Český rozhodčí v NHL pískal i Jágra, Voráček ho chválil: Zvládl to výborně! | iSport.cz
20. listopadu 2017 • 13:00

Český rozhodčí v NHL pískal i Jágra, Voráček ho chválil: Zvládl to výborně!

Autor: ok
TOP VIDEA
Kulka nebo plakát Kmotra. Prošli jsme si kancelář Jaroslava Starky Kulka nebo plakát Kmotra. Prošli jsme si kancelář Jaroslava Starky
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Premiéru zvládl na jedničku. A tak nepřišel sešup zpátky do AHL, ale o dva dny později další šance mezi elitou. První český rozhodčí v NHL Libor Suchánek v sobotu pískal zápas Philadelphia Calgary (4:5p). Spolu s ním se po ledě proháněli ještě další tři krajané: útočníci Jakub Voráček, Michael Frolík a Jaromír Jágr.Osmadvacetiletý sudí, jenž se stal třetím Evropanem mezi sudími, kteří okusili nejlepší ligu světa, těžkou zkoušku zvládl. „Myslím, že odřídil výborný zápas. Ofsajdy i icingy měl dobré. Povedlo se mu to. Mluvil jsem s ním před zápasem. Samozřejmě jsem za něj rád, je to úspěch pro české rozhodčí. A taky motivace. Je vidět, že když někdo chce, snaží se a je v něčem dobrý, tak se sem dá dostat. Doufejme, že to otevře cestu i dalším rozhodčím,“ řekl po zápase p ro nhl.com Voráček.

V prvním utkání mezi New Yorkem Islanders a Carolinou přiznal Suchánek drobnou nervozitu. „Hodně jsem se snažil, abych byl všude včas a abych nic nepřehlédl. A samozřejmě taky neplést se hráčům do cesty, nebo aby se o mě nějak blbě neodrazil puk. Nervózní jsem lehce byl, to jo. Ale kolena se mi netřepala. Před zápasem jsem v klidu spal celou noc, až jsem z toho byl sám překvapený,“ uvedl.

Premiéru v NHL si Libor Suchánek připsal v utkání Caroliny s Islanders
Premiéru v NHL si Libor Suchánek připsal v utkání Caroliny s Islanders

Zatímco při premiéře se kolem něj po ledě proháněli hráči jako John Tavares nebo Jordan Staal, v sobotu byli největšími jmény vedle kapitána Flyers Claude Girouxe zejména české hvězdy Voráček s Jágrem.

„Jsou to normální lidi, normální hráči. V tom okamžiku to nehraje roli. Problém to mohl být, když si třeba představím, že by se Jaromír Jágr vrátil do Kladna, kde by ho pískali rozhodčí z první ligy. To by nemuseli ustát. Což je ale extrém. V případě Libora tohle nehrozilo. Navíc z mé zkušenosti platí, že čím je ten daný hráč větší hvězda, tím je větší gentleman, který se umí chovat,“ myslí si šéf českých arbitrů Vladimír Šindler.

Zda Suchánek dál zůstane v NHL, nebo se přesune zpět do AHL, zatím netuší. I proto si žádné dlouhodobé cíle nedává. „Spíš to beru, jak to přijde. Nezávisí to jen na mně. I když určitě záleží na mých výkonech, delegaci rozhodčích dělá vedení. Takže žádné velké cíle si nekladu. Soustředím se na to, co bude v nejbližších dnech,“ dodal.

VIDEO: Už ve druhém utkání v NHL řídil Libor Suchánek české hvězdy

Góly

Domácí: 01:32. Manning, 13:22. Couturier, 16:08. Provorov, 34:02. Patrick

Hosté: 07:13. J. Gaudreau, 26:07. Monahan, 29:51. Monahan, 34:56. Monahan, 61:18. Frolík

Sestavy

Domácí: Elliott (Neuvirth) – Hägg, Provorov, Manning, Gostisbehere, Alt, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Weise – Konecny, Filppula (A), Lehterä – M. Raffl, Laughton, Leier.

Hosté: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Brouwer (A) – Jágr, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Versteeg.

Rozhodčí

Peel, Pochmara – Nansen, Suchánek

Stadion

Wells Fargo Center, Philadelphia

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud