výsledky dodávají švédskému vicemistrovi sebevědomí. Nastartovala jej právě vysoká domácí porážka v Lize mistrů s Curychem 2:7, která sebrala klubu téměř všechny naděje na postup.

"Od té doby jsme v šesti zápasech v lize bodovali. Největší změna byla, že jsme před každým zápasem při zemi. Máme respekt k soupeři. Ta zkušenost nám pomohla i do zápasů v lize," řekl v rozhovoru pro ČTK Lener.

"Proti Curychu to tak nebylo. Všichni mysleli, že švýcarský tým porazíme. Nikdo z hráčů ani z okolí nechápal, co se děje, že prohráváme. Místo, aby se dalo mužstvo dohromady, tak se z toho nemohlo vzpamatovat. Přitom švýcarský hokej je kvalitní. Třeba i Slavia pak měla výhodu, že viděla, jak Curych hrál s námi."

Linköping na dobré výsledky před reprezentační pauzou navázal v pondělí a Lener je rád, že se jeho svěřenci mohli ještě před Ligou mistrů vrátit do zápasového tempa. "V první třetině bylo vidět, že jsme po pauze nebyli rozehraní," podotkl kouč.

Ví ale, že zápas se Slavií bude zase úplně jiný. "Je to vždycky o jedné povedené střele a gólu, který může rozhodnout o výsledku," uvedl Lener. S Curychem jeho tým inkasoval čtyři branky z brejků a ze zdánlivě vyrovnaného zápasu byl debakl, který zřejmě definitivně sebral týmu naděje na postup do semifinále.

Už jen teoretické šance nesvádí Linköping k propočtům, co by ještě vedlo k posunu mezi nejlepší čtveřici. "Jdeme do středečního zápasu s tím, že chceme vyhrát, i když Slavia je velmi dobrá. Je to jeden z nejlepších týmů v Evropě.

Mají dobře postavené mužstvo, na oslabení i na přesilovky," ocenil sílu soupeře. "My nemůžeme spekulovat, jestli můžeme dát Slavii víc gólů. Uvidíme, jak to ve středu dopadne a pak bude jasné, co bychom potřebovali uhrát v Curychu."

Lenerův tým se vyrovnává s nabitým programem, při účasti v Lize mistrů sehraje ve dvanácti dnech osm zápasů. Už po minulých dvou duelech v nové evropské soutěži nastoupil Linköping hned o den později k utkání v domácí lize. Na rozdíl od Ligy mistrů v obou případech slavil vítězství.

"Někdy to pomůže, když se odehraje zápas v dobrém tempu, tak se může hned druhý den hrát znova. Po utkání na Slavii jsme vyhráli na ledě Färjestadu, což není jednoduché," dodal Lener.

K dispozici už má po přestávce kompletní kádr, do sestavy se vrátil po zranění slovenský útočník Tomáš Surový. "Ještě potřebuje nějaký čas, aby se do toho dostal," řekl Lener ke comebacku ofenzivní opory.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze