10. června 2013 • 04:03

Jágr zůstane v NHL, kluby se o něj zase poperou, říká jeho agent

Autor: mir, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Komise za Příhody? Kluby reagují přehnaně, Fousek by ji měl podpořit
Kladno - Mladá Boleslav: Jágrovu nabídku přetavil v obrat Zikmund, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po 21 letech se může radovat z postupu do finále, na dosah má svůj třetí Stanley Cup. A ačkoliv se střelecky se trápí, celý Boston ho vynáší do nebes. „Stačí si otevřít zdejší největší noviny, na prvním místě sportu řeší Jágra,“ pochvaluje si hráčův agent Petr Svoboda.Když ještě střelec zlatého naganského gólu sám aktivně hrával, Jágr byl nejlepší na světě. „Všechny týmy se točily okolo něj,“ vzpomíná Svoboda.

Podle něj ale rozhodně nebude mít jeho klient nouzi o nabídky ani po letošní sezoně. Ať už dopadne jakkoliv. „Znovu se nám sejde spousta zájemců. Podívejte se: kamkoli Jarda v minulých letech přišel, mančaft zvedl. To je naprosto bez diskusí,“ vysvětluje zkušený agent.

Přesto se vkrádá na mysl opatrnější pohled. Jágra sice všude chválili, jenže déle než rok nezůstal ve Philadelphii a ještě dříve se pakoval z Dallasu. „Vlastník Stars se rozhodl pro jinou cestu a starší hráče nabídl konkurenci. Boston si podle mě Jardu bude chtít udržet a předloží mu velkorysou nabídku,“ míní Svoboda.

Okolo Jágrovy možné budoucnosti se začalo spekulovat i v souvislosti s Pittsburghem, který údajně opětně potvrdil velký zájem. „Kdo to s tím Pittsburghem řekl, ten si musel dát asi o dvě piva víc,“ usmívá se zvěstem.

Už ale nevyvrací eminentní zájem pražského Lva: „Zájem z KHL, tedy i ze Lva určitě byl a je. Teď ale nic řešit nejde, Jarda je nyní hráčem Bostonu. Tečka.“

Podle Svobody může Jágr pokračovat v NHL, jak dlouho bude chtít. „V jeho případě záleží jen na důslednosti jeho přípravy. Dvě sezony nejsou žádný problém. Jeho tělo bych totiž věkově odhadl tak na 30, maximálně 32 let.“

Objetí pro krajana. Tomáš Vokoun gratuluje Jaromíru Jágrovi k postupu do finále Stanley Cupu
Objetí pro krajana. Tomáš Vokoun gratuluje Jaromíru Jágrovi k postupu do finále Stanley Cupu

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud